דיכאון אצל כלבים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדיכאון אצל כלבים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דיכאון אצל כלבים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

יש לי כלב קינג צ'ארלס בן 6. הוא תמיד היה מחונך מבחינת לא לעשות צרכים בבית. בזמן האחרון,הוא כל יום עושה צרכים בבית,למרות שמוציאים אותו 3 פעמים ביום כמו תמיד. בנוסף הוא נמצא הרבה במיטה בלי חשק. מה יכולה להיות הבעיה?

עמית שלום, עשיית צרכים בתוך הבית אצל כלב מחונך יכולה להיות כתוצאה מבעיה רפואית כאשר יש קושי להתאפק- כמו מצב של שלשול או דלקת בדרכי השתן. אך גם יכולה להיות התנהגותית אם יש משהו חדש שונה או יוצא דופן בבית בעיקר אצל כלבים קצת יותר רגישים או חרדתיים. אך אם הכלב גם מראה שינוי נוסף כמו סוג של אפטיה או ירידה בפעילות זה בהחלט יכול לנבוע כתוצאה מכאב או חוסר נוחות פיזית ולכן הייתי ממליץ לגשת עם הכלב לבדיקה אצל הוטרינר. בברכה

05/02/2013 | 23:35 | מאת: אריאלה
מתוך פורום וטרינריה

היי כתבתי פה לפני כמה ימים על הכלב שלי שעבר ניתוח להסרת הרניה טבורית. בהתחלה הוא לא אכל ושתה ואחרי יומיים התחיל לאכול יפה ורוב הזמן הוא ישן. הקטע הוא שהוא נראה בדיכאון ממש ורק כשאני יוצאת איתו החוצה הוא מכשכש בזנב... הוא מת לרוץ ולשחק עם הכלבים... השאלה שלי אם בתום העשרה ימים כשאני יכולה להוריד לו את הקולר אליזבט אני יכולה לשחרר אותו לשחק עם הכלבים?? דבר שני, אני אמורה לדאוג מהדיכאון שלו? הוא הגיע למצב שהוא לא רוצה לישון במיטה שלו ומעדיף לישון על הרצפה בסלון(אני לא יודעת למה)- אז אני כבר מעבירה לו את המיטה שלו לשם... האם זה נורמלי שהוא לא רוצה לישון בחדר שלו? דבר נוסף, מרוב שהוא ישן כל היום הוא ער כל הלילה, מה אני יכולה לעשות לגבי זה?

אריאלה, האם הכלב עדין עם הקולר האליזבטני ? גם זה בפני עצמו יכול לשגע אותם... לאחר הסרת התפרים ניתן להסיר את הקולר.

01/01/2007 | 13:00 | מאת: אחות מודאגת
מתוך פורום וטרינריה

אני שומרת על הלברדור רטריוור של אחי כמה ימים ואחרי שאחי נסע הכלב הפסיק לאכול מהקערה שלו והוא מוכן לאכול רק מהיד שלי. חשבנו שהוא מדוכא ולא יחסנו לזה חשיבות רבה. מזה כמה ימים הוא לעס כמה כפכפים והיום כשחזרתי אמרו לי שהוא הקיא פעמיים ושבמרכז הקיא שלו הייתה חתיכת מגף גומי. עכשיו הצואה שלו נורמלית(אם כמה חתיכות כפכף בפנים) אבל הנשימה שלו קצת כבדה והוא ישן כמה זמן. רציתי לדעת אם זה משהו רציני או שהוא הקיא בגלל המגף הזה( יש לו היסטוריה של אכילת זבל מהרחוב)

לאחות המודאגת שלום, הלברדורים ידועים כגרגרנים גדולים ונוהגים להכניס כמעט כל דבר לפיהם, לרב התופעה תגרום לדלקת קיבה/מעים קלה המתבטאת בהקאות ושילשולים אך לעיתים יכולה להסתיים בפגיעה חמורה יותר, כמו דלקת קשה, פציעה חסימה וכו. אם הכלב לא מתנהג כרגיל, אני ממליצה לך בחום לגשת לוטרינר לבדיקה כדי להסיר דאגה מלבך ולשלול אפשרות של בעיה חמורה יותר .