נגישות
נגישות

אדמומיות בלחיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאדמומיות בלחיים

גירויים בעור - תמונת המחשה
גירויים בעור זה חם ומתוק, אבל לפעמים גם מסוכן - עונת הקיץ טומנת בחובה סכנות, בעיקר לילדים שחופשיים מ...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאדמומיות בלחיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אדמומיות בלחיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 11 בריאה ללא תלונות פעילה.החודשים האחרונים אדמומיות בלחיים וגשר האף(ללא פריחה רק אדמומיות)יש במשפחה חולת לופוס האים האדמומיות ללא כל סמפטומים אמורה להדאחג?

אדמומיות בלחיים וגשר האף היא תופעה שכיחה יחסית בילדים (שינויי מזג אויר וכו') ולאו דווקא מרמזת על מחלת SLE. בתפרחת הפרפר המפורסמת של המחלה יש בד"כ sparing של הקפלים הנזולביאלים ובעברית - הפריחה אינה מערבת בד"כ את גבולות ה"שפם" היורדים מקצות הנחיריים ועד לשפתיים. במקרה זה אפשר לבצע בדיקות דם אצל רופא הילדים ובמידת המורך להפנות לראומטולוג ילדים. בברכה, ד"ר גיל אמריליו - ראומטולוג ילדים.

שלום, עשיתי בדיקת דם יצא anti dna חיובי 13 ו ana חיובי עשיתי שוב בדיקה בשיטה ifa יצא anti dna חיובי 13 ו ana שלילי מה זה אומר? *אני סובלת מחרדות ומדופק יחסית גבוה במנוחה 85. אני בת 25 הופיעו לי כתמים בידיים לבנים ובפנים יש קצת אדמומיות בלחיים ובאף כל בדיקות הדם שלי תקינות. האם הדבר אומר שיש לי לופוס?

הי, את מציגה שתי שאלות עיקריות- אחת קלינית ואחת במעבדה: מבחינה קלינית- את מתארת הופעת פריחה חדשה. זה כמובן דורש התייחסות. מכיוון שההקשר הוא אוטואימוני (לפי הבדיקות), מומלץ לפנות למומחה למחלות עור שעוסק בבעיות אוטואימוניות. בנוסף, את מציינת ש"כל הבדיקות תקינות". יתכן, אבל חשוב לבדוק היטב האם יש מערכות נוספות בגוף שמעורבות בבעיה- בדיקת שתן, תפקודי כליה וכבד וכו'. כנ"ל בבדיקה גופנית. בקיצור, כדאי לעבור הערכה ראומטולוגית מסודרת. מבחינה מעבדתית- מוזר ש ANA שלילי ואנטי ds-DNA חיובי. לפי התיאור שלך, גם הבדיקה השניה היא בשיטה לא אמינה של ELISA (בדיקת אימונופלורוסנס בדר"כ נותנת תשובה אחרת, של יחס, למשל 1:10). לכן כדאי לחזור עליה. יש בדיקות נוספות הבודקות את מערכת החיסון ולופוס, כגון- אנטי RO, אנטי LA, אנטי סמית ועוד. כדאי לוודא שנעשו. בהצלחה!

שלום רב, בעקבות אדמומיות בלחיים שהופיע לאחר שימוש ממושך בפרדניזון (שנתיים בערך),הוראה לי רופא העור להשתמש במשחת טופסילן פעם אחת ביום עד אשר האדמומיות תחלוף. לאחר יומיים של שימוש במשחה הלחיים שינו גוון לורוד (ממש כמו אחרי פעילות גופנית). האם מדובר בתופעה מוכרת בזמן שימוש בתרופה, או שמה עלי להפסיק הטיפול?

הי לפי התאור הטיפול עוזר לבעיה. אני מציעה להמשיך לפי הוראת הרופא ולחזור אליו לביקורת.

הילדה שלי בת שלוש וחצי התלוננה על כאבי ראש ללא חום, אך לחיים אדומים?

יתכן והיא מתחילה מחלה וירלית, והחום יעלה בהמשך. אין מקום לברור בשלב זה, לעקוב אחרי התנהגותה ומצבה הכללי , בומידה וחום עולה לגשת לבדיקה גופנית אצל הרופא המטפל.

יתכן והיא מתחילה מחלה וירלית, והחום יעלה בהמשך. אין מקום לברור בשלב זה, לעקוב אחרי התנהגותה ומצבה הכללי , בומידה וחום עולה לגשת לבדיקה גופנית אצל הרופא המטפל.