נגישות
נגישות

הפרשות מהפין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים להפרשות מהפין

זיבה - תמונת המחשה
זיבה האם נדבקתי באיידס? תוך כמה זמן מקבלים תוצאות של בדיקת איידס? לרגל יום האיידס העולמי, שמ...
אורולוגיה - תמונת המחשה
אורולוגיה בפרוס עלינו השנה האזרחית החדשה, צוות doctors.co.il מאחל לכל הגולשים שנת בריאות. doc...
בעיות בדרכי השתן - תמונת המחשה
בעיות בדרכי השתן הפירות היבשים שאוכלים בט"ו בשבט נחשבים למאכל בריא ומזין. רובם מועילים לחיזוק העצמות, הע...
דם בזרע - תמונת המחשה
דם בזרע סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן או זרם חלש? ייתכן שבלוטת הערמ...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להפרשות מהפין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הפרשות מהפין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, לפני כחודש בני בן ה6 החל לתלונן על צריבה במתן שתן. כמה ימים אחרי החלו הפרשות מהפין ואדמומיות בקצה השופכה. בדיקת מעבדה הראתה זיהום של חיידק פרוטאוס מירביליס. נעשה אולטרסאונד בקהילה בו לא נמצאה כל בעיה מבנית. החל להיות מטופל באמוקסילין למשך 8 ימים. תוך כדי הטיפול היו תלונות מדי פעם של דקירות בפין או שריפה קלה מאוד במתן שתן אם בכלל. יומיים לאחר סיום הטיפול החלו צריבות חמורות יותר במתן שתן, שתן עכור ומסריח. בדיקה חוזרת הראתה את אותו חיידק בדיוק עם לויקוציטים ואריטרוציטים בשתן. קיבל טיפול 10 ימים באנטיביוטיקה מסוג רספרים וטיפול מקומי לשבוע עם דרמקומבין. ביקור אצל אורולוג ילדים הראה כי אין היצרות במיאטוס. היום הוא היום ה8 למתן הטיפול האנטיבויטי ואני חוששת מאוד שלא נפטרנו מהחיידק. הילד מתלונן פעם ביום על דקירה קלה בפין כשהוא מסיים לתת שתן. הבוקר השתן היה מעט עכור. מה השלב הבא? מדוע אנחנו לא מצליחים להפטר מהחיידק? תודה

בקר טוב החידק הזה מחשיד תמיד לאפשרות של אבן בדרכי השתן. לכן אם נשלל בעיה בפתח השופכה והאולטרסאונד כלל את אזור השלפוחית ולא רק את הכליות יש מקום לחזור על הבדיקוה ולעשות גם צילום בטן וכמובן לבדוק את אזור הפין אם לא ממששים התקשות שמחשידה לאבן. בברכה פרופ' לבנה

אהלן , בן 24 בריא בדרך כלל בשלושה ימים האחרונים הפרשות מהפין בצבע צהבהב בנוסף צריבה בזמן שתן. הייתי אצל אורולוג אתמול, שאמר שכנראה זאת מחלת מין ושלח אותי לבצע בדיקת שתן, PCR ומשטח בלי מתן אנטיביוטיקה כרגע, אמר שלאחר שיהיו תוצאות נתאים טיפול. הגיעו תוצאות רק של בדיקת השתן הרגילה התוצאות די חריגות Protein 50 mg/dL Leukocytes 500 LARGE Leu/uL White Blood Cell 370 /HPF Mucus MANY /LPF Red Blood Cell 7 /HPF כל שאר הדברים נגטיב / נורמל לפי התוצאות נראה שזה כלמידיה / זיבה? התור שלי לרופא רק ביום שני הבא האם לא מאוחר מדי ? האם להתחיל כבר בטיפול אנטיביוטי ?

כדאי להתחיל טיפול בהקדם. 1 גרם רוצפין וזטו

*Urethral culture* 1 Epithelial cells בודדים Fungus Candida negative WBCs + N.Gonorrheae mic.exam. נמצאו N.Gonorrheae culture positive Culture positive Neisseria gonorrhoeae . אנטיביוטיקה עבור מיקרואורגניזם Neisseria gonorrhoeae אנטיביוטיקה רגישות Penicillin R Cefixime S Ceftriaxone S Tetracycline I Spectinomycin S Ciprofloxacin R אני כמובן מבין שזאת זיבה התור שלי לאורולוג ביום שני. זה אפשרי / מסוכן לחכות עד יום שני ?

הייתי עם מישהי שהדביקה אותי בכלמידיה\זיבה אחד מהם כי היו לי הפרשות מהפין, דיברתי עם הרופא משפחה שלי וקיבלתי אנטיביוטיקה פחות משבוע של ההדבקה ותוך שלושה ימים זה עבר לחלוטין.(גם בבדיקות מחלות מין בהמשך יצא שלילי) יש לציין שזאת הפעם הראשונה שאי פעם נידבקתי במחלת מין כל שהיא ואני בן 26 ומאוד היגני. לאחר סיום הטיפול נשאר לי משהו מוזר. אזור האיבר מין תמיד לח ורטוב כזה בעיקר באזור הביצים , ומלווה גם בריח לא טוב , אף פעם לא היה לי ריח לא טוב מאיבר המין. חזרתי לרופא וקיבלתי משכה נגד פטריה לא עזר. עשית בדיקות למחלות מין לראות שהכל תקין ואכן הכל תקין חוץ מהחיידקים האלו שנמצאו חיוביים. M.HOMINIS-PCR UREA.UREALYTICUM-PCR קיבלתי אנטיביוטיקה למשך 6 ימים דוקסי לטיפול בהם ולאחר 6 ימים הפסקתי ליטול אותם סיום טיפול. יש לציין שהיו ימים שכאבו לי האשכים ועכשיו לא. ושוב עדיין הריח נשאר ולא עבר האם הריח נובע מדלקת חמורה? או פיטריה בתוך האשכים ? אני אובד עצות ומפוחד שמה יהיה לי פגיעה בפוריות, אני בנוסף סוחב איתי מהצבא ווריקוצלה שלא עושה חסד לפוריות גם ככה וכולם מפחדים לנתח. לסיכום ריח כזה מתכתי פלסטיקי ולחות באשכים תמיד והריח נדבק לתחתונים ולמכנסים. תודה רבה מראש מתן.

רוצה להוסיף ולציין שלבחורה עצמה היה ריח של דגים למטה ויכול להיות אולי שלא נדבקתי בזיבה\כלמידיה אלא בחיידק שנקרא קטריאל וגינוזיס ובגלל זה יש ריח ולחות ?

יש מצב שלבחורה היה בקטריאל וגינוזיס. אם זה ממשיך. ממלית על פלגיל לשבוע

שלום רב בימים האחרונים אני סובל מהפרשות שקופות מהפין , לעתים חלביות מעט. אני מנהל מערכת יחסים עם בת זוג קבועה, שנינו שליליים למחלות מין מבדיקות שביצענו. לאחרונה אובחנה אצלה קנדידה שעברה אחרי כמה ימי טיפול. קיימנו יחסים בזמן שהפטרייה הייתה פעילה. יכול להיות שקנדידה תגרום לי לתסמינים כאלה ? יש לי תור לאורולוג ולרופא עור רק בעוד שבועיים

שלום, זיהום על ידי קנדידה גורם לעור מבריק ואדום והפרשות בגוון לבן. יש להשלים ברור מלא למחלות מין, ולהשלים תרבית לפטריות מההפרשה. ממליצה לפנות לרופא עור ולהתחיל טיפול מקומי שמתאים לזיהום קנדידה כגון: קלוטרימזול, דרמקומבין ועוד. במידת הצורך לשקול טיפול בכדורים (לאחר תשובת תרבית) בהצלחה!