הגלולה המשולבת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אמצעי מניעה: אתם שואלים, הדוקטורס עונים

מה עושים אם שוכחים ליטול גלולה אחת נגד הריון? איזה אמצעי מניעה מתאים למעשנות? השאלות הכי נפוצות בנושא אמצעי מניעה ותשובות המומחים שלנו אחד הנושאים המדוברים ביותר בפורומים שקשורים לבריאות האישה הוא אמצעי המניעה. ריבוי האפשרויות המוצע היום לנשים הוא מבורך, אבל גם עלול להיות מעט מבלבל. בעיקר מכיוון שמדובר בהתמודדות יומיומית, הפכו אמצעי המניעה לחלק בלתי נפרד מהשגרה, אך גם למשהו שיכול להפריע אותה. אז מה עדיף - התקן רגיל או הורמונלי? האם גלולות מסוכנות? והאם יש אמצעי מניעה טבעיים? אתן שאלתן, והרופאים של דוקטורס ענו.   שכחתי לקחת גלולה, מה לעשות? היי, אני נוטלת גלולות פמינט כ-5 שנים. בחפיסה הנוכחית דילגתי בטעות על הגלולה הראשונה (שכחתי ונזכרתי רק לאחר 24 שעות ולא רציתי לקחת שתיים ביחד). האם עליי להשתמש באמצעי מניעה נוסף למשך שבוע או למשך כל החודש? תודה רבה! תשובת המומחה, ד"ר אברמוב ליאורה: יש להוסיף עוד אמצעי מניעה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להגלולה המשולבת

אמצעי מניעה - תמונת המחשה
אמצעי מניעה מה עושים אם שוכחים ליטול גלולה אחת נגד הריון? איזה אמצעי מניעה מתאים למעשנות? השאלות הכ...
ללמוד עוד על הגלולה המשולבת
גלולות למניעת הריון ואקנה-תמונה

אקנה היא תופעה שכיחה שפוגעת במראה החיצוני של מתבגרים רבים....

מאת: נגוהה...
17/11/2010
הורמונים: מההתבגרות לגיל המעבר-תמונה

שינויים הורמונליים מלווים את האישה מגיל ההתבגרות (חצ'קונים,...

מאת: מערכת zap...
05/11/2013
גלולות למניעת הריון: מדריך למשתמשת-תמונה

גלולות למניעת הריון מעניקות הגנה מעולה, אבל חשוב לזכור מספר...

מאת: מגר' עינת...
22/10/2014
תסחיף ריאתי: ערנות מצילה חיים-תמונה

תסחיף ריאתי הוא מצב חירום רפואי: קריש דם נסחף לעורק הראשי...

מאת: ד"ר...
25/06/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להגלולה המשולבת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הגלולה המשולבת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי אני משתמשת בגלולות יאז כבר כמעט 4 שנים אני בטיול ארוך כרגע בחו״ל ואיבדתי את החפיסה שלי בגלולה ה17 בבית מרקחת היו רק גלולות יסמין השאלה שלי האם ניתן פשוט להמשיך עם גלולות היסמין או פשוט להפסיק עד לקבלת דימום ?

שלום רב מציעה להפנות שאלה זו לרופא נשים. בברכה דר' גבי אייזנברג רומנו

היי , אני משתמשת בגלולות יאז פלוס במהלך שנה וחצי כרגע אני גלולה אחת לפני מחזור זאת אומרת נשאר לי עו גלולה ורודה אחת עד ל4 הלבנות . אני וחבר שלי שכבנו ולאחר מכן שניגבתי היו כמו כתמי דם אדומים ורדרדים , האם יש סיבה לחשוש או שזו תופעה לפני מחזור? חייבת לציין שאני לוקחת גלולה בשעה קבועה ולא פספסתי אף גלולה . חייבת תשובה מהירה!!!

שלום לך אין כל סיבה לדאגה . המשיכי בגלולות כסדרן בברכה ד"ר אריה לידור

שלום, אני בת 23 אני נוטלת גלולות יאז מזה 6 שנים. בדכ לוקחת רצוף בלי לפספס נטילה. לפני חודש הייתי בחופשה וחיברתי בין חפיסה לחפיסה הבאה, כלומר דילגתי על גלולות הדמה. בשבוע וחצי אחרי שהתחלתי את החפיסה השניה לקחתי גלולה ולאחר שעה הקאתי. המשכתי ליטול כרגיל. שבוע לאחר מכן, שכחתי לקחת גלולה אחת ועברו יותר מ24 שעות, נטלתי את הגלולה של היום הבא והמשכתי ליטול את שאר הגלולות כרגיל. אני עכשיו בשבוע האחרון של החפיסה, 2 ימים לפני שאני אמורה לקחת את גלולות הדמה הבאות, ולצערי (שוב) שכחתי ליטול את הגלולה של אתמול. שאלתי היא האם לחבר שוב חפיסה נוספת או לקחת את גלולות הדמה ולחכות לווסת? (וכמובן להשתמש באמצעי מניעה) תודה רבה!

שלום עדיף לקחת את הגלולות הריקות

היי, מזה כארבע שנים אני נוטלת יאז באופן קבוע. בחודשים האחרונים הפסקתי ליטול את הגלולות הלבנות, כלומר במקום לבלוע אותן פשוט זורקת לפח ולאחר ארבעה ימים מתחילה חפיסת גלולות חדשה (כאילו כן בלעתי אותן). רציתי לדעת האם מה שאני עושה תקין? הרי כתוב שהגלולות הלבנות לא מכילות חומר פעיל, אז אם הן סתמיות יש סיבה לבלוע אותן? תודה

שלום לך אין לכך כל משמעות. את ממשיכה להיות מוגנת היטב