נגישות
נגישות

הידראדניטיס סופורטיבה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הידראדניטיס סופורטיבה: נא להכיר

מדובר מחלת עור דלקתית כרונית המתאפיינת בנגעים דמויי אבצסים או פרונקלים באזורי קפלים בגוף. המחלה איננה ידועה ולעתים אבחונה נמשך שבע שנים הידראדניטיס סופורטיבה (Hidradenititis Suppurativa)הינה מחלה דלקתית כרונית המתאפיינת בנגעים דמויי אבצסים או "פרונקלים" המופיעים לרוב באזורי הקפלים כמו בתי השחי, מפשעות, קפל השד או בין העכוזים, אך ייתכנו למעשה בכל מקום בגוף בו נמצאים זקיקי שיער. מהם מאפייני המחלה? מתי המחלה נוטה להופיע?הנגעים מלווים בכאב ובהפרשה מוגלתית המדיפה ריח בלתי נעים - ונוטים לחלוף תוך הותרת כתמים או צלקות. בהמשך, נוטים הנגעים לחזור במקום סמוך אחר - וכך, עם הזמן, המראה האופייני הוא של נגעים אדומים אשר מפרישים מוגלה לצד צלקות וכתמים. המחלה נוטה להופיע במבוגרים צעירים אחרי גיל ההתבגרות ושכיחה פי 3 בקרב נשים. יש נשים החוות התלקחות טרום ווסתית. בחלק מהמקרים מדובר בנטייה גנטית וניתן למצוא קרובי משפחה עם אותה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להידראדניטיס סופורטיבה

דלקות וזיהומים בעור וברקמות - תמונת המחשה
דלקות וזיהומים בעור וברקמות מחקר חדש מצא כי תלמידים שסבלו מזיהומים בילדות, היו בעלי ציונים נמוכים יותר בבגרותם. כמו...
אבצס - תמונת המחשה
אבצס מדריך בדיקות רפואיות: ברונכוסקופיה נועדה לאבחון מחלות ריאה. ישנן מספר שיטות לביצוע הבדי...
ללמוד עוד על הידראדניטיס סופורטיבה
הידרדניטיס סופורטיבה: תת אבחון-תמונה

העור שלכם מלא בפצעים - והרופאים אינם מצליחים לעזור? לאושרת...

מאת: מערכת zap...
31/07/2017
מורסה (אבצס): אבחון וטיפול-תמונה

מורסה היא הצטברות מקומית של מוגלה, כתוצאה מנמק והתנזלות של...

מאת: ד"ר אשר יהב
21/06/2016
הידראדניטיס סופורטיבה: נא להכיר-תמונה

מדובר מחלת עור דלקתית כרונית המתאפיינת בנגעים דמויי אבצסים...

מאת: ד"ר אריאלה...
15/04/2015
נא להכיר: הידרדניטיס סופורטיבה-תמונה

מחלת עור עלומה שמתבטאת בנגעי עור כואבים ולא אסתטיים באזורים...

מאת: מערכת zap...
05/06/2016
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת C-Reactive Protein - תמונה
בדיקת C-Reactive Protein
מדריך בדיקות רפואיות: בדיקת C-Reactive...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להידראדניטיס סופורטיבה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הידראדניטיס סופורטיבה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מאז הלידה אני סובלת מפצעים על הישבן...הפצעים לרוב הם פנימיים ללא מוגלה נראית לעין אדומים וכואבים מאוד למגע...לפעמים גם מופעים פצעים עם מוגלה וברגע שחרור המוגלה הפצע נרגע ונעלם...לא השתנה כלום באורח החיים שלי מבחינת תזונה או פעילות ספורטיבית..מהו הטיפול המתאים

אי אפשר לענות בלי בדיקה במיוחד שבעיה מהלידה היא לרוב רצינית יותר. צריך לבדוק אותך כדי למצוא מה הטיפול המתאים לך.

אקנה ציסטית בין אם כרוני או זמני, הוא אחד מהסוגים המתסכלים ביותר של אקנה. הפצעים נראים נורא, הם כואבים במגע, והם לא מגיבים בד"כ לקרמים המיועדים למריחה על העור. ההתפרצויות מושפעות מפעילות הורמונאלית, כמו זאת שקורית במחזור החודשי. או אחרי הריון. הפצעים פנימיים גורמים לזיהום אקוטי וגירוי, המובל לאדמומיות וכאב של אקנה ציסטי. ההרס הזה מתחיל עמוק בעור – בדרמיס - ומסיבה זאת הוא מסתיים הרבה פעמים בצלקות. הטיפול הניתן על ידי בלבד טיפול פוטותרפי בטכנולוגית IPL - קרן אור, ואנרגיית גלי רדיו -RF טיפול המומלץ ע"י רופאים, ההורס את החיידקים בצורה סלקטיבית. .השילוב בין RF ו-IPL מבוסס על חימום מקדים של אזור המטרה ע"י האור ויצירת אזור מוליך יותר עבור אנרגיית RF. כך מושגת טמפרטורה גבוהה יותר באזור המטרה ומתקבלות תוצאות טובות יותר, משימוש בקרן אור בלבד אחד מהיתרונות העיקריים בטיפול בטכנולוגיית IPL היא ההחלמה המהירה, מאחר והטיפול מבוסס על אורך גל מיוחד ללא קרינת UV (אולטרה ויאולט) הוכח כי הוא אינו גורם כל נזק לעור וניתן לחזור מיד לשגרה.

להבנתי אקנה ציסטי הוא רק אחת האפשרויות. יש מחלות נוספות שעושות תמונה דומה כמו הידרדניטיס סופורטיבה ופוליקוליטיס. צריך בדיקה כדי לאבחן, לפני שמחליטים על טיפול.

אני סובל מאבצס חוזר שוב ושוב באיזור העכוז והמפשעה. כל פכם אני מקבל אנטיביוטיקה וזה לא עוזר תמיד. לעיתים פותחים ומנקים וזה מכוער ומשאיר חור בגוף מלבד הסבל הגדול. מה עליי לעשות כדי לאבחן את המלה הידרדניטיס סופורטיבה?

האבחנה קלינית בעיקרה .. ע"י בדיקת רופא עור..

בעקבות פציעת רסיסים באזור האגן והמפשעה בוצעו מספר ניתוחים באזור ,בעקבותם נוצרו צלקות.כעבור מספר שנים הופיעו סימנים להידרדניטיס סופוטיבה באותו האזור שכללו מספר ניתוחים להסרת ציסטות.זמן התפרצות המחלה הופיעה בזמן זהה להתפרצות חמורה של פוסט טראומה קשה. האם החמרה ניכרת במצב פיזי ונפשי של הלום קרב יכולה להוביל להתפרצות הידרדניטיס סופורטיבה?

מציע לקבל תשובה מהרופא המטפל ..

איך אפשר לדעת שבאמת זה תמציות פרחי באך ול סתם מים?

שלום רב. את התשובה רצוי לקבל ממי שהמליץ על רכישת התמצית. את התורה המסבירה את תפקידן ופעולתן של תמציות פרחי באך, ניתן לקרוא בגוגל, מאחר ובמסגרת זו קצרה היריעה...... בברכה - רון.