נגישות
נגישות

בורסיטיס במפרק הירך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבורסיטיס במפרק הירך

ראומטולוגיה - תמונת המחשה
ראומטולוגיה בכצ'ט היא מחלת כלי דם דלקתית כרונית, היכולה להתבטא בקשת של תסמינים - ממחלה שקטה עם תסמי...
בורסיטיס - תמונת המחשה
בורסיטיס כאבים בכתף עלולים להיגרם בשל דלקת או קרע בגיד, חוסר יציבות או דלקת פרקים. ניתן לטפל בכא...
החלפת מפרק ירך - תמונת המחשה
החלפת מפרק ירך טכנולוגיה חדישה המשלבת ניווט אופטי, עיבוד ממוחשב וחיישני מיקום מיוחדים המשמשים מטוסים ל...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבורסיטיס במפרק הירך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בורסיטיס במפרק הירך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בת 36. יש לי בורסיטיס בשני מפרקי הירך. אורטופד אבחן והציע לי זריקת קורטיזון, או פיזיותרפיה. הבעיה קיימת כבר לא מעט זמן (אולי שנתיים), רק שלאחרונה יש התגברות, ואני מרגישה יותר לחץ באיזור. יש לי שתי שאלות: 1. האם מומלץ בינתים להפסיק עם פילאטיס? יש הרבה תרגילים שעובדים על מפרק הירך, ואת חלקם קשה לי לעשות. והשאלה אם הם אינם מגבירים את הלחץ על המפרק ואת הדלקת. 2. האם יש סיכון או תופעות לוואי כלשהן בזריקת הקורטיזון, והאם זה באמת הטיפול שהוכח כיעיל ביותר לבורסיטיס. תודה מראש, יעל 2.

תרגילים שמגבירים את הכאב מומלץ להחליף בתרגילים שלא מכאיבים. ההזרקה היא טיפול יעיל. לא מזריקים היום קורטיזון אלא חומרים מודרניים יותר ממשפחת הסטרואידים. דברי שנית עם הרופא שמציע את הטיפול.

15/04/2013 | 13:28 | מאת: ריני
מתוך פורום אורתופדיה - כללי

אצלי יש כאב מתמשך של חצי שנה זריקת קורטיזון עזרה לשבועיים... השבוע ביצעתי MRi בקשתי הסבר כאן מעל. יאוש...הפסקתי לצעוד ולהתעמל.

האבחנה של הרופא - בורסיטיס במפרק הירך הייתי מבקשת לדעת מהן דרכי הטיפול המוצעות ? עד כה ניסתי טיפול בכדורים נוגדי דלקת ופיסיוטראפיה ולא חל שיפור ניכר

שלום בורסיטיס במקום זה היא בעייתית מבחינה טיפולית . הזרקה מקומית של סטרואידים עוזרת לעיתים אם מוצו פיזיוטרפיה ותרופות וגדות דלקת.

האם יש פתרון? אני מטפל בכדורי ארקוקסיה מזה כחמישה חודשים ללא הועיל.

שלום רב, כדי לך לפנות לאורטופד אך בכל אופן יש מספר דברים שאני יכולה לייעץ לך (לא כאשת מקצוע אלא מתוך ידע ונסיון אישי): כדי לך לנסות למרוח על האיזור משחת וולטרן כדי לך לשים חימום על האיזור לדוגמא:בקבוק מים חמים עם כיסוי או כרית חימום שמחממים במיקרוגל. אם תהיי בים המלח אומרים שחבישות בוץ הן מאוד יעילות לדברים כמו בורסיטיס. תתיעצי אם רופא אם כדאי לנסות זריקת קורטיזון מכיוון שהטיפול האנטי-דלקתי (ארקוקסיה) איננו עוזר. אומרים שלא כדאי יותר משתי זריקות כאלו. אם כל זה לא יעזור, אנסה לחשוב למי כדאי לפנות הלאה.