מיגרנה בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיגרנות: הגורם ההורמונלי

אם יש לאישה נטייה למיגרנה המושפעת מהורמונים, היא תתחיל את ההתמודדות עם הבעיה בגיל 12 ותסיים רק לאחר גיל המעבר. כל מה שצריך לדעת על מיגרנות הורמונליות עד גיל שבע בנים סובלים ממיגרנות יותר מבנות, אבל היחס הזה מתהפך בתוך שנים ספורות. בגיל 12 כבר משאירות הבנות את הבנים הרחק מאחור, ומתחילות להתמודד עם מיגרנות המושפעות מההורמונים הנשיים."ראשית יש להבחין בין סוגי המיגרנות", מסבירה ד"ר רחל הרינג חנית, נוירולוגית מומחית ומנהלת המרפאה לכאבי ראש במרכז הרפואי "מאיר". "מיגרנות ללא אאורה (Aura) ומיגרנות עם אאורה. מיגרנה ללא אאורה מתאפיינת בכאב ראש חד צדדי, בינוני עד קשה, הולם (דופק), המלווה בבחילה או בהקאה וברגישות יתר לאור ולרעש. מיגרנה עם אאורה מתאפיינת בהתקפים המתחילים בהפרעה בראייה, לעיתים עם קווי זיגזג, מחמירים לנימול של היד ושל הפנים ומגיעים לעתים עד לכדי בעיות בשפה ובדיבור. מצב זה חולף אחרי כעשרים דקות ומפנה את מקומו לכאב ראש."סביב...
ללמוד עוד על מיגרנה בהריון
מיגרנות: הגורם ההורמונלי-תמונה

אם יש לאישה נטייה למיגרנה המושפעת מהורמונים, היא תתחיל את...

מאת: יפעת נחמני...
14/12/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למיגרנה בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מיגרנה בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
03/12/2018 | 17:19 | מאת: הריונית בתחילת הדרך
מתוך פורום ייעוץ תרופתי

היי, בת 32, הריון 4 אחרי 3 הפלות מוקדמות. שבוע 10 עם תאומים. סובלת ממיגרנות מגיל צעיר מאוד ומטופלת בדרך כלל ברילרט. עם תחילת טיפולי הפוריות התחלתי לקחת אלטרולט שעזר עד לפני שבועיים והמיגרנות חזרו. אני לוקחת סומטרידקס 100 בהתקף אך הכאב חוזר כל כמה שעות. מציינת שמאתמול יש לי דימום. האם יש קשר בין התרופות לדימום? האם יש פתרון אחר? לחיות עם הכאב אני לא יכולה.

היי, יש לפנות לבדיקת רופא נשים בדחיפות. לגבי טיפול במיגרנה בהריון הטיפול הכי בטוח הינו אקמול אומנם אם זה לא עוזר יש תכשירים אחרים מועדפים על פני טריפטאנים. בכל מקרה מומלץ לפנות למרכז טרטולוגי (מרכז עם מומחים בשימוש בתרופות בזמן הריון) ולהתייעץ איתם.

שלום, אני נמצאת בשליש הראשון להריון, מתחילה שבוע 11. רציתי לדעת האם כמוצא אחרון לטיפול במיגרנה אני יכולה להשתמש בכדורי רילרט בהם השתמשתי לפני ההריון. במהלך יעוץ טרטולוגי שעברתי בהריון ראשון נאמר לי שהכדורים בטוחים לשימוש בהריון אך לא זכור לי אם היתה הסתיגות לגבי השליש הראשון.

התרופה מוגדרת בקטגוריה C ולכן מבחינתך ניתן להשתמש בה כאשר אין מוצא אחר.

שלום, אני סובלת ממיגרנות כרוניות ואחת לשבוע לוקחת כדור relert 80 mg או 2 כדורי אקס דורין מיגרן. אני נמצאת בתחילת הריון ( שבוע 5) וכבר התחילו לי המיגרנות. האם יהיה נזק לעובר במידה ואמשיך ליטול את הרילרט?( חשוב לציין שאקמולים, אדוולים ואופטלגינים לא עוזרים לכאבי המיגרנה כך שהם לא אופציה). תודה

מומלץ להפנות השאלה לפורום המקביל

שלום אני סובלת מיגרנות הרבה שנים עד עכשיו לקחתי ריזלט אבל עכשיו אני בהריון שבוע 18 סובלת כבר שבועיים ממיגרנה קשה זה קורה כול יום בלילה אני מתעוררת מהכאב ועד שעות הצהריים נמשך הכאב בעיקר בצד שמאל וכאבים בעין הכאב כל כך חזק שאני רואה מטושטש ולפעמים גם מקיאה אחר כך זה עובר ושוב מופיע בלילה אני כבר שבועיים לא יכולה לתפקד הייתי במיון בתחילת ההריון גם בגלל התקף מיגרנה והתייעצתי עם נירולוג נאמר לי שאסור לקחת כדורים ומותר רק רק אקמול או אופטלגין וזה לא עוזר לי השאלה שלי מה אפשר לעשות במקרה כזה? האם יש דרך לטפל בזה?? אני פשוט לא יכולה לתפקד

יש תרופות מונעות סשה אותן ניתן לקחת בהריון, החדשות היותר טובות הן שברוב המקרים ההתקפים נעלמים לקראת החצי השני של ההריון. בכל אופן פני למומחה לכאבי ראש.

תודה על התשובה אבל איזה תרופות אפשר לקחת? כבר הייתי בהתייעצות אצל נירולוג וגם בבית חולים נאמר לי שאין תרופות שניתן לקחת בהריון נגד מיגרנה רק אקמול ... אני עכשיו בשליש השני של ההריון והכאבים וההתקפים רק מתחזקים ... לאיזה רופא לפנות ? איזה תרופות ניתן לקחת ??