חסימת בלוטות חלב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחסימת בלוטות חלב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חסימת בלוטות חלב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מזה כמה חודשים יש לי פצעון-שניים באזור השפתיים הקטנות, עם ראש לבן. זה הולך וחוזר כל כמה שבועות. פעם אחרונה שהייתי אצל רופאת הנשים היא פוצצה את זה ואמרה שאין מה לדאוג. אבל עכשיו זה שוב חזר, זה כואב לי מאוד כשאני יושבת. אני חוששת מאוד לדבר עם מישהו על זה. שבוע הבא יש לי תור לאותה רופאה ואני מפחדת מאוד כי אני אמורה לעבור גם פאפ. מה לעשות? אגב עברתי חיסון נגד פפילומה לפני שנים גם הרבה זמן לא מקיימת יחסים בגלל הפצעונים, אך ממשיכה עם מדבקות אוורה. המלצתכם?

שלום, פצעונים יתכנו לעיתים בשל השרת שיער או חסימת בלוטות חלב. היות ונבדקת על ידי רופאה אני מניחה שאכן אין סיכון. עם זאת היות ואת מתארת שזה מפריע לך באיכות חיים ומונע ממך לקים יחסים, אני ממליצה כי ראשית תנסי להבין ממה הפצעונים נגרמים- האם מהסרת שיער? אז יש לשנות את אופן בו את מסירה שיער או להמנע כדי לאושש את העור, האם זה מלחות\שפשוף? - אז יש לשקול לעיתים טלק במפשעה וכו'. ניתן למרוח על הפצעון משחה אנטיביוטית. לגבי פאפ זה לא יפריע לפאפ וכנראה לא קשור . אני ממליצה לך שאם את לא מקבלת מענה שנכון עבורך לא להשאיר כך את המצב, שתפי את הרופאה שלך שאת נמנעת מיחסי מין בשל המצב או פני לרופאת עור שתסייע בטיפול קוסמטי יותר לבעיה. קיימים מקרים נדירים בהם יש כיב שנצריך טיול מיוחד בפות, אבל אם הרופאה שלך לא התרשמה שזהו המצב אז אנא נהגי כפי שהומלץ.

במידה ואני לא מסירה שיער? מה יכולה להיות הסיבה? האם יש קשר לשימוש בטמפונים או פדים במחזור? מה עדיף? פעם קודמת שהייתי אצל הרופאת נשים הרגשתי שהיא נוזפת בי שאני לא שומרת על היגיינה למרות שאני כל יום רוחצת חיצונית את המקום עם פמינה, מחליפה תחתון ומנגבת לכיוון הנכון 😢 היום הייתי אצל רופאת משפחה שהסתכלה ואמרה שכנראה זו בלוטת ברתולין נפוחה ונתנה אנטיביוטיקה. מפחדת שגם אם יעבור עוד כמה שבועות יחזור.

שלום רב, אני סובלת שנים מנפיחות בעפעפיים. בדקתי רגישות לחלק מן המוצרים ומצאו שאני רגישה לניקל וקואטרניום. כעת כל מוצר איפור שאני קונה אני בודקת שאין קואטרניום שנפוץ בקרמים וכו. העניין הוא שהנפיחות בעיניים מתבטאת רק בנפיחות ושאני נוגעת בעפעף הוא נוקשה. יש לציין שאין לי אדמומיות, דמעות או גרד. לכן המקרה מאוד מוזר. כעת אני סןבלת מאוד מנפיחות בעפעפיים והמוצרים שאני מתאפרת איתם אינם מכילים ניקל/קואטרניום. מדוע אני סובלת מנפיחות כזו נוקשה? אשמח לעזרתכם. תודה רבה.

אין אפשרות לקבוע במה מדובר ללא בדיקה. יתכן והבעיה היא חסימה של בלוטות החלב הגורמת לנפיחות והפרעה. במקרה זה קומפרסים חמים פעמיים ביום במשך 10 דקות בכל פעם יכולים לעזור. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום רציתי לשאול ממה נוצר דלקת קשקשים עפעפיים? מה עושים במקרה יש דלקת

יש סיבות רבות לדלקת. הסיבה השכיחה היא חסימה של בלוטות החלב והטיפול במקרה זה הוא קומפרסים למים וטיפות לחות שאפשר לרכוש ללא מרשם. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס.

שלום רב, 5 ניתוחי כלזיון בשנה אחת (קיים כזה מקרה והוא אני). כל שעורה נגמרת אצלי עם כלזיון וכל טיפול שניסיתי הוביל בסופו של דבר לניתוח. בכל פעם שפניתי לרופא לשאול למה זה חוזר אני מקבל את אותה התשובה "חסימה של בלוטות החלב" אף פעם לא קיבלתי תשובה למה נחסמות לי בלוטות החלב כל שני וחמישי. העיניים שלי אדומות כמעט כל הזמן ואני מרגיש שקומפרס חם מעודד את השעורה שלי להתפתח למימדים מפחידים. האם קיים פתרון נוסף חוץ מניתוח ? האם ניתן לקחת תרבית של ההפרשות שלי ולבדוק אולי קיים חיידק ספציפי הגורם לבעיות הללו? אנא תשובה אחת שתרגיע אותי אחת ולתמיד איתי

שלום איתי, האם הציעו לך ניקוי יומיומי, 3 פעמים ביום של העפעפיים עם פדים מיוחדים ?

כמובן שאני מנקה - LID CARE עם פדים מצורפים. לפני כן הייתי עם EYE CARE של דוקטור פישר אבל הרופא שלי אמר שמומלץ לא להשתמש בהם כי הם לא מכילים מספיק חומר מחטא כמו ב LID CARE. בגדול כן אני מנקה את העפעפיים