חסימה בכליות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחסימה בכליות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חסימה בכליות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אימי כבת 76 היה לה כאבים בצד עשתה אולטרסאונד בטן עליונה ותחתונה ונרשם הנ"ל בשתי הכליות אין אבנים כיס מרה גודל רגיל עם אבנים קטנות בתוכו רצוני לעת מה זה גודש קל של אגן הכליה ומערכת המאספת והאם זה מסוכן לפני אולטרסאונד שתתה 6 כוסות מים אם לא יותר וחשה לפעמים לא כל יום ולא כל פעם כאבים בצד ימין ובצד שמאל אולי באיזור האגן יש ימים שלא כואב בכלל אנא עזרתך שותה קלוריל כדור ללחץ דם גבוה כ30שנה ולכן משתינה הרבה והאם יש קשר תודה מלכה

מלכה- בדרך כלל מדובר בממצא שאינו מעיד על בעית חסימה בכליות אלא על שתייה מרובה לפני הבדיקה. אין עדות לאבן כך שסביר שהכל בסדר וזה אינו מסביר את הכאב. ניתן לחזור על הבדיקה ללא שתייה ולראות האם הממצא חלף.

אני ממשיכה את שאלתה של מלכה ברשותך עשיתי בדיקה ללא שתיה ובכל זאת הופיע גודש קל במערכת המאספת בכליה הימנית וגם בשמאלית אשמח אם בכל זאת תוכל לומר לי מה זה והאם אין מקום לדאגה בעיניין.

יש לי בעיה מולדת של חסימה כלייתית . כפי שמפורט בקובץ המצורף . אני בן 52 . לרוב ההמלצות הם לא לנתח בגיל כזה ולנסות לסבול את הכאבים. מה דעתכם , מה השיקולים לכן ולא . האם יש סכנה לכליה ולבעיות אחרות במקרה ולא מנתחים. ומהם אחוזי ההצחה של ניתוח

אין אפשרות לראות קובץ מצורף. לא ברור על איזה ניתוח אתה מדבר: כריתת כליה, התערבות אורולוגית (סטנט). כמו כן חשוב לדעת מה מצבה של הכליה המדוברת (כמה היא תורמת לתיפקוד הכלייתי), האם יש אי ספיקת כליות (שביטויה ירידה בפינוי הקראטינין) . מציעה לך להיועץ באורולוג מי שמבצע את ההתערבויות הכירורגיות בכליה.

שלום רב, שמי אלירן בן 25 ובגיל 6 חודשים עברתי ניתוח upj בכליות דו"צ של חסימה בכליות ואני נמצא במעקב כל שנה שכוללת ct כליות ובדיקות דם ותפקודי כליות. לאחרונה במשך כמה חודשים אני שותה הרבה מים אבל עושה קצת שתן דבר וב ct כליות אחרונות נמצא שיש הרחבה קלה .האם זה יכול להיות הגורם לזה.? יש לציין שתפקודי כליות בבדיקת דם תקינות. ולאחרונה עסקתי בפעילות גופנית מאומצת מדי והיה לי דם בשתן. האם יש סיבה לדאגה לדעתך? תודה על התשובה.

בהחלט דורש בירור, מומלץ לפנות לאורולוג שעוקב אחרייך

בן 48, לפני כ- 5 ימים בעקבות התקף כאב (עוצמה 8 מתוך 10) פניתי למיון, אובחה אבן בגודל 3ממ, 2 ס״מ משלפוחית השתן. לאחר משככי כאבים הכאב נרגע ולא חזר מאז בעוצמות דומות, למעט פעם אחת לפני 3 ימים למשך שעתיים, בעוצמה 5 מתוך 10 (עבר לבד, ללא משכך). מאז אותו כאב, בהמלצת חדר מיון, נוטל אנטיביוטיקה, למרות שלא זוהה זיהום בשתן ובדם. כמעט ללא כאב. שותה מים רבים. מרגיש מעט את הכליה פעם / פעמיים ביום. נוטל Flomax ו CEPHALEXIN (הרחבת הצינורית ואנטיביוטיקה). ב- 3 הימים האחרונים, מאז התקף הכאב האחרון, עם חום נמוך של 37-37.5. הרופא המליץ לעבור פרוצדורה להוצאת האבן ללא דיחוי, מחשש לזיהום ולסיכון הכליה / חיים. - האם אכן יש להתערב מיידית? - מה משמעות החום הנמוך? קראתי שחום גבוה הוא סימן לזיהום. האם חום נמוך עם אנטיביוטיקה שקול לחום גבוה ומצביע על זיהום מסוכן? - איך ניתן לעקוב בצורה יעילה ולוודא שלא נכנסים לסיכון הכליה / חיים ומצד שני לא הולכים לפרוצדורה מיותרת?

כליה חסומה וזיהום הם מסכני חיים, מאידך מהסיפור שלך לא ברור כלל אם הכליה חסומה וחום שנמדד תקין. רצוי לבצע US כליות ודרכי שתן, לחזור על ספירת דם ומדדי דלקת כמו CRP וערכי קראטינין. וכמובן זקוק למעקב אורולוג פיזי

תודה. מעדכן. ע״פ צילום הסיטי מלפני מס׳ ימים, האבן היתה 2 ס״מ לפני היציאה מהכליה, ולהבנתי לא חסמה את הכליה, אך החשש שלי היה שהיא זזה מאז וחסמה. מעדכן שלאחר 6 ימים מאז התקף הכאש הראשון, ולאחר שתיה מרובה מאד, מעט כאבים הולכים וחוזרים, טיפול אנטיביוטי מחשש לזיהום ותרופת אלפא, האבן נפלטה באופן טבעי. תודה!