נגישות
נגישות

מצוקת עובר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ניתוח קיסרי: כמה ניתוחים מותר?

התקשורת דיווחה לאחרונה על יולדת שילדה בפעם התשיעית בניתוח קיסרי! מתי מומלץ לבצע ניתוח קיסרי? ראיון מיוחד עם המנתח שמחזיק בשיא הלידות הקיסריות ביולדת אחת לאחרונה פורסם סיפורה של היולדת שילדה בפעם התשיעית, בלידה קיסרית בבית החולים שיבא. הכותרות שזעקו כי מדובר בשיא ישראלי - שגויות. ד"ר אליאס קסטל, המנתח שביצע את הלידה הקיסרית, מבהיר כי השיא נשבר כבר בעבר, כאשר יולדת עברה 12 (!) לידות קיסריות. וזו לא ההפתעה היחידה: לדברי ד"ר קסטל, כאשר ההריון תקין והאישה בריאה - אין להגביל את כמות הניתוחים הקיסריים. על כך ועל דברים נוספים - בראיון זה.נתחיל בנתונים: השיעור של לידות קיסריות בישראל הולך וגדל בהתמדה. מגמת התפשטות הלידה בניתוח קיסרי מתרחבת, במקביל לשתי מגמות מעניינות, הכרוכות בה. האחת: העדפת ניתוח קיסרי, על פני לידה נרתיקית, מתוך בחירה; והשנייה: הסרת ההגבלה על מספר הניתוחים הקיסריים החוזרים. ניתוח קיסרי, שנחשב בעבר פתרון קיצוני (כאשר אין...

סיבות אפשריות ומצבים דומים למצוקת עובר

ניתוח קיסרי - תמונת המחשה
ניתוח קיסרי הורים שימו לב, מחקר שנערך לאחרונה בארה"ב בדק האם ילדים שנולדו בניתוח קיסרי דחוף נמצאים...
שיתוק מוחין - תמונת המחשה
שיתוק מוחין שיתוק מוחין (CP) נחשב לגורם הנכות הנפוץ ביותר בקרב ילדים. מהם הגורמים לשיתוק מוחין? כיצ...
זירוז לידה - תמונת המחשה
זירוז לידה שתיית תה פטל, הליכה, יוגה, חוקן, חומרים כימיים והתערבות מכנית - לפניכם שיטות רבות לזרז...
תסחיף מי שפיר - תמונת המחשה
תסחיף מי שפיר שתיית תה פטל, הליכה, יוגה, חוקן, חומרים כימיים והתערבות מכנית - לפניכם שיטות רבות לזרז...
פגות - תמונת המחשה
פגות יש לך לחץ דם גבוה? את סובלת מסכרת? נכנסת לקטגוריה של הריון בסיכון גבוה. את בהריון עם תא...
קרע בנרתיק - תמונת המחשה
קרע בנרתיק כיצד ניתן לדעת אם קרום הבתולין נקרע? מתי צריך ללכת לבדיקה אצל גניקולוג? אתם שואלים, הדו...
ללמוד עוד על מצוקת עובר
ניתוח קיסרי: כמה ניתוחים מותר?-תמונה

התקשורת דיווחה לאחרונה על יולדת שילדה בפעם התשיעית בניתוח...

מאת: מערכת zap...
05/12/2016
הריון: מדריך מקוצר ללידה ראשונה-תמונה

מתי להגיע לבית החולים? כמה זמן תימשך הלידה? מה פירוש המלים...

מאת: נגוהה...
13/09/2011
טראומת לידה: להתגבר על הכאב והפחד-תמונה

הכנה מראש, תרגילי הרפיה, גמישות ואמונה יכולים להקטין את...

מאת: חגית בן-שחר
27/02/2011
תסחיף מי שפיר: נדיר וקטלני-תמונה

הריון ולידה: מדובר בסיבוך קשה שבו חודרים מי השפיר לדם...

מאת: יאנה...
13/06/2012
אולי יענין אותך לדעת...
ניתוח קיסרי - תמונה
ניתוח קיסרי
פרופ' ליאור לבנשטיין
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למצוקת עובר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מצוקת עובר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שאלה של סקרנות - האם התינוק ברחם עושה קקי???

שלום מיכל ! התשובה מאד ברורה : ממש לא !!! מי השפיר צריכים להיות צלולים לגמרי, מהם העובר שותה, בהם הוא מתרגל את תנועות הנשימה ולתוכם הוא מפריש שתן. רק במקרים של מצוקת עובר יש הפרשת צואה למי השפיר - הצואה הראשונית שנקראת "מקוניום", והיא שחורה ודביקה. לכן אם מי השפיר אינם צלולים אלא "מים מקוניאליים", עכורים - מתייחסים מיד ללידה בצורה שונה, וגם התינוק מקבל טיפול מיוחד והשגחה צמודה יותר לאחר הלידה. (לא חיפשתי קישורים או מקור - אם יש סיבה מיוחדת, אחפש עבורך מאוחר יותר). צליל.

אז לאן בעצם הולכת הצואה?או שאין לו הפרשת צואה??

אני 13 יום לאחר הזרעה טבעית. קיבלתי לתמיכה אנדומטרין . ביצעתי בדיקת הריון ביתית הבוקר ויצאה שלילית 1.האם יש צורך לבצע גם בטא? 2.האם אפשר על סמך הבדיקה הביתית להפסיק תמיכה? 3.האם האנדומטרין מעכב את הוסת וללא הפסקתו לא אקבל? לציין מחזורים סדירים מאוד.ביום ה14 תמיד מקבלת וסת רק שזה החודש הראשון עם תמיכה .כבר מיואשת מלהתאכזב כל חודש. איבדתי תינוק בלידה מחוסר זיהוי מצוקה עוברית והיום עברן 5 חודשים..

שכחתי לציין שאני בודקת חום גוף כל הזמן.והחום ביומיים האחרונים אפילו יותר גבוה מהרגיל כך שוסת לא צפויה בקרוב.

אם יש ספק עדיף לעשות בדיקת דם. האנדומטרין יכול לעתים לעכב את הווסת.

תודה רבה. האם יתכן שבטא תצא חיובית למרות שהדיקה ביתית אחרי13 יום היתה שלילית? (לא נעשתה עם השתן הראשון של הבוקר) ו

יתכן לא שכיח

אפסיק תמיכה

בהצלחה

שלום בהריון הראשון כחודש וחצי לא עלו על שיש לי רעלת הריון רק לאחר איסוף שתן 24 התוצאה הייתה 8.3!! מתחילת ההריון היו לי כאבי ראש, הקאות, בחילות ובצקות ( עליתי מעל ל30 קילו )ללא לחץ דם גבוה אך רק לקראת שבוע 31 אושפזתי עד שבוע 34 .. 4 ימים סבלתי עם זירוז ובסופו של דבר עברתי קיסרי בשבוע 35 בגלל מצוקה עוברית. כרגע הריון שני שבוע 7 3 בבדיקות יש חלבון בשתן 20 שוב התחיל ההריון עם מגרנות נוראיות מה הסיכויים שייתכן ויש לי רעלת הריון ואפשרי לדעת כל כך מוקדם? האם הריון שני לאחר הריון ראשון בעייתי אצטרך שמירה/ סיכון? אשמח לתשובה

יש לפנות במידי לבדיקה על ידי רופא נשים, להערכה חוזרת

בוקר טוב. פונה אלייך בייאוש. אני בת 40.5 .עברתי לידה שקטה לפני 11 חודשים בחודש 9 בשל מצוקת עובר בלידה. הריון ספונטני (ויש עוד שני ילדים מהריונות טבעיים וקודמים בבית מלפני עשור). מאז מנסה להכנס להריון ללא הצלחה. פרופיל הורמונלי גבולי(fsh 10.5 ביום חמש). מעקב זקיקים בזמן וסת הראה על רזרבה טובה(10 זקיקים קטנים יום 3). עברתי ישר לivf. הטיפול התחיל 5 ימים עם גונל 225. ולאחריו מונפור 225 עם אורגלוטרן. הגבתי בגירוי יתר. הטיפול הופסק יומיים לפני מתן הדקא. אסטרוגן 20000 פרוגסטרון 4.1 לפני מתן הדקא.נצפו 19 זקיקים בגדלים טובים של 17-19 רובם. רירית 12.זרע תקין. שאבו 17 זקיקים . למחרת מתקשרים ואומרים לי שאין הפריות בכלל. לא בוצע איקסי כי לטענת הרטפא הביציות היו בשלות ונראו תקינות לחלוטין וגם הזרע. )אחכ הבנתי שאולי הפסקת הגירוי גרמה לפגיעה באיכות הביציות) .48 שעות אחרי הופרו 4 ביציות. וביום 3 החזרנו 3 עוברים דרגה 6a. הסבב כשל. שלשום עברתי שאיבה שניה.הפעם הטיפול החל ביום ה3 למחזור. גונל 150 למשך ימים.והספקתי לקבל פעמיים מונפור 112 עם אורגלוטרן לפני שהמעקבים הראו שיש זקיקים בגדלים 19,18,18,16,12,12. . אסטרןגן היה 7700. פרוגסטרון 2.7 . קיבלתי אוביטרל .בשאיבה נשאבו 9 ביציות.אתמול הסיוט חזר. התבשרתי ששום אין הפריות. בוצע איקסי. אמרו לי להמתין להיום ולראות אולי יהיו הפריות. ובנתיים אני מיואשת.אני לא מבינה למה הכול נראה טוב(אפילו הרופא מופתע ) ואיך המצב שלי השתנה בפחות משנה. מה יכול לגרום לזה? איך אפשר לברר? ואיך מתקדמים מכאן? האובדן כואב לי עוד יותר .ולא איכפת לי להיות סבלנית ןלעבורהאת המסלול הזה אבל אני רוצה לפחות לדעת מה הבעיה ואיך מתמודדים איתה כי לא אעמוד בעוד סבב של גירוע וכשלון. ממש אשמח לעצתך.

כמובן שאין ביכולתי לאבחן ולהציע טיפול על בסיס מה שכתבת אפילו באריכות. חסר לי בעיקר דו״ח המעבדה. אני מניח שהביציות רובן חא היו בשלות. ייתכן שנשאבו, מוקדם מידי, מזקיקים קטנים מפחד גרוי יתר. הבשורה הטובה היא שמאגר הביציות בשחלות שלך הוא הרבה יותר טוב מהצפוי לגילך, עובדה זו קובעת במידה רבה, את סיכייך להצלחה. . ניתן גם לשקול מתן כפול של אוביטרל ודקה פפטיל, לפני השאיבה.

מודה לך מאוד.כרגע הרופא חזר אליי ואמר שמתוך הביציות 3 היו בשלות.ביום 2 עובר אחד הופרה. האם זה מראה שהבעיה היא בהבשלה שלהם? האם שינוי הפרוטוקול למתן התחלתי של lh וfsh (פרובגריס/מנופור) יכןל לעזור בהבשלה ? מעבר לטריגר כפול שכתבת עליו. היתה דילמה לגבי מתי לשאוב.הפרןגסטרון עלה ל2.7 והזקיקים היו 16-19 (4 מהם) .והיו 2 של 12.