נגישות
נגישות

שושנת יריחו: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחצבת ועד אלרגיה: 8 פריחות עור שחשוב להכיר

פריחות בעור עלולות להעיד על נוכחות וירוס, טפיל, תופעה אלרגית ולעיתים אפילו על מצב מסכן חיים. ריכזנו עבורכם מדריך שמפרט אודות 8 סוגי פריחות - רובן חולפות מעצמן, אבל יש גם כאלה שדורשות טיפול מידי הידעתם? ישנן מאות סוגים של פריחות עוריות, העשויות להופיע במגוון צורות וגוונים – רובן חולפות מעצמן, אבל יש גם כאלה שדורשות טיפול מידי. כדי להקל על הזיהוי, בחרנו להתמקד בכמה פריחות שכיחות שחשוב להכיר, וגם לציין אחת מסוכנת במיוחד. המדריך לפניכם.   מולוסקום מדובר בווירוס שכיח מאוד בקרב ילדים, המתבטא בנגעים עוריים בצורת נקודות ורודות נוקשות, אשר במרכזן גומה. הפריחה עשויה להופיע בכל חלק בגוף. הווירוס שגורם לפריחה מועבר בדרך כלל באמצעות מים, למשל בעת מקלחת משותפת או בעת שימוש במגבת של חולה. ברוב המקרים, התופעה חולפת מעצמה בתוך שבועיים עד שמונה שבועות, אך במקרים חמורים הילד עשוי לסבול מהסימפטומים לתקופה של עד שנתיים.   מולוסקום. וירוס שכיח מאוד בקרב ילדים. צילום: שאטרסטוק   מהו...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לשושנת יריחו

כיבים ופצעים קשיי ריפוי - תמונת המחשה
כיבים ופצעים קשיי ריפוי מניעת פצעי לחץ או טיפול איכותי בפצעים שכבר נוצרו עשוי להיות משמעותי עבור החולה ואף להצי...
ללמוד עוד על שושנת יריחו
שושנת יריחו: גם זבובים עוקצים-תמונה

לאחרונה דווח כי מספר אנשים חלו בשושנת יריחו לאחר שנעקצו...

מאת: מערכת zap...
23/05/2012
טיפול חדש לחולי לישמניאזיס-תמונה

מחקר חדש מציע לראשונה שיטת טיפול חדשה לחולי לישמניאזיס של...

מאת: מערכת zap...
23/10/2018
קדחת מערב הנילוס: 3 נפטרו עד כה-תמונה

עדכון משותף של המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות אודות קדחת...

מאת: מערכת zap...
28/08/2018
מחצבת ועד אלרגיה: 8 פריחות עור שחשוב להכיר-תמונה

פריחות בעור עלולות להעיד על נוכחות וירוס, טפיל, תופעה...

מאת: ד"ר יובל...
30/04/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשושנת יריחו?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שושנת יריחו: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, עברתי החודש לישוב שבו ידוע על ריבוי מקרי הלישמאניה. אנחנו גרים ממש בחזית ליד שפני סלע. אתמול נעקצתי בודאות ע"י יתוש שנראה כמו זבוב החול בתמונות. יש לי 2 ילדים קטנים מאוד ואני דואגת. רציתי לדעת איך אני מזהה את התחלת הופעת הפצע ואיך אני מצמצמת כמה שיותר את הנזקים ממנו. תודה רבה.

במקרה של הופעת פצע חשוד מומלץ לפנות לרופא העור לאבחון וטיפול מוקדמים ככל שניתן.

תודה על תשובתך, אבל היא לא אינפורמטיבית בכלל. אני צריכה מידע על איך הפצע צריך להיראות ממש בתחילת דרכו (תמונות בבקשה), אני צריכה לדעת איזה סוג של תכשירים אולי כדאי שיהיו כבר בבית למקרה שהפצע יופיע בסופ"ש או בחגים ואני לא אוכל להגיע איתו לרופא. אני צריכה לדעת עד כמה זה חשוב לטפל באופן דחוף כדי למנוע את התפתחות הפצע והתפשטותו והאם באמת אפשר לעשות זאת. אולי יש תכשיר שאני יכוה למרוח עוד בתקופת הדגירה, לפני שהפצע הופיע? בתודה, נירית.

קיבלתי את תשובתך לגבי קבלת זריקה אחת לחודש במשך שנה. האם זה הפיתרון לשושנה כרונית? זאת בהתחשב בבעיות כרוניות מהן סובל אני. יתר לחץ דם, סוכרת, שומנים בדם,אירועים מוחיים,אי ספיקת לב, איבוד הכרה ועוד ועוד ועוד. אשמח לקבל תשובה מורחבת יותר ומושכלת. תודתי נתונה לך.

הטיפול המקובל למניעת שושנה חוזרת ברגל הינו בזריקת פניצילן אחת לחודש, יש להתאים מינון לפי משקל החולה ועל פי מחלות הרקע.

לא ידוע על כך

שלום רב. הילד בן שנה ושלושה חודשים נעקץ כנראה ולפני 3 ימים הופיע לו פצע בשוק הרגל מאוד דומה לשושנת יריחו לפי התמונות .במרכז יש שלפוחיות קטנות עם תוכן נוזלי צלול בכמות קטנה, יש 2 נקודות קטנות דומות לנמק או קילוף העור.מסביב אודם , פצע בגודל כ3 ס"מ. לא כואב ולא מגרד, הילד מרגיש מצוין. הייתי שולחת תמונה אשר רואים בה טוב מאוד את הפצע. האם זה אפשרי? האם זה יכול להיות סתם תגובה על עקיצה,כי בעבר גם היו לו פצעים אחרי עקיצות, אך שונים מהפצע הזה? אני נותנת לו בינתיים טיפול פניסטיל וגם משכה פניסטיל.

שלום קטי לפי התאור שלך מדובר ככל הנראה בעקיצות. היכן אתם גרים והאם את יודעת על מקרים של לשמניה באזור מגוריכם? בברכה