אשך טמיר בכלבים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאשך טמיר בכלבים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אשך טמיר בכלבים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
04/01/2015 | 11:07 | מאת: מיכל
מתוך פורום וטרינריה

שלום רב, ברשותי כלב גזעי מסוג קבליר קינג צארלס (בן שנה השבוע :-)). לכלב יש אשך טמיר. האם אפשר להוציא את האשך ללא סירוס? מדוע לדעת הוטרינר התהליך מחייב סירוס? למראית עין נראה כי האשך תקוע במפשעה של הכלב. אשמח לחוות דעת/המלצה.

היי מיכל האופציה היחידה לטפל באשך טמיר היא סירוס אין אופציה להוריד את האשך לתוך השק בלבד. ההמלצה לסרס כלב עם אשך טמיר היא בריאותית מכיוון שאשכים טמירים בעלי נטייה גבוהה יותר לעבור התמרה סרטנית עתיד.

שלום רב, אימצנו גור כלבים מקסים שיש לו אשך טמיר. בכוונתנו לסרס אותו אך הניתוח עצמו מדאיג אותנו שכן האשך לא נמצא בתעלה אלא בחלל הבטן. הגור היום בן חמישה חודשים ולמרות שבמקרה כזה ההמלצה היא לחכות עד גיל שנה, אנו חושבים כי ההמתנה מיותרת ומעדיפים סירוס לפני התפרצות ההורמונים. השאלה הראשונה היא עד כמה ניתוח שכזה מסוכן? השאלה השנייה נשאלת בשל מצבנו הכלכלי - עד כמה ניתוח שכזה יקר יותר מסירוס רגיל (ההפרש באחוזים)?

מאיה, בהחלט ההמלצה הנניה לסרס ולהוציא את שני האשכים. הסיכונים חלקם קשורים להרדמה וחלקם ליכולות של המנתח ולמצב הכלב. המחיר אינו אחיד ונקבע על ידי הוטרינר המנתח. שיהיה בהצלחה.

יש לנו כלב מעורב חד בייצתי כבן 3. האם כדאי לעשות משהו בנידון? תודה

ניב, המצב שאתה מתאר נקרא כלב עם אשך טמיר, כלומר אחד האשכים לא השלים את ירידתו בתעלת האשך ונשאר כלוא. ישנם מאמרים מדעיים המראים כי אשך טמיר נמצא בסבירות גבוהה יותר להפוך לגידול ולכן ממליצים לבצע ניתוח ולהוציא אותו ובמקביל גם לסרס את הכלב, כלומר להסיר גם את האשך השני .

מה הסיכון בעשייה של ניתוח כזה לכלב פינצר מעורב קטן עם בעיות רגישות כמו הקאה בנסיעות.