פגות מאוחרת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מעקב פגים - למה הוא חשוב?

התפתחותו וגדילתו של פג שונה מזו של תינוק, שנולד לאחר הריון מלא, ודורשת מעקב צמוד - שונה מהמעקב השגרתי אחרי תינוקות רגילים. מדריך להורים לפגים מי מוגדר פג? פג הוא כל תינוק שנולד לפני השבוע ה-37 להריון, בטרם הבשילו כל המערכות בגופו, וללא תלות במשקל הלידה. תהליך ההבשלה הפיזיולוגי קורה בתוך הרחם במהלך ההריון כולו. מכאן, שככל שהתינוק נולד מוקדם יותר בהריון - כך יהיו מערכות פחות בשלות ומפותחות. בגלל חוסר בשלות זו וצורך בתמיכה רפואית, ברוב בתי החולים מועברים הפגים שנולדים מתחת שבוע 35 ליחידה לטיפול מיוחד בילוד הנקראת גם פגייה. זוהי המחלקה בה נמצא הצוות המנוסה ביותר, והציוד המיוחד הייעודי לטיפול בפגים. הפגים נשארים באשפוז בד"כ למשך אותו פרק זמן בו היו צריכים להימצא בתוך הרחם.   הטיפול בפגייה הוא טיפול רפואי ותומך בהתאם למידת הפגות. צילום: שאטרסטוק   מהו הטיפול הניתן לפגים בבית החולים? מטרת הטיפול בפגייה הינה לתת טיפול רפואי...
ללמוד עוד על פגות מאוחרת
טיפול ומעקב בפגים: 4 אפליקציות מומלצות-תמונה

הטיפול בתינוק פג כרוך בהתמודדות עם אתגרים וקשיים, וגם שלל...

מאת: מערכת זאפ...
17/11/2019
מעקב פגים - למה הוא חשוב?-תמונה

התפתחותו וגדילתו של פג שונה מזו של תינוק, שנולד לאחר הריון...

מאת: ד"ר רבקה רגב...
09/05/2017
פגות מאוחרת: בעיות שכיחות-תמונה

פגים מאוחרים אמנם בשלים יותר, יחסית לפגים צעירים - אבל גם...

מאת: ד"ר רבקה רגב...
09/07/2017
האם פגות משפיעה על מערכות יחסים עתידיות?-תמונה

ללידה מוקדמת ולמשקל לידה נמוך עלולות להיות מגוון השלכות...

מאת: ד''ר עמית...
22/09/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפגות מאוחרת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פגות מאוחרת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ערב טוב, ילדתי לפני שבועיים וחצי בת מתוקה, פגות מאוחרת (34+4). לאחר ייעוץ עם רופא נשים הוחלט על התחלת נטילת גלולות לאחר 30 יום מהלידה. הרופא רשם לי גלולות רגילות, אותן גלולות שלקחתי בעבר, ציינתי בפניו שאני מניקה וזה ענה כי זה לא מפריע להנקה למרות מחקרים שכן, ושהחשש היחידי הוא דימום אצל התינוקת בשל הורמון האסטרוגן המועבר בחלב אך ציין שבמשך כל שנותיו כגניקולוג לא נתקל בתופעה זו וכן גם לא מורת דרכו בתחום. שאלתי היא האם באמת אין בכך סיכון שאטול גלולה משולבת בזמן הנקה? לצורך העניין הגלולה המדוברת היא אמילי, החלופית שרכשתי עקב חוסר באמילי היא מליאן. שאלה נוספת, האם ייתכן לקבל וסת שבועיים וחצי לאחר לידה?

שלום. בזמן הנקה יש לקחת "גלולות הנקה", זה גלולות שמכילות רק פרוגסטרון. גלולות משולבות יכולות להפריע להפרשת חלב וגם אין צורך בחומר שני - אסטרוגן. אני ממליץ לך לקחת CERAZETTE. בהצלחה ותרגישי טוב.