נמשים בבית השחי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנמשים בבית השחי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נמשים בבית השחי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

דר שלום רב, ילדה בת 4.5 ללא כתמי חלב בקפה גם לא אחד. הילדה ג’ינג’ית ואין המון נמשים אבל יש קצת בידיים. היום שמתי לב בבית שחי אחד ל 3-4 נמשים קטנטנים ובהירים מאוד כלומר רואים רק אם ממש מתקרבים. בבית שחי השני יש נקודת חן 1 קטנה. האם יש חשד במקרה כזה לניורופיברומטוזיס? תודה טל

יתכן .. בהנחה שאילו כתמי קפה ..

שלום פרופ' צדיק ראיתי כתבה שלך על התסמונת הנ"ל. כתבת שם על מאפיין מאוד מוזר - נמשים בבית השחי, גידולי עור קטנטנים. - יש לי את זה החל משנות ה-30 שלי. מעבר לזה אני בריאה ברוך השם ואין לי כל מאפיין נראה לעין אחר (רק אלוהים יודע מה הולך לי בתוך הגוף) לדודה שלי היו כתמים לבנים בעור. האם ייתכן שיש לי נוירופיברומטוזיס ?? איך מאבחנים את זה? אני בת 50 ויש לי ילדים. אני דואגת האם יש לי וחלילה וחס את התסמונת ואולי אף להם?

מסימן אחד לא בונים תסמונת אם החיים טובים ובסדר- לא צריך להמציא צרות

תודה. העלת חיוך על פניי. חג שבועות שמח לך, אתה עושה עבודת קודש בפורום, ובמידע ברשת בכלל.

האם יש השפעה חיובית של הורמון גדילה בתמונת המצב של נשאי נוירופיברומטוזיס?

07/09/2004 | 00:40 | מאת: יסמין
מתוך פורום רפואת ילדים

שלום ד"ר שינהר וד"ר שטיין אני אמא לתינוק בן 10 וחצי חודשים. שבוע אחרי שנולד הופיע כתם לידה על ביטנו(או שבעצם הוא נולד עימו?)בצבע בהיר בגודל של 5 מ"מ בערך לפני כחודשיים הופיע מתחת לאותו כתם , כתם קטן בחצי, ובצבע כהה, עונה לתיאור של כתמי קפה. קראתי קצת בנושא, רציתי לשאול לדעתכם המקצועית. האם צריך לבדוק את העינין אצל נוירולוג?(אין סימפטומים נוספים כגון נמשים בבית השחי, או כתמים נוספים) האם עלינו להיות במעקב? מתי ניתן לאבחן? תודה רבה על תשובתכם.

שלום, כתם בודד הינו חסר חשיבות ואינו דורש בירור כלשהו ,אלא מעקב רגיל של הרופא המטפל.