קרטוזיס פילריס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקרטוזיס פילריס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קרטוזיס פילריס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מה יכול לעזור לה? קיבלתי בעבר משחות ובאופן מוזר הרופא המליץ לי על שיזוף שאמור לעזור (מוזר כי בדכ רופאי עור ממליצים לא להחשף לשמש)

שלום, קרטוזיס פילריס מאופיינת בעור מחוספס באספקט החיצוני של הזרועות . יש שכיחות גבוהה של המצב במצבים כגון אטופיק-דרמטיטיס ואיכטיוזיס וולגריס, יש נטייה להקלה בסימנים בקיץ והחמרה בחורף. לא ניתן לטפל בבעיה, אלא להקל בלבד על ידי שימוש בחומצה סאליצילית, רטין A, חומצה לקטית , אוראה ועוד בהצלחה!

פריחה לא מגרדת, אור מחוספס בשתי הידיים בחלק הפנימי של הזרוע עד המרפק מצ״ב תמונות שתי הידיים

שלום, רושם כי מדובר בתופעה בשם קרטוזיס פילריס המאופיינת בעור מחוספס. יש שכיחות גבוהה של המצב במצבים כגון אטופיק-דרמטיטיס ואיכטיוזיס וולגריס, יש נטייה להקלה בסימנים בקיץ והחמרה בחורף. לא ניתן לטפל בבעיה, אלא להקל בלבד על ידי שימוש בחומצה סאליצילית, רטין A, חומצה לקטית , אוראה ועוד בהצלחה!

שלום. נהיו לי פצעונים קטנטנים באזור הכתפיים ומעלה הזרועות.. כשבדקתי על זה בגוגל הבנתי שזה יכול להיות פוליקליטוס או קרטוזיס פילאריס. רופאת העור אמרה שזה כנראה פוליקליטוס כיוון שהפצעונים לא מלווים בקשקשים. השאלה שלי האם שמפו אגיספור שבו אני משתמשת לפטריית שמש בגב יכול לסייע לפוליקלטוס.. ממה שהבנתי פוליקליטוס נגרמת גם מפטרייה האם מדובר באותה פטרייה בפטרת שמש ובפוליקליטוס ? שאלה נוספת נוגעת לתרופה שקיבלתי, זינדקלין, לפי העלון מיועדת לאקנה וולגריס. האם תרופה אנטיביוטית כזו אכן מסייעת לפוליקליטוס? מיוטבריות מחו"ל שגם חוות פוליקליטוס הבנתי ששמפו גוף ניזרול סייע מאוד בהעלמת הפצעונים. האם זה חלופה טובה יותר לזינדקלין? שאלה נוספת מאז ומתמיד יש לי פצעונים קטנים גם במצח יכול להיות שזה גם פוליקליטוס? התרופה יכולה לעזור גם בהם? תודה.

יש לגשת לרופא עור לבדיקה . זה אינו הפורום המתאים

שלום. נהיו לי פצעונים קטנטנים באזור הכתפיים ומעלה הזרועות.. כשבדקתי על זה בגוגל הבנתי שזה יכול להיות פוליקליטוס או קרטוזיס פילאריס. רופאת העור אמרה שזה כנראה פוליקליטוס כיוון שהפצעונים לא מלווים בקשקשים. השאלה שלי האם שמפו אגיספור שבו אני משתמשת לפטריית שמש בגב יכול לסייע לפוליקלטוס.. ממה שהבנתי פוליקליטוס נגרמת גם מפטרייה האם מדובר באותה פטרייה בפטרת שמש ובפוליקליטוס ? שאלה נוספת נוגעת לתרופה שקיבלתי, זינדקלין, לפי העלון מיועדת לאקנה וולגריס. האם תרופה אנטיביוטית כזו אכן מסייעת לפוליקליטוס? מיוטבריות מחו"ל שגם חוות פוליקליטוס הבנתי ששמפו גוף ניזרול סייע מאוד בהעלמת הפצעונים. האם זה חלופה טובה יותר לזינדקלין? תודה.

פטריית שמש נגרמת מפטרייה בשם מלסזיה. פוליקוליטיס יכול להגרם מהמון סיבות גם חיידקים וגם פטריות (כולל ממלסזיה). באם יש צורך ניתן לקחת תרבית חיידקית ומשטח ותרבית פטרת מהאיזור. במצח אין פוליקוליטיס, פוליקוליטיס מופיע באיזור של זקיקי שיער. נהוג להשתמש בתכשירים אנטיביוטים לפוליקוליטיס. ממליצה לגשת לבדיקה מסודרת על מנת שיהיה אפשר להתאים עבורך טיפול על פי הבדיקה הגופנית. בהצלחה,

רופאה עור שהייתי אצלה ערכה בדיקה גופנית, זאת אומרת בחנה אם יש קשקשים בזרוע כשראתה שלא אמרה שכנראה מדובר בפוליקלטיס. זו הבדיקה שעברתי... ההפנייה שלך לבדיקה מסודרת מתייחסת ספציפית לבדיקות תרבית? במידה ורופאת העור לא תאשר בדיקות תרבית.. יש אפשרות לעשות זאת באופן פרטי ?