לרינגומלציה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללרינגומלציה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לרינגומלציה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. ביתי בת 11 חודשים ומאז ומתמיד קולה צרוד. יש לציין שאינה מלמלת הרבה ( בדיקת ברה יצאה תקינה) אך כשממלמלת או משתעלת, קולה תמיד צרוד. ממה יכול לנבוע? האם דורש פניה לאאג? התור הקרוב הוא בעוד כחודש וחצי..האם יכול להיות מסוכן, מקור חלילה גידולי וכדומה? תודה

שלום, לא מסוכן ויש כאלה ילדים עם לרינגומלציה שגורמת לצרידות. ניתן לחכות בסבלנות לרופא א.א.ג

הבירור הנשימתי שלי החל בגלל קושי בהליכה, דופק מהיר וקוצר נשימתי בספורט עד לדלקות ריאה חוזרות והתאוששות איטית מהן. בדיקת מטאכולין חיובי לאסטמה. רלבר עוזר בין ההתקפים. CPAP בלילות. עדיין תחושת מחנק ובזמן ההתקפים ירידה בסטורציה וצריכת חמצן. האם יש דרך אחרת להתמוד עם ההתקפים הללו? למה לא רוצים לעשות לי ברונכוסקופיה? עשינו שלש CT, בפיענוח כל הזמן כותבים מוזאיקה, ותמתים בבסיסי הריאה דו צדדי הולך ומתרחב לצד שמאל. אני אישה צעירה אימא ל8 ילדים. אין לי זמן להיות חולה במיוחד כשיש לי שלושה ילדים עם צרכים מיוחדים הזקוקים להשגחה מתמדת. האם יש דרך שאוחל לקבל אבחון מדוייק ומעקב ללא אשפוז? כרגע עם הרבה לחץ בחזה, ציפצופים וליחה. כבר שבוע . וונטולין כל שלוש שעות. יש לי ארובנט בבית...אבל בפעמים האחרונות לא הרגשתי שעזר ואבדתי את הקול שלי.

שלום, אין לי את כל הפרטים של הבירור שעברת אבל אתייחס בקצרה לנקודות הבאות: 1. קוצר נשימה יכול לנבוע מסיבות רבות. אסתמה מתבטאת לרוב בקוצר נשימה התקפי עם תפקודי ריאות בעלי אופי חסימתי. 2. ברונכוסקופיה אינה הבדיקה העיקרית בבירור של מחלת אסתמה אבל מקובל לעשות אותה אם יש התקפים למרות טיפול מיטבי. 3. צריך לוודא שאין חשיפה לגורמים שמחמירים את האסתמה כמו אלרגנים שונים וחשיפה תעסוקתית, רפלוקס מהקיבה ועוד. 4. אקו לב חשוב לבצע בבירור קוצר נשימה. 5. במקרה של החמרה קשה של אסתמה השימוש בסטרואידים הוא בלתי נמנע ולא כדאי לחכות. 6. ישנם טיפולים חדשים לאסתמה ניתנים בזריקות אחת לחודש וצריך לבדוק אם את מתאימה לטיפולים הנ"ל. 7. הבירור בדרך כלל מתבצע במסגרת מרפאת ריאות ואין צורך באשפוז.

נעשה אקו לב, אבל הטכנאית אמרה שאינה יודעת לבדוק לחץ לב ריאה. יש לי את הפיענוח של כל הבדיקות, רק שאינני רוצה לשלוח לפורום ציבורי. ברלבר יש בסיס סטרואידי. כעת באמצע החג אין למי לפנות כדי לרשום מעקב. יש לי בבית אמפולות של בודיקורט לאינהלצייה. אני מטופלת לוושט ע"ש ברט עם לוסק 20 מ"ג X פעמיים ביום. מרפאת אלרגיה - אלרגיה לברושים, קרדית אבק הבית (עשיתי טיפול חיסוני כשהייתי חיילת), חלב, טאלק ומי יודע למה עוד כי אי אפשר לבדוק הכל. פניצילין וצפלוספורינים. אני אחות טיפול נמרץ ילדים ופגים . (יש לי בבית חמצן אבל הוא עבור הבן שלי שיש לו לרינגומלציה ומחובר לאיירבו בלילות.).חשבתי לחזור לעבודה אבל למרות הטיפול שיזמתי מעקב מסודר עבורו, אינני יכולה לחזור לעבודה בגלל ריבוי התקפים כולל תמת ריאה רק ביוני האחרון שלקח לי כמעט שלושה חודשים להתאושש ממנו. סה"כ שלושה שבועות של נשימה טובה עם טיפול מניעתי (שלא מונע ). מעבר לכך שיש לי צורך לחזור על בדיקת מנטו ולבודק אילו חיסונים אני צריכה לעשות עבורם דחף אם בכלל. בכל פעם שקיבלתי חיסון שפעת חליתי בדלקת ריאות. אשמח לחשיבה רחבה ומסודרת כדי להגיע למקום בו אוחל להתאמן, לעבוד ולהמשיך לתפקד כאימא ובת זוג של בעלי. לנשום בלי להחנק ולישון במיטה במקום בכורסא בסלון. זה סוג של קריאה לעזרה מבחינתי.

שלום, בהמשך ךתשובה הקודמת שלי, הבירור צריך להיות במרפאת ריאות. מציע לשאול לגבי תרופות מסוג אנטי IGE ונגד אאוזינופילים.

שלום ד"ר בני בן 6 חודשים ככל הנראה עם לרינגומלציה לפי אבחנה של רופא א.א.ג. האם יש קשר בין לרינגומלציה לבין בליעה מרובה של אוויר בעת הנקה? בכל הנקה בני בולע אוויר ומצטברים אצלו המון גרעפסים כלואים המפריעים לו. מה שחשבתי - יכול להיות שבעת הנקה, לא מגיע לו המון אוויר ולכן יונק לא בנינוחות, מה שגורם לבליעה מרובה של גזים. האם נשמע לך הגיוני? (עולה במשקל יפה מאוד). שאלה נוספת - האם יש קשר בין רפלוקס סמוי ללרינגומלציה? תודה !

שלום רב יש קשר חזק והדוק בין רפלוקס ללרינגומלציה. בליעת האויר יכולה להיות כתוצאה מנשימה מהירה . ברפלוקס לעעיתים הושט פעור ולכן יכולה להיות כנסית אויר לדרכי העיכול. דר גורדין

כתבת שיש קשר הדוק בין רפלוקס ללרינגומלציה - האם הכוונה שאם יש לרינגומלציה סביר שיהיה גם רפלוקס ? תודה

בתי בת שנה נולדה עם רעשים חזקים בכל נשימה. בחודשים הראשונים פלטה מדי פה גם מהאף. בגיל 3 שבועות אובחנה בברונכוסקופיה כבעלת לרינגומלציה בינונית- חמורה. בבדיקת לרינגוסקופיה עי רופא אף אוזן גרון בגיל 9 חודשים חזר על האבחנה והצביע גם על MILD RETROMICROGNATHIA עם חשד לשסע תת-מוקוזלי. סובלת מעלייה איטית מאוד במשקל (עדיין לא הכפילה את משקל הלידה, אוכלת כמויות קטנות). רופא במרפאת אכילת סבר כי ישנן עדויות לבעיה חושית (כיוון שאכלה טוב יותר בלילה מאשר ביום) אם כי לא אובחנה בעיית בליעה. מבחינה מוטורית מתקדמת לשביעות רצוננו. מאוד תזזיתית. התפתחות הדיבור וההבנה עדיין איטיות (לא מחקה קולות, לא מרבה להשמיע הברות, אין לה הברות נוספות ל BA MA AH...) -האם ידוע על קשר בין תסמונת פייר רובין ללרינגומלציה? -האם היית ממליצה על אבחון כלשהו ועל ידי מי? תודה מראש.

שלום רב, בתך בת שנה. לרינגומלציה אמורה לחלוף עם הגיל.כך גם קושי נשימתי על רקע פייר רובין. יכולה להיות השפעה של הלרינגומלציה על העליה במשקל, עקב המאמץ הנשימתי וכך גם אם אכן קיים פייר רובין. עם זאת, גם שסע בחיך - בעיקר בינקות משפיעה על העליה במשקל. באופן כללי, אין קשר ישיר בין פייר רובין ללרינגומלציה. אני הייתי ממליצה לפנות לקלינאית תקשורת בכל הקשור בהתפתחות השפתית שלה ובמקביל לרופא א.א.ג כדי שיבדוק אם אכן קיים שסע תת רירי בחיך וכן יבדוק את האוזניים. ברצון רב אעזור. תוכלי לפנות אלי באמצעות האימייל שלי ariela50@bezeqint.net. בברכה, ד"ר אריאלה נחמני