לידה בבית חולים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רואות את הנולד

הן רואות בעבודתן שליחות, מודות על הזכות לעסוק בה ומתרגשות בכל לידה מחדש, גם אחרי שנים ארוכות במקצוע. לרגל יום המיילדות הבינלאומי (5.5), החלטנו להביא אליכם את סיפוריהן של הנשים שמביאות חיים חדשים לעולם – המיילדות כמדי שנה מצוין יום המיילדות הבינלאומי ב-5 למאי. השנה, הגיע תאריך זה רגע אחרי חג הפסח וסיפור יציאת מצרים, סיפור בו שתי מיילדות מילאו תפקיד משמעותי במיוחד. שפרה ופועה, המיילדות אשר סירבו להוראתו של פרעה להמית את הבנים העבריים, הן סמל לנחישותן של המיילדות, לקדושת החיים ולערך העליון שהן רואות בעבודתן. לרגל יום המיילדות, פנינו לארבע מיילדות מרחבי הארץ, וביקשנו לשמוע את סיפורן:     תניה לוי | אחות אחראית במיון יולדות וחדר לידה בביה"ח הלל יפה, חדרה גיל: 43 מקום מגורים: כפר יונה ותק במקצוע: 18 שנים   תניה לוי: "ראוי גם לזכור את הלידות השקטות, בהן התפקיד של המיילדת חשוב לא פחות". צילום: עטרה מושקה   מדוע בחרת לעבוד במקצוע? "בתור נערה התנדבתי במד"א ובהמשך לכך רציתי מאוד להיות חובשת, והגעתי...
ללמוד עוד על לידה בבית חולים
לידת בית: כך תעשו זאת נכון-תמונה

בעקבות הדיווח של בית חולים "וולפסון" על תינוקת שנולדה בלידת...

מאת: יאנה...
08/11/2012
רואות את הנולד-תמונה

הן רואות בעבודתן שליחות, מודות על הזכות לעסוק בה ומתרגשות...

מאת: ענת ניסני,...
05/05/2019
אחות מיילדת: בדרך ללידה מושלמת-תמונה

המיילדות מלוות את תהליך הלידה המרגש מתחילתו ועד להולדת...

מאת: ד"ר אילה...
10/05/2015
ללדת באווירה ביתית-תמונה

יותר ויותר נשים בוחרות לעבור לידה טבעית בבית, למרות שמשרד...

מאת: יעל...
20/06/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללידה בבית חולים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לידה בבית חולים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שבועיים לפני לידה כבר שבועיים שאני חשה בתנועתיות יתר. רופא עשה אולטרסאונד ואמר שנראה בסדר רק שלא מפסיק לזוז וגדול ב3 שבועות. במוניטור תזוזות ללא הפסקה וכך גם בבית. וזה ממש כל העובר זז זה לא הוזזה של יד או רגל יש לציין שבבית חולים גם אמרו שיש ריבוי מים (28) והרופא בקהילה טען שלא קיים ריבוי אך לא מדד. 1. האם יש קשר בין ריבוי, גודל ותנועתיות? 2. האם זה מדאיג בשלב כזה ומצריך בדיקה נגיד אחת לשבוע או שאין מה לדאוג? 3. אילו המלצות מתאימות אם בכלל? הריון שלישי. והתנועות רבות גם ביחס להריון הנוכחי וגם ביחס להריונות קודמים. תודה.

תנועות עובר מרובות אינן מעידות על מצוקת עובר ואינן קשורות לעובר גדול. לגבי ריבוי מי שפיר ועובר גדול לגיל ההריון- השילוב מחשיד לסוכרת הריון ומומלץ לבצע העמסת סוכר של 100 (OGTT). בנוסף- באם משקל העובר מתקרב ל4000 גרם מומלץ להתייעץ עם צוות חדר לידה בבית החולים בו את מתכננת ללדת ולשקול צורך ביילוד

היי קוראים לי אסתר בת 26 רציתי לדעת אם לאחר ניתוח שאנט זה אפשרי להכנב להריון והאם אני אמורה להיות מודאגת מכך?

שלום אסתר, דברנו בטלפון. *אפשר להכנס להריון. *אפשר ללדת לידה טבעית. *רצוייה לידה בבית חולים בו קיימת מחלקה נוירוכירורגית. *רצוי מעקב הריוני עי מיילד שמודע לקיום מערכת הדלף-SHUNT בהצלחה!

בוקר טוב לפני כחודש ילדתי את בתי הבכורה, לידה שהסתיימה בחדר ניתוח עקב קרעים ושאני דם פנימיים. לאחר הלידה חשתי כאבים חזקים בנרתיק ורק לאחר שבוע של תלונות נבדקתי ונתגלתה המכונה הדופן בנרתיק בגודל 13 סמ. הוחלט להיות במעקב ולא לנקז. יש לציין כי אני סובלת מכאבים מאוד חזקים לאורך כל החודש אך ההמטומה כרגע עומדת על 9 סמ. בשבוע הבא יוחלט האם לנקז או להמשיך לתת לה להיספג לבד. אשמח לדעת מה הסיכונים הכרוכים בניקוז שטף הדם ומה הסיכונים הכרוכים בהשארתו. תודה!

סיכונים יכולים להיות זיהום ההמטומה. הסיכון העיקרי של התפשטות הדמם כנראה נבלם כי היא קטנה. לנקז כרגע נשמע לי פחות מתאים כי יש קרישי דם אז הם לא יצאו דרך נקז רגיל, אלא צריך לחתוך ולרוקן אקטיבית. אם אין סימני זיהום וההמטומה הולכת וקטנה אפשר להמתין להספגות ספונטנית לגבי קרע דרגה 3 הסיכונים הם בעיקר בעיה בשליטה על סוגרים- לגבי זה תבדקי במרפאות רצפת אגן לאחר משכב לידה בבית החולים בו ילדת. בהצלחה.

היי, אני בשבוע 39+0. אני במעקב אחר סוכר גבוה בצום. ללא תרופות. אחרי ארוחות הוא תמיד בסדר וגם העמסה שלי היתה תקינה. לפני כשבועיים הערכים היו טובים יחסית 85-92. ובשבועים האחרונים הערכים עלו - ועמדו על 85 -100. הרופא שבוע שעבר רצה לשלוח אותי לזירוז. הוא לא נתן אינסולין כי אמר שהערכים לא יציבים. ביקשתי לחכות עוד שבוע - בשבוע זה הערכים הם בן 90 ל 98. - לא מצליחה לאזן את זה - אוכלת ארוחת לילה שאמורה להיות בסדר - לחמית עם גבינה צהובה שמנה ואגוזי מלך, ועושה הליכה אחרי ארוחת ערב, אבל זה לא עוזר. מעבר לזה הערכת משקל בשבוע 38 היא - 3100 . אין ריבוי מי שפיר. סהכ עליתי כל ההריון 9 קילו ממשקל תקין. ואני בריאה. האם קריטי בערכים האלו לעשות זירוז? מאיזה ערך לרוב ממליצים? אם אני מסרבת לזירוז האם זה לגיטימי או שבמצב הזה והערכים הללו זה באמת מסכן את העובר בצורה משמעותית? אשמח לשמוע על אחוזים וסטטיסטיקות לפני שאני מחליטה אם לזרז או לא. אני מתכננת לידה טיבעית. אשמח לחוות דעת נוספת.

סיגלית שלום אני מציעה לך להתייעץ עם רופא נשים מומחה בהריון בסיכון. בעיקרון, אחרי שבוע 38, חוסר איזון הסוכר עלול להיות בעל השפעה שלילית על העובר ולכן כדאי לטפל באינסולין או לזרז לידה. כדאי גם לחשוב על לידה בבי"ח ולא לידת בית, מאותה הסיבה בדיוק. בהצלחה ואשמח להתעדכן

מזמינה אותך לקרוא על המסע שלי עם סכרת הריון shiriash.bloger.co.il