אבצס בפנים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מורסה (אבצס): אבחון וטיפול

מורסה היא הצטברות מקומית של מוגלה, כתוצאה מנמק והתנזלות של רקמה. פרונקל, למשל, היא מורסה פשוטה לטיפול, אבל ישנן מורסות העלולות להיות קשות מאוד לטיפול, כמו הידרדניטיס סופורטיבה. 10 סוגי מורסות נפוצים: מדריך מיוחד מורסה (Abscess) היא הצטברות מקומית של מוגלה, כתוצאה מנמק (NECROSIS) והתנזלות של רקמה (דרך העור, למשל) - ועלולה להופיע בכל איבר בגוף (במוח, בכבד, בריאה, בכליה ועוד). הדוגמה הנפוצה ביותר של מורסה בעור היא ה"פרונקל" הפשוט והנפוץ. רוב המורסות נגרמות על ידי חיידקים יוצרי מוגלה - ובמיוחד על ידי חיידק הסטפילוקוקוס (staphylococcous).למעשה, המורסה היא שדה קרב בין חיידקים, תאי דם לבנים (ליקוציטים) ושברים של תאים נמקים -כשכול זה מוקף על ידי קיר של רקמת גרעון ותאי רקמת חיבור, המונעים מתוכן המורסה המוגלתי ומהחיידקים שבתוכו - להתפשט לרקמה שמסביב. קיר המורסה יכול לפעמים להתבקע - ואז נוצר מעבר לשטח פני העור, שדרכו מופרשת מוגלה (sinus) - וכך יכולה להיות מופרשת כמות גדולה של מוגלה. בחלק אחר של...
ללמוד עוד על אבצס בפנים
מורסה (אבצס): אבחון וטיפול-תמונה

מורסה היא הצטברות מקומית של מוגלה, כתוצאה מנמק והתנזלות של...

מאת: ד"ר אשר יהב
21/06/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאבצס בפנים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אבצס בפנים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, לפני כשבועיים נראה היה כאילו מתפתח לי מעין אבצס בלחי. הרגיש כאילו מתפתח במקום חצ'קון (יש לי נטייה למרות שאני מבוגר) אבל לא הופיע ראש לבן והופיע אודם והמקום נהיה רגיש וכואב מאוד למגע ובמישוש הרגשתי מעין "גולה" שהולכת וגדלה. לאחר מספר ימים התכוונתי כבר ללכת לרופא אבל אז זה נרגע מעצמו, האודם נעלם, אין כאב, ה"גולה" קטנה בגודלה אבל היא לא נעלמת. לא כואבת, אבל פשוט שם, תקועה ולא הולכת לשומקום. האם צריך לטפל בזה? אל מי אני אמור לפנות, רופא משפחה? רופא עור? אולי כירורג? מה בכלל אפשר לעשות עם זה? תודה.

שלום, חשוב להיבדק על ידי רופא עור או כירורג פלסטי. אבצס בפנים הינו תהליך זיהומי בתוך קפסולה. לעיתים, מתנקז באופן עצמוני ללא שום התערובות ולפעמים דורש ניקוז. אבחנות נוספות: ציסטה עורית שאינה דורשת בדרך כלל התערבות, גידול שפיר של טפולות עור ועוד. בהצלחה!

כן,בד"כ קטנה.

כן,בד"כ קטנה.

שלום! לפני כמה ימים הופיע לי פצע מוגלתי בפנים ולחצתי עליו ויצא מוגלה. לאחר כמה ימים של שימוש באנטיביוטיקה הופיע במקום חור גדול מאוד! רציתי לשאול מה עלי לעשות. האם ישאר חור או צלקת במקום והאם עלי לפנות לרופא מקצועי! בתודה משה!

שלום משה, אני ממליץ על בדיקת רופא/ה. הרבה בריאות אפי