גור כלבים משלשל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגור כלבים משלשל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גור כלבים משלשל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
04/10/2015 | 22:51 | מאת: אבי
מתוך פורום וטרינריה

שלום,יש לי גור רועה גרמני כבן חודשיים נתנו לו חטיפים של סופרימי לגזע קטן(כ חצי שקית) ומאז הוא התחיל לשלשל,בהתחלה הצואה הייתה רכה,לאחר מכן הפכה למימית ועכשיו היא כבר ירוקה/בז. לקחתי אותו לווטרינר שבדק חום ולא היה,הוא נתן לו זריקת אנטיביוטיקה וציין שתהיה עוד אחת בשלישי..כמו כן אמר לתת לו רק אורז עם עוף מבושל במנות קטנות (נתתי לן עד עכשיו חצי כוס אורז וחצי כוס מהאוכל שלו) והצואה שלו מחמירה ועדיין עם דם..בצבע ירוק/בז הווטרינר סגור בחג ואני אובד עצות ומפחד שיקרה לו משהו חמור יותר,מה אפשר לעשות?

שלום אבי אני מקווה שמצב הכלב השתפר. האם הוא התחיל לקבל את חיסוניו? האם יוצא לטיולים ועלול היה להחשף למחלות? אם עד כה המצב לא השתפר יש לגשת לוטרינר ולקבל טיפול כמו שצריך.הן טיפול אנטיביוטי והן מגיני קיבה. אם הכלב לא אוכל ומשלשל הרבה יש לשקול גם טיפול לוריד של נוזלים והתרופות. החלמה מהירה

שלום, אימצתי גור רחוב, כעת הוא בן כחודשיים, ואני מגדלת אותו בחצר של הבניין בו אני גרה. החתול נבדק אצל וטרינר, וטופל נגד תולעים ופרעושים. קניתי לחתול אוכל יבש לגורים, ואני מאכילה אותו מדי פעם גם בטונה, גבינה, ומזון רטוב לחתולים. הגור לא אוכל את האוכל היבש לבד (אלא אם כן מערבבים לו עם מזון רטוב), ובנוסף יש לו שלשול חריף, ללא דם. מה אפשר לעשות כדי לעזור לו? תודה

לא מומלץ לתת לגורים מוצרי חלב - זה מעורר אצלם שלשול וצואה רכה (בעצם, מוצרי חלב מעוררים את זה גם אצל בני אדם משום שהם לא טובים לעיכול אלא אם כן את עגל שניזון מהחלב הזה...). אם הגור עוד לא אוכל מזון יבש אלא נזקק לחלב, יש לקנות לו תחליף לחלב אם (כלומר, תחליף של חלב אם-חתולה! ולא כל מיני תחליפים לתינוקות אנושיים). אפשר לקנות את זה בחנות למוצרי חיות. המוצר הזה מכיל את כל הויטמינים ומה שגור חתולים צריך ולא אמור לעורר שלשולים ובעיות אחרות.

עינב שלום, לשילשולים אצל גורי חתולים סיבות רבות, השכיחות ביותר הינן כתוצאה מתולעים, טפילי מעיים, מחלות ויראליות ומזון בלתי מתאים. אם החתול מתנהג כרגיל, תאבון בריא ופעילות עירנית ללא חום, ללא כאב,לא מיובש, ללא הקאות, ללא שילשול דמי ומצב רוח חיוני, נסי להחליף לו את המזון למזון גורים והמנעי מתוספות כל שהן. אחרת עליך לגשת לבדיקה אצל וטרינר.

היי . הבאנו לפני יומיים גור לברדור מעורב בן 7 שבועות . מאז שהבאנו את הכלב הוא לא מפסיק לשלשל . לקחנו אותו לוטרינר שאמר לנו שיוכל להיות זה בגלל האוכל בנוסף הביא לו סירופ נגמר שלשול.. הוא יום אחד הפסיק לשלשל ואחרי זה השלשולים חזרו לכלב . יכול להיות שזה בגלל שאנחנו מערבבים לו אוכל יבש ואוכל רטוב ביחד ?? (זה מה שהעמותה אמרו לנו לעשות) מה הסיבה שהוא יכול עוד לשלשל ואיך מפסיקים את זה? בנוסך מה הכמות אוכל שצריך להביא לכלב בן חודש וחצי ? תודה

השלשול לא נובע מערבוב מזון רטוב ויבש ביחד. יש המון סיבות אפשריות לשלשול של גור בגיל 7 שבועות ורצוי לחזור עימו לבדיקה אצל רופא וטרינר (סיבות אפשריות בין היתר: וירוס, תולעים, טפילי מעיים ועוד ועוד...) כמות האוכל שיש לתת לגור בגילו מתבססת על משקל, גזע, ערך קלורי של המזון הניתן. שוב רצוי להתייעץ עם הוטרינר לאחר שיהיו לו את כל הנתונים. בהצלחה!

שלום לפני כחודש אימצנו גור כלב מעורב בן 6 שבועות. מהרגע שהגיע אלינו הוא משלשל באופן תכוף מאוד (עד 12 פעמים ביום). טופל עד כה בסולפה (לקוקסידיה שנמצאה בצואה), מטרוג'יל, אזניט (הליקובקטר שנמצא) וכמו כן עבר תילוע פעמיים. למעט שני רצפים של 3 ימים שבהם הצואה הייתה רגילה כל שאר הזמן הוא משלשל, לעיתים עוברות 30 דקות בין שלשול לשלשול ולפעמים שעתיים. בהתחלה הבטן שלו הייתה מתנפחת בצורה משמעותית מאוד לאחר הארוחה (כנראה גזים) אך הנושא השתפר. מרבה לשהק (בעיקר אם נבהל ממשהו). היום נשלחה דגימת צואה למעבדה לבדיקה של פרזיטים ותרבית. לא נמצאה עדות לפרזיטים אך ישנם לויקוציטים ברמה גבוהה יחסית. האם יש אבחנה כלשהי שמתאימה לכל מה שתיארתי עד כה? הוצאנו עד עכשיו המון המון כסף על כל הבדיקות התרופות וכמובן המון זמן שלא נמצא אצלנו בשפע. אם יש משהו שהוטרינר שלו אולי פספס או משהו שכדאי לבדוק נשמח לשמוע על כך. תודה :-)

יש המון סיבות לשלשול כרוני החל מזיהומים וטפילים במערכת העיכול, רגישות מזונית ועוד. בגור כלבים, במיוחד כזה שהגיע מכלביה/מקום עם כלבים אחרים, הגורם הזיהומי הינו הנפוץ ביותר. קוקסידיה יכולה לגרום לשלשול אך לפעמים היא מבודדת מצואת כלבים אך לא בהכרח גורם השלשול. יכול להימצא כממצא אקראי. באיזה תרופת סולפה הוא טופל? טפיל נפוץ אחר הינו גיארדיה, הטיפול כולל שימוש במטרונידאזול ו/או שילוב עם פמבנדזול. הדרך הטובה ביותר לאבחן גיארדיה על ידי בדיקת אנטיגן בצואה. הצפת צואה בדיקה טובה אך עלולה לפספס זאת במיוחד עם הצואה אינה טרייה ובעיקר עם הצואה נשלחה לאחר/בסמיכות לטיפול אנטיביוטי. האם בוצע שינוי תזונתי למזון תומך מערכת עיכול כגון אינטסטינל? ניתן לנסות פרוביוטיקה בנוסף. במידה והשלשול ממשיך אך יש צורך באבחון נוסף כגון אולטרסאונד לבטן ובדיקה של רמות B12 ופולאט לבדוק האם קיימת בעיית ספיגה ולפעמם אף בדיקה של תפקוד לבלב אם כי צעיר מאוד לחוסר תפקוד. לסיכום-יש גורמים רבים לשלשול כרוני ולפעמים לוקח זמן ולא מעט בדיקות עד שמוצאים את הסיבה.