לידה בבית חולים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לידה בימי קורונה: מדריך ליולדת

נמצאת בהריון מתקדם וחוששת להגיע לחדר הלידה בבית החולים? אל דאגה: חדרי הלידה פועלים עתה בנהלים מיוחדים שנועדו לצמצם ככל הניתן את הסיכון ליולדת ולתינוק הגעת לחודש התשיעי המיוחל, התינוק עומד להגיח לאוויר העולם - ומגיפת הקורונה מעוררת עתה חששות עמוקים? החששות טבעיים ומובנים. ריכזנו עבורך את כל התשובות המוסמכות לשאלות המדאיגות, כדי שתוכלי להגיע בראש שקט לחדר הלידה. האם בטוח בימים אלה ללדת בבית חולים? אכן, המקום הבטוח ביותר ללדת נשאר חדר הלידה. הצוות בחדר הלידה מתוגבר כיום, ומודע מאד לחששות של נשים המגיעות ללידה. הצוות עושה ככל יכולתו לשמור על הנוחות של היולדת באירוע המרגש. חדרי הלידה נערכים לצמצם את החשיפה של המטופלות לצוות ולמבקרים, במהלך שהותן בחדר הלידה, ומקפידים לחטא ביסודיות את החדרים. בימים אלה, צפוי שיגבילו את היולדת למלווה אחד. כדי לא לסכן את המלווה עצמו/ה, עליו/ה להיות בן/ת פחות מ-70, בריא/ה וללא גורמי סיכון, וכמובן ללא...
ללמוד עוד על לידה בבית חולים
לידת בית: כך תעשו זאת נכון-תמונה

בעקבות הדיווח של בית חולים "וולפסון" על תינוקת שנולדה בלידת...

מאת: יאנה...
08/11/2012
רואות את הנולד-תמונה

הן רואות בעבודתן שליחות, מודות על הזכות לעסוק בה ומתרגשות...

מאת: ענת ניסני,...
05/05/2019
לידה בימי קורונה: מדריך ליולדת-תמונה

נמצאת בהריון מתקדם וחוששת להגיע לחדר הלידה בבית החולים? אל...

מאת: פרופ' זיידמן...
02/04/2020
אחות מיילדת: בדרך ללידה מושלמת-תמונה

המיילדות מלוות את תהליך הלידה המרגש מתחילתו ועד להולדת...

מאת: ד"ר אילה...
10/05/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל ללידה בבית חולים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

לידה בבית חולים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, האם אפידורל הניתן בלידה שונה בין בית חולים אחד לאחר? האם התרכובות שונות? מינונים שונים? או שזה חומר אחיד בכל בתי החולים? ילדתי עד כה 3 לידות בבי"ח אחד עם אפידורל מעולה שהקל עלי במאה אחוז. פשוט בלי סבל ב"ה. אני מאד חוששת שאם הפעם אלד בבי"ח אחר האפידורל יהיה שונה או פחות ישפיע. יש דבר כזה? תודה רבה..

שלום רב, למרות שבאופן עקרוני השיטה היא אותה שיטה, אין אחידות מלאה בין כל בתי החולים בתרופות ובמינונים בהם משתמשים. בברכה, פרופ' ליאוניד אידלמן מנהל מחלקת הרדמה

שבועיים לפני לידה כבר שבועיים שאני חשה בתנועתיות יתר. רופא עשה אולטרסאונד ואמר שנראה בסדר רק שלא מפסיק לזוז וגדול ב3 שבועות. במוניטור תזוזות ללא הפסקה וכך גם בבית. וזה ממש כל העובר זז זה לא הוזזה של יד או רגל יש לציין שבבית חולים גם אמרו שיש ריבוי מים (28) והרופא בקהילה טען שלא קיים ריבוי אך לא מדד. 1. האם יש קשר בין ריבוי, גודל ותנועתיות? 2. האם זה מדאיג בשלב כזה ומצריך בדיקה נגיד אחת לשבוע או שאין מה לדאוג? 3. אילו המלצות מתאימות אם בכלל? הריון שלישי. והתנועות רבות גם ביחס להריון הנוכחי וגם ביחס להריונות קודמים. תודה.

תנועות עובר מרובות אינן מעידות על מצוקת עובר ואינן קשורות לעובר גדול. לגבי ריבוי מי שפיר ועובר גדול לגיל ההריון- השילוב מחשיד לסוכרת הריון ומומלץ לבצע העמסת סוכר של 100 (OGTT). בנוסף- באם משקל העובר מתקרב ל4000 גרם מומלץ להתייעץ עם צוות חדר לידה בבית החולים בו את מתכננת ללדת ולשקול צורך ביילוד

היי קוראים לי אסתר בת 26 רציתי לדעת אם לאחר ניתוח שאנט זה אפשרי להכנב להריון והאם אני אמורה להיות מודאגת מכך?

שלום אסתר, דברנו בטלפון. *אפשר להכנס להריון. *אפשר ללדת לידה טבעית. *רצוייה לידה בבית חולים בו קיימת מחלקה נוירוכירורגית. *רצוי מעקב הריוני עי מיילד שמודע לקיום מערכת הדלף-SHUNT בהצלחה!

בוקר טוב לפני כחודש ילדתי את בתי הבכורה, לידה שהסתיימה בחדר ניתוח עקב קרעים ושאני דם פנימיים. לאחר הלידה חשתי כאבים חזקים בנרתיק ורק לאחר שבוע של תלונות נבדקתי ונתגלתה המכונה הדופן בנרתיק בגודל 13 סמ. הוחלט להיות במעקב ולא לנקז. יש לציין כי אני סובלת מכאבים מאוד חזקים לאורך כל החודש אך ההמטומה כרגע עומדת על 9 סמ. בשבוע הבא יוחלט האם לנקז או להמשיך לתת לה להיספג לבד. אשמח לדעת מה הסיכונים הכרוכים בניקוז שטף הדם ומה הסיכונים הכרוכים בהשארתו. תודה!

סיכונים יכולים להיות זיהום ההמטומה. הסיכון העיקרי של התפשטות הדמם כנראה נבלם כי היא קטנה. לנקז כרגע נשמע לי פחות מתאים כי יש קרישי דם אז הם לא יצאו דרך נקז רגיל, אלא צריך לחתוך ולרוקן אקטיבית. אם אין סימני זיהום וההמטומה הולכת וקטנה אפשר להמתין להספגות ספונטנית לגבי קרע דרגה 3 הסיכונים הם בעיקר בעיה בשליטה על סוגרים- לגבי זה תבדקי במרפאות רצפת אגן לאחר משכב לידה בבית החולים בו ילדת. בהצלחה.