נקודות חן מסוכנות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סרטן העור: שבוע המודעות

בכל חודש מתים כ-15 ישראלים מסרטן העור ומתגלים כ-140 חולי מלנומה חדשים. האגודה למלחמה בסרטן מכריזה על שבוע המודעות למניעת סרטן העור ולגילוי מוקדם ישראל מדורגת במקום ה-8 בעולם בתמותה של גברים מסרטן העור, במקום ה-10 בעולם בתמותה של נשים, במקום ה-13 בעולם בתחלואה בקרב גברים ובמקום ה-20 בעולם בתחלואה בקרב נשים. בעבר ישראל הייתה במקום ה-3 בעולם, כלומר חלה מניעה של ממש.בין התאריכים 18-24 ביוני יתקיים בישראל ביוזמת "האגודה למלחמה בסרטן" שבוע המודעות למניעת סרטן העור ולגילויו המוקדם. במהלך שבוע זה יפתחו, ללא תשלום, מאות תחנות לאבחון מוקדם של סרטן העור בסניפי קופות החולים ברחבי הארץ. רשימת התחנות תפורסם בסמוך לתחילת המבצע בכלי התקשורת, באתר האגודה למלחמה בסרטן, ובעמוד הפייסבוק של האגודה.מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, מסרה היום כי: "בכל חודש מתגלים בישראל כ-140 חולי מלנומה חדשים וכ-15 איש נפטרים מהמחלה. אני קוראת לציבור, זה...
ללמוד עוד על נקודות חן מסוכנות
סרטן העור: שבוע המודעות-תמונה

בכל חודש מתים כ-15 ישראלים מסרטן העור ומתגלים כ-140 חולי...

מאת: מערכת zap...
13/06/2018
מלנומה: גילוי מוקדם מציל חיים-תמונה

מעקב צמוד אחרי נקודות חן: מיפוי שומות דיגיטלי משפר את...

מאת: ד"ר ניר...
31/07/2008
טיפ שבועי: אבחון נקודות חן-תמונה

הטיפ השבועי: אסימטריות, גודל וצבעים שונים מצביעים על כך...

מאת: מערכת zap...
14/07/2009
גילוי מלנומה בסמארטפון-תמונה

אפליקציה ישראלית חדשה מבטיחה לסייע לזיהוי מוקדם של מלנומה....

מאת: מערכת zap...
12/05/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנקודות חן מסוכנות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נקודות חן מסוכנות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אחרי הסרת נקודת חן חשודה אצל פלסטיקאי, בביופסייה נמצא מלנומה אין- סיטו. פלסטיקאי ביצע לי הרחבה. אני חוששת מאז, יש עוד משהו שעליי לעשות?

שלום לך עשית מה שצריך כל שצריך עכשיו הוא רק להיות במעקב תקופתי אצל רופא עור לסקירת כל הגוף, אחת לחצי שנה, ולהיות עירנית לגבי נגעים חדשים בעור, פצעים שאינם נרפאים . בריאות שלמה

ברצוני לשאול את המומחה,לאחרונה יש לי נקודת חן חשודה בצבע שחור בכף רגלי. אני מעוניין לדעת כיצד לפעול בנושא זה ומהן ההשלכות של הימצאות נקודת חן שחורה בכף הרגל.

כל שומה / נקודת חן דורשת בדיקה אצל רופא עור, שיאבחן את טיבה ויחליט כיצד לנהוג עימה. בריאות שלמה ד"ר ניר נתנזון

שלום דוקטור רציתי לדעת אם הנקודה הזאת מסוכנת מצורפת תמונה, תודה .

לא צורפה תמונה. בכל מקרה לא ניתן לאבחן דרך תמונה בלבד.

הוספתי תמונה

בהריון שבוע 26. הייתי אצל רופא עור, ששלח אותי להסרת נקודת חן קטנה מאוד באצבע כף היד, כי נראה שהגבולות שלה לא ברורים. אני לא זוכרת מתי היא הופיעה בדיוק, אבל אני די בטוחה שלא הייתה שם תמיד.. אמר שבגלל שההסרה נעשית עם זריקה ואני בהריון אין מניעה שנקבע תור לאחרי הלידה . אני חרדה מאוד. מה הסיכוי לכך שהנקודה סרטנית אם היא קטנה מאוד או שאין קשר ? אין לי הרבה נקודות חן אם זה רלוונטית ואני די שחומה. האם יש בעיה עם הסרה בהריון? אני מפחדת ולאכ יודעת איך אעבור עוד שלושה חודשים בחוסר וודאות . תודה !

לצערי אין לי כל דרך להעריך את השומה ללא בדיקה שלי. עם זאת, אין כל סכנה להסיר שומה בהריון.