ביציות לא בשלות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טיפולי פריון ללא הורמונים

הבשלה חוץ גופית (IVM) של ביציות מאפשרת השגת הריון ללא טיפול הורמונאלי וללא תופעות הלוואי. צרכנות רפואית הבשלה חוץ גופית של ביציות הינה שיטה חדשנית ומבטיחה בתחום טיפולי הפריון וההפריה החוץ גופית. השיטה מבוססת על שאיבה של ביציות לא בשלות מזקיקים קטנים הנמצאים בשחלה במשך כל החודש, והבשלת של ביציות אלו במעבדה. בשיטה זו אין צורך בגירוי הורמונאלי. הדיווח על לידת הילד הראשון בהבשלה חוץ גופית היה בשנת 1991. הביציות נשאבו משחלה של תורמת במהלך ניתוח גניקולוגי. לאחר ההפריה הוחזרו העוברים לרחמה של אישה עם אי ספיקה שחלתית, והאישה הרתה וילדה שלישיה. בהמשך, השיטה התפתחה בעיקר לנשים עם מחזורים לא סדירים ושחלות פוליציסטיות. כיום, השיטה מיושמת במספר מרכזים ברחבי העולם, בהצלחה של עד 30-35% למחזור טיפול, אחוזים מעט נמוכים מאחוזי ההצלחה במחזור הפריה חוץ גופית רגיל הכולל טיפול בהורמונים. מנתונים שדווחו...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לביציות לא בשלות

בעיות פוריות אצל נשים - תמונת המחשה
בעיות פוריות אצל נשים תסמונת השחלות הפוליציסטיות אינה רק מקור לבעיות פריון אלא גם לבעיות מטבוליות, עם השלכות...
ללמוד עוד על ביציות לא בשלות
טיפולי פריון ללא הורמונים-תמונה

הבשלה חוץ גופית (IVM) של ביציות מאפשרת השגת הריון ללא טיפול...

מאת: ד"ר אריאל...
22/07/2009
פריון, למרות הסרטן-תמונה

בניגוד לעבר, כיום הסרטן אינו סוף פסוק בכל הנוגע לפוריות....

מאת: פרופ' פואד...
10/02/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לביציות לא בשלות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ביציות לא בשלות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופ בת 38 ללא ילדים והריונות. מזה 10 חודשים מנסה להכנס להריון מזרע תורם. 3 סבבים טבעיים, 2 עם הורמונים ו2 IVF. עושה רושם משחודש לחודש הבדיקות שלי נהיות גרועות יותר ויותר. בינואר פרופיל הורמונלי אסטרדיול 152וFSH 3.62 במאי לפני שהתחלתי לקחת הורמונים להזרעה אסטרדיול 96 פרוגסטרון 0.8 וLH 3.13 בIVF ראשון 5 ביציות נשאבו 2 הופרו עובר אחד שרד והוחזר. טיפול שני נשאבו 2 ביציות לא בשלות בכלל שני הטיפול צטרוטייד ומנופור עם פיוריגון/פרגובריס במינונים של 300 ו450. הוגדרתי אחר כבוד כתגובה שחלתית נמוכה. התחלתי בחודש שעבר טיפול בדיקור. החודש (אחרי חודש הפסקה) הייתי אמורה להתחיל פרוטוקול קצר של דקא ופרגובריס החל מהיום הראשון התחלתי להזריק דקא 0.1 (הרופא שלי בחול והיה צריך לעכב קצת את הסבב) ביום השלישי למחזור אסטרדיול 337 פרוגסטרון 6.4 FSH 12 LH1.6 המשכתי עם הדקא ביום החמישי אסטרדיול 1147 פרוגסטרון9.4 זקיקים 10 10 12 14 רירית 4.5 הונחיתי להמשיך עם הדקא ולעבור בדיקות ביום 8. שאלותי 1. האם זה הגיוני ? או שההורמונים פשוט משגעים את הגוף שלי? 2. האם יש טעם להמשיך את הסבב במידה ואפילו הפרוגסטרון ירד? 3. האם פרוטוקול קצר מומלץ במצבי? 4. האם כדאי לעבור לסבבים טבעיים? 5. האם כדאי לעשות הפסקה? תודה ושבת שלום

1. זה משקף את התגובה השחלתית שלך. 2. אולי. 3. לעתים. 4. אפשר לשקול. 5. אם התעייפת.

מה זה IVM לעומת IVF ? באילו מקרים עושים ולמי ? האם ניתן לעשות בגיל 45 ?

IVM זה שאיבה של ביציות לא בשלות מזקיקים קטנים והבשלתם במעבדה. מציעים את זה בעיקר לנשים צעירות עם שחלות פוליציסטיות, שמצויות בסיכון לגירוי יתר שחלתי. לא מקובל לעשות IVM בגיל 45.

שלום רב, לאחר זמן רב של נסיונות להרות התחלנו בבירו. בשלב הראשוני נשלחתי לבדיקת פרופיל הורמונלי. התוצאות די מלחיצות אותי והרופאת נשים שלי לא נמצאת בארץ עד לסוף החודש. הייתי שמחה לדעת מה הן אומרות. הבדיקות נעשו ביום 4 למחזור תודה רבה מראש: LH - Luteinizing Hormone ----------- 13.6 FSH------------9.4 progestron-------2.1 totesteron----קטן מ-1.5 DHEA-S------6.73 מה שנראה לי גבוה יחסית לשלב הנוכחי של המחזור זה הLH אציין שבמקביל אני עושה מעקב זקיקים, ו6 ימים לאחר המחזור התוצאה היא נצפו מס' זקיקים קטנים. תודה רבה!!!!

שלום אכן רמת ההורמונים גבוהה ויכולה להעיד על העדר ביוץ או ביציות לא בשלות כדאי לחזור על הבדיקה

יש לי רזרבה שחלתית נמוכה מאוד. שאבו לי ביצית אחת מזקיק אחד, נאמר לי שהביצית בשלה. אולם בסוף לא היתה הפריה, מה הסיבות לאי הפריה? ביצית לא איכותית?

יכולות להיות סיבות שונות למשל ביצית לא בשלה או לא איכותית, זרע פגום, תנאי מעבדה לא מיטביים וכו.