ויטה מרפן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

נופל וקם

מהו הטיפול הנכון לילד שמועד וסובל משריטה שטחית? דוקטורס מציג: תהליך הטיפול, האופציות לעזרה ועיתוי הפנייה לרופא שריטות שטחיות של העור הן תופעה שכיחה במיוחד אצל ילדים. השריטות נגרמות לרוב מנפילות ומופיעות פעמים רבות על הידיים, המרפקים והברכיים, למשל אצל ילדים המתאמנים בסקייטבורד ורוכבי אופניים. מה שריטה שטחית? לדברי ד"ר יורם הרט, מומחה ברפואת עור, שריטה שטחית מוגדרת כפגיעה חלקית בשכבות העור, ללא חדירה מתחת לעור. כיצד מטפלים בשריטות? 1. בשלב הראשון יש לשטוף ולהסיר את כל הלכלוך מהפצע. השיטה הטובה ביותר היא שטיפה מתחת לברז מים פושרים בתוספת מעט סבון נוזלי. במידה ויש בבית, ניתן להוסיף גם מעט מי חמצן בריכוז של 3%.2. רוב השריטות יתכסו במהירות בגלד שמהווה למעשה תחבושת טבעית. במידה ורוצים לחטא את הפצע עדיף להשתמש בתרסיס המכיל חומר מחטא (למשל, מרפן ספריי המכיל כלורקהסידין). חומרים אלו אינם צורבים,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לויטה מרפן

תכשירים קוסמטיים ורפואיים לטיפול בבעיות עור - תמונת המחשה
תכשירים קוסמטיים ורפואיים לטיפול בבעי... תכשירים קוסמטיים לעור רגיש צריכים לעמוד בתקנים מסוימים, מה שמשפיע על בטיחות השימוש בהם,...
חררה - תמונת המחשה
חררה חררה (נקראת גם מיליאריה או פריחת חום) - היא פריחה הגורמת לגרד. חררה נפוצה באקלים חמים ו...
כוויה - תמונת המחשה
כוויה לא למטרות הרמת עפעפיים בלבד: מכשיר הפלזמה ג'ט החדשני מאפשר לבצע מגוון של טיפולים אסתטיי...
ללמוד עוד על ויטה מרפן
נופל וקם-תמונה

מהו הטיפול הנכון לילד שמועד וסובל משריטה שטחית? דוקטורס...

מאת: מערכת zap...
05/03/2006
שפשוף נעים-תמונה

פטרת, שפשפת ורגישות לעור הן רק חלק מהבעיות שילוו את...

מאת: מערכת zap...
05/07/2006
עזרה ראשונה בטיולים-תמונה

רגע לפני שאתם יוצאים לטיולים בחגים, דוקטורס מציג: מדריך...

מאת: ריקי הלוי
23/09/2008
מדור טיפים מס' 14-תמונה

תיק עזרה ראשונה למחנות הקיץ של הילדים, עיסוי לתינוקות...

מאת: מערכת zap...
19/06/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לויטה מרפן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ויטה מרפן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני שבועיים עברתי ניתוח פתוח עם חתך 10 ס"מ כריתת גוש גדול בקרסול. עכשיו יש לי סימנים איומים של החתך הענק מהניתוח. לפני יומיים הרופא הסיר את הסיכות שהיו 10 ימים. מרחתי (על דעת עצמי) בטאקרוטן G וגם פוסידין וזה עשה לי כאבי תופת בחתך. האם נגרם לח נזק בלתי הפיך שמרחתי פוסידין קרם ובטאקרוטן G על החתך? האם אפשר למרוח ויטה מרפן ובפנטן פלוס עכשיו?

שלום רב! נא לא למרוח כלום !! יש לפנות לבדיקת אורטופד בהקדם האפשרי ! בברכה

שלום. טופלתי בשבוע שעבר בלייזר להסרת שיער בזרועות במכון מסוים. חטפתי כוויות בחלק הפנימי של הידיים. מרחתי במשך שבוע ימים משחת ויטה מרפן יום ולילה ואני הולכת עם חולצות ארוכות מחוץ לבית. הכוויות הוורודות הפכו לכתמים חומים. המכון להסרת השיער אמר לי שזה יעבור מעצמו ולא לעשות שום דבר. אבל אני חוששת מסימנים שיישארו לי על העור ומכך שהכתמים יהפכו לכתמי פיגמנטציה, ולכן הלכתי לרופא עור שרשם לי אחת משלוש משחות למריחה ואלה הן - BETACORTEN CREAM BETNOVATE CR CELESTODERM CR הוא אמר לי שאין צורך לחזור אליו לביקורת. אז אני רוצה לנקוט משנה זהירות מראש ולשאול - אילו מהשלוש הכי טובה לטיפול בכתמים/סימנים על העור כתוצאה מטיפול בלייזר , כמה זמן למרוח את המשחה? ואילו תופעות לוואי יש למשחות הללו? אגב, יש לי בבית משחה חדשה של BETACORTEN G שטופלתי בגב עקב הופעת פצעים רבים בעקבות טיפול קודם בלייזר להסרת שיער בגב. האם ניתן להשתמש במשחה הזו לידיים במקום הBETACORTEN? ראיתי במרכיבים הפעילים שבבטאקורטן ג'י יש ג'נטמיצין GENTAMICIN (כנראה אנטיביוטיקה?) שאין במשחת הבטא קורטן הרגילה. תודה למענה.

סמוך על הרופא שלך... המלצותין יעילות

טיפול ב"סילברול קרם" בעקבות כוויה, בזמן הריון בשבוע 32, גרם לחולשה כללית 0תחושה של שפעת( לכן הפסקתי את הטיפול בה וכעת משתמשת ב- "ויטה מרפן". האם הטיפול בסילברול יכל היה לגרום נזק כלשהוא?

לא ידוע לי שגורם לבעייה כלשהיא לתגובה מוסמכת ועדכנית פני ליעוץ טרטולוגי בבילינסון פרופ מרלוב או אסף הרופא דר חיים קריסי

האם אפשר חמרוח וזחין באזור פי הטבעת? אני משתמשת ברקטוגסיק ועושה שטיפות כבר עשרה ימים וישנה הקחה אך עדיין כןאב. כל הזמן שוטפת את האזור ומרגישה שהוא גם יבש ומתוח מדי. חשבתי למרוח וזלין אולי זה יקל?או משחות אחרות שמקלות מעבר למשחות הרפואיות ויטה מרפן אלוורה?

אין בעיה למרוח את המשחות שתיארת. ייתכן ויעזרו.