כאבי רגליים אחרי לידה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבי רגליים אחרי לידה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבי רגליים אחרי לידה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר אני בת 37 כחודשיים לאחר לידה קיסרית, מאז הלידה יש לי ברגליים כאבי עייפות וכבדות, מהברך ומטה באופן שווה בשתי הרגליים, הכאב מורגש בכל שעות היום, מתגבר בערב, ואינו נעלם בזמן השינה, אלה להפך, הוא מתעצם בשכיבה בלילה. הכאב הנ"ל מזוהה אצלי מהעבר ככאבי עייפות לאחר יום מאומץ וככזה שעובר בבוקר. גובהי 1.55 מטר ובמהלך ההריון עליתי 14 ק"ג שלמעלה ממחציתם כבר השלתי (למקרה שישנו קשר למשקל). אשמח לדעתך בנידון, האם ישנו קשר ידוע בין כאבים כאלו ללידה, האם זה מצביע על משהו אחר, ובמידה וכן -מהו אותו הדבר. תודה מראש.

לאחר חודשיים כל סימני הלידה צריכים לחלוף אם יש תופעות שאינן רגילות יש להבדק נסי לנוח יותר במשך היום ותראי אם זה פוחת או חולף

שלום ד"ר אני בת 37 כחודשיים לאחר לידה קיסרית, מאז הלידה יש לי ברגליים כאבי עייפות וכבדות, מהברך ומטה באופן שווה בשתי הרגליים, הכאב מורגש בכל שעות היום, מתגבר בערב, ואינו נעלם בזמן השינה, אלה להפך, הוא מתעצם בשכיבה בלילה. הכאב הנ"ל מזוהה אצלי מהעבר ככאבי עייפות לאחר יום מאומץ וככזה שעובר בבוקר. גובהי 1.55 מטר ובמהלך ההריון עליתי 14 ק"ג שלמעלה ממחציתם כבר השלתי (למקרה שישנו קשר למשקל). אשמח לדעתך בנידון, האם ישנו קשר ידוע בין כאבים כאלו לאחרי לידה, האם זה מצביע על משהו אחר, ובמידה וכן -מהו אותו הדבר. תודה מראש.

איני מתמצא בנושא. התיעצי עם גופא נשים

איני מתמצא בנושא. התיעצי עם גופא נשים

שלום לכולם, ילדתי ילדה מקסימה לפני 5 חודשים. מאז הלידה אני סובלת מכאבי רגליים- כמו של מחזור אבל כל הזמן... אני בטוחה (כמעט) שזה קשור לעייפות, מותשות, הנקה (אני רק מניקה), אבל האם שווה לבדוק את זה? איזה רופא ללכת? תודה זהר

שלום זוהר ! בגלל ה"כמעט בטוחה" - אני בטוחה שכדאי להיבדק. הכתובת הראשונה היא רופא המשפחה, שיפנה לבדיקת דם, ואם יש צורך - להמשך טיפול. עייפות יכולה להיות גורם, כמו גם אנמיה או חסרים אחרים (האם המשכת לקחת מולטיויטמין אחרי הלידה ? זה חשוב במיוחד למיניקות), אבל רצוי לבדוק מה בדיוק הגורם וכך להחליט על הטיפול. בהצלחה !