אקנה בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

על הפנים

המלחמה בחצ'קונים: אמונות מול עובדות, נכון ולא נכון, עשה ועל תעשה, עור בעיניים די בהצצה חטופה למרפאתו הגדושה של רופא העור כדי להבין שפצעי בגרות אינם תופעה קלת ערך. בעיני רבים מן הצעירים, הממלאים את חדרי ההמתנה, הפצעונים שעל עורם הם מצב בלתי נסבל, "סוף העולם" ממש. כל פצעון בעור הפנים, בגב או בחזה, הופך לעיסוק העיקרי והכמעט-יחיד בחייהם. כל הצצה בראי מלווה בתחושה קשה של תסכול וזעם: למה אני? למה דווקא עכשיו? קל להזדהות עם התחושות הנלוות להופעת הפצעונים: הם מופיעים לראשונה, כך בדרך כלל, בתקופת עלומיכם היפה. זה עתה התחלתם לגבש את זהותכם העצמית ולמקם את מעמדכם בחברה. אתם מודעים היטב למראה החיצוני שלכם ושואפים להיראות במיטבכם. והנה, דווקא כעת מופיעים הפצעונים וצצים על עורכם, גורמים לכם להרגיש בלתי מושכים ועלולים ליטול מכם מנה נכבדה של ביטחון עצמי. פצעי הבגרות אינם...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאקנה בהריון

אקנה - תמונת המחשה
אקנה כיצד פצעי הבגרות נוצרים? האם נכון שבנים סובלים מהם יותר? האם יש חשיבות לגנטיקה? איך תדע...
ללמוד עוד על אקנה בהריון
על הפנים-תמונה

המלחמה בחצ'קונים: אמונות מול עובדות, נכון ולא נכון, עשה ועל...

מאת: בני נוער...
11/02/2001
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאקנה בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אקנה בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, האם מותר בזמן הריון להשתמש במשחה נגד אקנה Erythromycin-Benzoyl Peroxide Topical Gel? תודה, אור

הכתובת לשאלות אילו היא - מרכז טרטולוגי. יש במשרד הבריאות, אסף הרופא ועוד. תמצאי באינטרנט. אם כי, לימטב ידיעתי, מותר בהריון.

היי ד"ר. מעוניינת לדעת, אני בת 29 עם עור שמן ובילדותי סבלתי מאקנה קשה. עד היום יוצאים פצעונים. טופלתי בעברי ברואקוטן. האם נכון כי בעת כניסה להריון מצב האקנה מחריף?

התנהגות האקנה בזמן הריון היא בלתי צפויה. יש נשים שסובלות מהחמרת אקנה. ויש נשים הנהנות בזמן הריון מעור נקי מפצעים.

שלום יצא לי מלא פצעים בפנים האם יש משחה שבאמת עוזרת ואפשר להשתמש איתה בהריון תודה

בת-אל שלום, תכשירים תרופתיים, גם כאלה שאינם דורשים מרשם רופא מחייבים התייעצות עם רופא לגבי השימוש בהריון. תוכלי להתייעץ גם עם מרכז לייעוץ טרטולוגי, המתמחה בבטיחות תרופות בהריון. ליאת

שלום, אני בחודש הרביעי להריוני, כבר מהחודש השני התחלתי לסבול מריבוי של פצעי אקנה על הגב (בעיקר באזור העורף) ועל החזה. האם יש דרך לטפל בפצעים?

הי סיוון. אני אישית לא ממליצה לבצע שום טיפול או התערבות חיצונית/פנימית בזמן הריון. לאחר שתלדי, כדאי לך ללכת לאיבחון ויעוץ אצל קוסמטיקאית מקצועית לבחירתך. את מוזמנת כמובן לקליניקת אספאידה.