אדמומיות בלחיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עור הפנים והאקלים הישראלי

השינויים הקיצוניים במזג האוויר בישראל גורמים ליובש ואדמומיות בעור במהלך עונות המעבר. יש להקפיד על ניקוי, חיטוי וטיפוח עור הפנים. המדריך לשמירה על בריאות העור בישראל זכינו במזג אוויר נעים לאורך רוב השנה, אך בחלק לא מבוטל ממנה, אנו חווים מזג אוויר משתנה, אשר מצריך מעור הפנים שלנו להסתגל לתנאי אקלים שונים, בכל יום מחדש. השינויים הקיצוניים במזג האוויר בארץ, גורמים לעור הפנים שלנו ליובש ולאדמומיות במהלך עונות המעבר המתמשכות. לעתים ההזעה המרובה, כאשר נהיה לפתע חם, או שימוש ביותר מדי תכשירי שימון ולחות, גורמים אף להחמרה של תופעות שונות, דוגמת אקנה. במאמר זה, נביא טיפים לשמירה על עור הפנים, באקלים הישראלי. חשוב מאוד להקפיד על ניקוי וחיטוי עור הפנים. צילום: שאטרסטוק   מהי השפעת עונות המעבר על העור? כאמור, מזג האוויר הישראלי, הידוע בתהפוכותיו, מייצר שינויי מזג אוויר קיצוניים יחסית, ה"תורמים" ליובש העור שלנו. ההבדלים בטמפרטורות, הרוח והיובש...
ללמוד עוד על אדמומיות בלחיים
עור הפנים והאקלים הישראלי-תמונה

השינויים הקיצוניים במזג האוויר בישראל גורמים ליובש...

מאת: ד"ר להבית...
13/03/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאדמומיות בלחיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אדמומיות בלחיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בת 51, התחיל להופיע על הפנים אודם ובעיקבותו פצעים. קיבלתי אנטיביוטיקה וקרם רוזקס. האנטיביוטיקה השפיעה עלי רע והפסקתי. יש טיפול אחר? אשמח על המלצות להתמודד ולמנוע את התופעות, והאם מותר להמשיך להזריק למניעת קמטים?

מותר להמשיך בטיפול לקמטים. להמשך טיפול פני לרופא המטפל ..

בת 36, בריאה בדר"כ, בלי רגישות מיוחדת. לפני מספר חודשים הופיע אודם בלחי שמאל חשבתי שיחלוף אבל אז השטח האדמומי גדל ועבר גם ללחי ימין. כעת אני סובלת מאדמומיות עם פצעונים קטנים על הלחיים. פניתי לפני כ3 שבועות לייעוץ וקיבלתי פלאגיל (פעמיים ביום ל3 שבועות) ,קרם טבעקוטן (לשבוע)ואיבמקטין 1% קרם לחודשיים. כ4 ימים לפני סיום הטיפול בפלאגיל גיליתי כי נטלתי רק 250 מג בכל פעם במקום 2 כדורים (500מג) פעמיים ביום (בוקר וערב). יש שיפור אבל לא גדול. האם עלי להתחיל הכל מחדש? (ביום ראשון הקרוב אני אמורה לסיים ליטול את הכדורים ולהמשיך רק עם המשחה איברמקטין ) תודה מראש

תמשיכי כרגיל ותתחיל איברמקטין.

סבלתי עד לא מזמן מאקנה דיי חריף. אני מטופל מאוקטובר בריקוטן 40 מ"ג. הפצעים והמוגלתיות עברו, אבל האדמומיות בלחיים שלי נותרה. יכול להיות שמדובר במחלת עור אחרת (רוזציאה, סבוריאה)? האם ללא טיפוליי פנים ולייזר המצב יוכל להשתפר?

הייתי ממתין..

בת 11 בריאה ללא תלונות פעילה.החודשים האחרונים אדמומיות בלחיים וגשר האף(ללא פריחה רק אדמומיות)יש במשפחה חולת לופוס האים האדמומיות ללא כל סמפטומים אמורה להדאחג?

אדמומיות בלחיים וגשר האף היא תופעה שכיחה יחסית בילדים (שינויי מזג אויר וכו') ולאו דווקא מרמזת על מחלת SLE. בתפרחת הפרפר המפורסמת של המחלה יש בד"כ sparing של הקפלים הנזולביאלים ובעברית - הפריחה אינה מערבת בד"כ את גבולות ה"שפם" היורדים מקצות הנחיריים ועד לשפתיים. במקרה זה אפשר לבצע בדיקות דם אצל רופא הילדים ובמידת המורך להפנות לראומטולוג ילדים. בברכה, ד"ר גיל אמריליו - ראומטולוג ילדים.