צלקת לאחר ניתוח קיסרי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצלקת לאחר ניתוח קיסרי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צלקת לאחר ניתוח קיסרי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בהריון בשבוע 23, בעברי 3 ניתוחים קיסרים (3 ילדים). היום באולטראסונד נאמר לי שעובי דפנות הצלקת 6 מ"מ. האם העובי הנ"ל מסכן את נשיאת ההריון? בהמשך העובי יהיה דק יותר או יכול להשאר ללא שינוי? הלידה הקיסרית האחרונה התרחשה לפני יותר מ9 שנים. האם אני בסיכון עם העובי הנ"ל. תודה להתייחסותך.

שלום רב, הדבר דורש מעקב בלבד בעת ההריון. במידה שאת חווה צירים עליך להדיע לחדר לידה במהריות האפשרית, אין מצב זה מצדיק הפסקת הריון או נקיטת פעולה דרבטית אחרת למעט מעקב ואולי בהמשך הקדמה מסוימת של מועד הניתוח הקיסרי לפי שיקול הדעת של הרופא המטפ]ל שלך. בהצלחה בהריון, פרופסור אוריאל אלחלל 026778899

שבועיים וחצי אחרי ניתוח יש שלפוחית נפוחה לאורך התפר אדומה ומלווה בכאבים לאורך כל החתך מה עושים?? למי פונים??

שלום רב, אנא פני בדחיפות למוקד רפואי לקבלת אבחנה וטיפול. יתכן שמדובר בדלקת אשר דורשת טיפול אנטיביוטי כירורגי או משולב. רפואה שלמה, פרופסור אוריאל אלחלל 026778899

עברתי ניתוח קיסרי לפני 5 שבועות שנסגר עם סיכות. החתך מחלים יפה.ללא סיבוכים. השאלה שלי - מבחינה אסטטית -האם יש משחה אשר תגרום לצלקת להתבהר יותר מהר כדי שהיא תהיה בצבע גוף ? יש לי משחה שנקראת Cicaplast gel B5 של חברת La Roche שנמכרת ללא מרשם רופא ואמורה לתקן אפידרמיס פגוע...אבל רציתי לוודא שהיא בטוחה לשימוש ולא תגרום לנזק.

שלום רב, ככלל, עניין הצלקות איננו פתורעד עצם היום הזה, עיקר ההשפעה הינה של העור עצמו, תכונות, גנטיקה וכו'. אינני מכיר את התכשיר שאת נוקבת בשמו, ויש הרבה כאלה, שמה שמשותף להם לגבי דידי הינו שאמנם הם לא בעלי יעילות מוכחת, מצד אחד ובלתי מזיקים מצד שני. מדר"כ הצלקות במקום זה מחלימות יפה, ואין דרך לקצר את שלב ההתארגנות שלהן עד למצב הסופי במשך של כשנה ומחצה.

1.האם לא מזריקים את העובר לחלל הרחם וזהו? 2.האם ממקמים אותו במקום מסויים ושם יישאר? 3.אם כן, איפה בד"כ . האם בקיר אחורי?

1. רוצים לוודא שהעוברים אכן הוזרקו לחלל ולא לתוך צלקת של ניתוח קיסרי למשל. או שהצנתר התקפל בצוואר הרחם והעוברים יוזרקו אל מחוץ לחלל. 2. מנסים לבצע את הזרקת העוברים במרחק מסוים מתקרת הרחם, כדי שהעובר לא יהדף משם אל מחוץ לחלל. 3. מזריקים בחלק העליון של חלל הרחם.