חוסר תיאבון אצל כלבים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחוסר תיאבון אצל כלבים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חוסר תיאבון אצל כלבים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי כלב מסוג האסקי מעורב בן 9 חודשים, הוא אוכל פעמיים ביום בשעות קבועות פרופלאן גורים גדולים, עד היום לא הייתה בעיה הוא טרף את האוכל!! היום הוא מסרב לנגוע בו אפילו מהיד שלי, לא עושה רושם שהוא סובל ממשהו או אפטי... האם צריכה לדאוג? יש לי חשד שהוא אכל תרנגולת אתמול (חיה) לא בטוחה... אך לאחר מכן הוא אכל את א. הערב שלו בלי בעיה... ודבר נוסף...הוא רוצה רק לשתות ושותה הרבה מים .. תודה פנינה

פניה, בהחלט יש מקום לבדיקה. כלב אינו משנה בין יום את הרגלי האכילה שלו. חוסר תאבון אצל כלב, במיוחד אם מדובר בגור ולאור ההיסטוריה של התרנגולת הינו סימן קליני מובהק לבעיה. גשי בהקדם לבדיקה אצל וטרינר. בברכה טליה מור

הכלבה שלי מסוג אסקי סבירי והיא בת 10.5 וכבר שלושה ימים היא מסרבת לאכול והיא רק שותה והיא לא רוצה לצאת לטייל כל חלשה וישנה ומידי פעם היא מעלה גירה מהגרון שנראה כאלו היא עומדת להקיא אבל היא לא מקיאה, מזה יכול להיות?

ספיר, הכלבה שלך אכן חולה, חוסר תאבון אצל כלבים מעיד על בעיה. על סמך הסימנים שאת תארת לא ניתן לומר מה הבעיה כיוון שהם אינם ספציפים למצב פתולוגי אחד. מה גם שחסרים פרטים רלוונטים וההיסטוריה הרפואית שלה. ייש לעשות בדיקה גופנית מלאה,כולל האזנה לבית חזה,מישוש בטן,בדיקת בלוטות לימפה,מדידת חום בדיקת דם וושתן ולהתקדם בהתאם לממצאים. עשי זאת בהקדם.

17/04/2011 | 12:08 | מאת: סיון
מתוך פורום וטרינריה

יש לי כלב פקינז בן מעל חצי שנה וכימעט מאז שהוא נולד הוא אצלי הכלב היה כלב שמח מאוד ואמתול הוא החליט שהוא לא אוכל ולא שותה אני חושבת שהוא בדיכאון הוא היה תמיד שמוח ואוהב ללכת לטויל ועכשיו הוא אפילו לא זז הוא תמיד היה אוכל המון עכשיו הוא לא מכנעס כלום לפה .

חוסר תאבון אצל כלב מעיד על בעיה בריאותית, לא סביר כי מדובר בדיכאון ובטח לא לפני ששוללים סיבות נוספות. ממליצה לך לגשת בהקדם לבדיקה אצל וטרינר .

שלום, הכלב שלנו בן החצי שנה ליקק מכסה של יוגורט ובלע אותו.מדובר בנייר שמתחת למכסה הקשיח. האם זה מצריך בדיקה אצל וטרינר?הכלב מתנהג כרגיל.

אפי, מתי זה קרה ? האם ראיתם את "המכסה" יוצא בצואה ? האם הכלב חסר תאבון ? מקיא, משלשל או סובל מעצירות ? מדובר למעשה בגוף זר, מעט קשיח, לעיתים יוצא בצואה ולעיתים יכול לגרום לחסימה חלקית או מלאה, במידה ולא ראיתם את ה"מכסה" יוצא בצואה כדאי לגשת לוטרינר לצורך בדיקה, אולי אפילו צילום רנטגן ובהתאם לממצאים ולסימנים הקלינייים להחליט על המשך טיפול.