נגישות
נגישות

פגות מאוחרת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פגים בישראל 2018: חסרי הגנה

חודש המודעות לפגים: "הפורום למען הפגים" מפרסם את דו"ח מצב הפגים השנתי, ובראשו ממצא מדאיג - רק 9 פגיות, מתוך 26 פגיות בישראל, ממוגנות לזמני חירום לרגל ציון יום הפג בכנסת (27/11/18), מפרסם "הפורום למען הפגים" את דו"ח מצב הפגים לשנת 2018. להלן הממצאים הבולטים העולים מן הדו"ח:   מצב עגום של תשתיות הפגיות בישראל - עד כה טרם נבנו בישראל פגיות חדשות על פי הסטנדרטים הנדרשים בעולם המערבי, ורק 9 מתוך 26 הפגיות בישראל הינן ממוגנות למצבי חירום. הפורום למען הפגים בראשותה של ח"כ אורלי לוי-אבקסיס קורא למשרדי הבריאות ולמשרד האוצר להציב את הנושא כיעד לאומי עליון ולגבש תכנית רב שנתית להרחבה ומיגון הפגיות בישראל בהקדם האפשרי. חשש מקיצוץ במודל התמריצים - מודל התמריצים בפגיות הביא למהפך במודעות, בגישה ובאיכות הטיפול לפגים בישראל. לאור הצלחתו, קידם משרד הבריאות תכניות לאומיות דומות גם לשיפור השירות במלר"דים ובמניעת זיהומים. כעת, לאחר שמנכ"ל...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפגות מאוחרת

פגות - תמונת המחשה
פגות ארגון הבריאות העולמי פרסם לאחרונה כי חלה עלייה מדאיגה במספר הלידות במשקל נמוך ברחבי העו...
ללמוד עוד על פגות מאוחרת
פגות מאוחרת: בעיות שכיחות-תמונה

פגים מאוחרים אמנם בשלים יותר, יחסית לפגים צעירים - אבל גם...

מאת: ד"ר רבקה...
09/07/2017
פגים: מעקב וטיפול בקהילה-תמונה

המעקב אחרי פגים בקהילה חיוני מאוד להתפתחותם התקינה: מדדי...

מאת: ד"ר שמואל...
06/12/2015
פגים בישראל 2018: חסרי הגנה-תמונה

חודש המודעות לפגים: "הפורום למען הפגים" מפרסם את דו"ח מצב...

מאת: מערכת zap...
27/11/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפגות מאוחרת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פגות מאוחרת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ערב טוב, ילדתי לפני שבועיים וחצי בת מתוקה, פגות מאוחרת (34+4). לאחר ייעוץ עם רופא נשים הוחלט על התחלת נטילת גלולות לאחר 30 יום מהלידה. הרופא רשם לי גלולות רגילות, אותן גלולות שלקחתי בעבר, ציינתי בפניו שאני מניקה וזה ענה כי זה לא מפריע להנקה למרות מחקרים שכן, ושהחשש היחידי הוא דימום אצל התינוקת בשל הורמון האסטרוגן המועבר בחלב אך ציין שבמשך כל שנותיו כגניקולוג לא נתקל בתופעה זו וכן גם לא מורת דרכו בתחום. שאלתי היא האם באמת אין בכך סיכון שאטול גלולה משולבת בזמן הנקה? לצורך העניין הגלולה המדוברת היא אמילי, החלופית שרכשתי עקב חוסר באמילי היא מליאן. שאלה נוספת, האם ייתכן לקבל וסת שבועיים וחצי לאחר לידה?

שלום. בזמן הנקה יש לקחת "גלולות הנקה", זה גלולות שמכילות רק פרוגסטרון. גלולות משולבות יכולות להפריע להפרשת חלב וגם אין צורך בחומר שני - אסטרוגן. אני ממליץ לך לקחת CERAZETTE. בהצלחה ותרגישי טוב.