דלקת סחוס הצלע: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת סחוס הצלע?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת סחוס הצלע: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום וחג שמח, בת 24 רציתי לדעת האם דלקת בסחוס שמחבר בין הצלעות לסטרנום זה תסמונת טיצה- קוסטוכונדריטיס? מה הטיפול בדלקת זו? והאם זה הגיוני שסבלתי מתסמיני התסמונת לפני 10 חודשים וזה עבר ולפני 4 חודשים החל שוב? האם זה לא עובר ופשוט כל הזמן חוזר? מה עושים?? כל הבדיקות שערכתי תקינות ולכן אובחנה הדלקת. היא מייצרת כאבים עזים שמקרינים לבית החזה ולעיתים אף ליד שמאל. אני מטופלת בארביטרן 100. אשמח לדעתך. תודה.

אכן דלקת של הסחוס המחבר- ( מגשר ליתר דיוק ) את קצה הצלעות העליונות עם עצם בית החזה ( סטרנום ) היא הגורמת לתסמונת טיצה. הטיפול - איין ממש אך ניתן להקל בתרופות נגד דלקת דוגמת אביטרן או זריקות מקומיות של סטטרואידים המחלה חולפת מאליה תוך כ 6 חדשם וכן יכולה לחזור. בשביל מה זה טוב? . שזה לא התקף לב

שלום דוקטור, אני בת 37. לפני קרוב לשנה, לאחר תנועת ידיים חזקה במהלך פעילות גופנית (פילאטיס), חשתי כאב חזק בסטרנום. הכאב עבר לאחר כ 4 חודשים ולאחר שאורתופד המליץ על ארקוקסיה. לאחרונה חזרתי לעשות פעילות גופנית דומה, אך לא מאומצת, והכאב חזר. אני חשה בכאב גם מתנועות יומיומיות.לפי הסימנים אני מניחה שזו דלקת סחוס הצלע. מכיוון שאני לא רוצה להפסיק לעשות פעילות גופנית, האם ישנו טיפול מומלץ שיכול להאיץ את ההחלמה?

שלום הצלעות אינן נחות לעולם ומעורבות בכל פעילות גופנית ועל כן ההחלמה שלהן איטית ולעיתים לא שלמה. איני יודע אם זה מקור הכאב והבלי לבדוק אותך ולתשאל ואולי גם להוסיף בדיקות מעבדה איני יכול לומר שמדובר בדלקת בלבד. מציע לפנות לרופא המשפחה. צלעות אינן בתחום הטיפול של האורטופד

שלום אני בחור בריא מתאמן סובל כבר מעל שנה וחצי בכאבים הולכים וחוזרים בעצם החזה למעלה ניסיתי כדורים בעבר שרק מקלים ולא מטפלים בבעיה מה עוד אוכל לעשות ? האם לעשות זריקת קורטיזון לאזור ? מה ההשלכות של הזריקה ואם זה יפתור את הבעיה ?

המיקום של תיסמונת טיצה הוא בנקודת המפגש בן קצה צלע( בדרך כלל 3 או 4 )והסחוס שלה ( המגשר בינה ובן עצם החזה).במקום יש גם תפיחות מקומית שניתן לממש אותה. מתאורך איני מתרשם שמדובר במצב המתואר. זריקת סטרואידים יכולה לעזור

שלושה חודשים כאבים מתחת.לצלעות בנקודה מסויימת צד שמאל,כאב בהתכופפות,מתיחה אחורה,שיעול.במנוחה לא כואב.בדיקות דם תקינות פרט ל crp גבוה 8. מה הכיוון?

הכאב שאתה מתאר יכול להתאים לכאב ממקור של הפלאורה (קרום הריאה), יתכן ממקור שרירי בית החזה , מדלקת בסחוס הצלעות (קוסטוכונדריטיס) ועוד. כצעד ראשונה, יש להיבדק ע"י רופא המשפחה על לכוון לאבחנה המתאימה.