טריפטנים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על כאבי ראש

כאב ראש היא תופעה שכיחה מאוד ולמעשה אין אדם שלא חווה אותה מדי פעם. כאבי ראש יכולים לנבוע מסיבות שונות, להופיע בעוצמות שונות וכן לדרוש טיפול שונה. בואו להכיר את כל סוגי כאבי הראש, במדריך מקיף לכל סוגי כאבי הראש כאבי ראש הם מנת חלקם של רוב בני האדם: כ-80% מכלל האוכלוסייה לקו בכאב ראש לפחות אחת לשנה. בקרב רבע מהאוכלוסייה הכאב יטריד מספיק כדי ליטול תרופה, אך רק בקרב מעטים הסבל יוביל לפנייה לרופא. לא כל כאבי הראש דומים: המקור, העוצמה ודרך הטיפול משתנים. להלן מורה נבוכים לעולם כאבי הראש.נדמה כי זה המוח שכואב, אך למעשה, מעטפותיו וכלי הדם הגדולים המזינים אותו מכילים קולטני כאב רבים. כך, כאב שמקורו בתוך הגולגולת נובע מגירוי מעטפות המוח, מכלי הדם או מלחץ עליהם. מוקדי כאב אפשריים נוספים הם כל האזורים החיצוניים לגולגולת, בהם העיניים, השרירים, הסינוסים, מפרקי הלסת ועוד. הכאבים מתחלקים לשני סוגים: כאבי ראש ראשוניים - כאבים שמופיעים מעצמם ולא כתוצאה ממחלה; כאבי ראש משניים - הנובעים כתופעת לוואי של...
ללמוד עוד על טריפטנים
מיגרנה עם אאורה: להכיר את הסימנים המקדימים-תמונה

בקרב הסובלים ממיגרנות עם אאורה קיימים תסמינים מקדימים לכאב...

מאת: ד"ר יוסף...
04/11/2018
הכל על כאבי ראש-תמונה

כאב ראש היא תופעה שכיחה מאוד ולמעשה אין אדם שלא חווה אותה...

מאת: ד"ר רחל...
21/04/2010
מיתוסים בנושא מיגרנה-תמונה

לא כל מה שחשבתם על מיגרנה הוא בהכרח נכון - למשל, האם קפאין...

מאת: ד"ר רחל...
08/12/2010
מיגרנה: לא חייבים להשלים איתה-תמונה

מיגרנה היא מחלה מוחית, המאופיינת בהתקפי כאב חוזרים בחצי...

מאת: ד"ר אריה...
19/08/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטריפטנים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טריפטנים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דוקטור קוריצקי היקר אני בן 32 מאובחן מגיל 6 עם מיגרנות , בעבר הייתי סובל לעתים רחוקות של פעם בחודש ועם השנים זה הלך והחמיר , משנת 2010 כאשר התחלתי להשתמש באקסידול בלי לשים לב המיגרנות הפכו כרוניות ליום יום , כיום סובל כל יום ונוטל או זוג אקסידול או זוג דקסמול פלוס לעתים גם יותר מזוג אחד ליממה , אני סובל כל יום מכאבי ראש ולפחות פעם בשבועיים ממגה מיגרנה שהכאב הולם בי לפחות 14 שעות ואני שוכב במיטה מושבת וגם מתקשה לתקשר עם הסביבה הכאב הוא חד מעל עין שמאל ובאותן שעות העולם נראה מסתובב ואפל במיוחד , ניסיתי גמילה בעזרת סטירואידים בחודש יוני 2018 בהחלט הצלחתי 3 שבועות ללא משכך אבל גם עם הסטירואידים סבלתי מכאבי ראש , אני נוטל ציפרלקס אז טריפטנים כגון ריזלט אותו נטלתי בתקופת הצבא כבר לא רלוונטי עבורי , מה עוד נשאר לי לנסות ? האם ההתמכרות כיום היא מה שגורמת לי להחמרה? איך אגמל כי לא הצלחתי לאחר סיום נטילת הסטירואידים מצבי חזר לקדמותו ואף קשה יותר? אז מה נשאר לי לנסות? ואיך ניתן להשיג אולי את הזריקה החדשה? אציין גם שעברתי סיטי מוח ב2011 וmri מוח ב2017

שלום טל כן מדובר על התמכרות וכאב ראש כרוני יומיומי, יש צורך באישפוז לגמילה יתכן לאחר מכן גם לנסות הטיפול בזריקת הנוגדנים החדשה.

5 שנים הייתי על ציפרקלס בגלל הפרעת פאניקה. בחודשים האחרונים החלטתי שאני מפסיקה בגלל מיגרנות קשות שחולפות רק עם טריפטנים אך יש תגובה בין תרופתית והייתי צריכה להחליט על מה אני מוותרת,אז התחלתי בתהליך גמילה שכלל ייסורים פיזיים של צמרמורות,בחילות וכדו,לבסוף זה חלף רק אחרי שבועיים למרות שירדתי בהדרגתיות. בכל אופן חודשיים ראשונים בלע ציפרלקס הרגשתי סביר,אך החודש האחרון חזרו כל התקפי הפאניקה במלוא העוצמה וחוויתי דה ראליזציה מפחידה מאוד, אז החלטתי שוב לחזור לציפרלקס,כרגע אני על קלונקס אז יש הקלה מסויימת, לוקחת כבר 4 ימים 5 מג ציפרלקס ופתאום מתחרטת שאולי לא כדאי לוותר כל כך מהר ולחזור לציפרלקס? למה לא הצלחתי להיגמל? אני בטיפול פסיכולוגי כבר 8 שנים. התעייפתי!

מאוד ממליץ לאפשר לרופא לעשות שינויים ולא לעשות שינויים עצמיים שהינם טבולים בפרי החרדה שממנה את סובלת ובה את רוצה לטפל. תרגישי טוב!

אני רוצה לדעת אם יש טריפטנים שיעילים גם באמצע התקף מיגרנה. ידוע לי שחלקם פועל רק אם לוקחים אותם מיד עם תחילת ההתקף. לפעמים קשה לי לזהות אם אני סובלת מהתקף מיגרנה או שזה כאב ראש (אני סובלת גם מכאבי ראש תכופים וגם מהתקפי מיגרנה)

שלום זמישר, כן כול הטריפטנים פועלים בצורה דומה בכולם יעיל יותר להשתמש סמוך לתחילת ההתקף, כולם פועלים גם תוך ההתקף אך היעילות פחותה.

שלום רב, אני סובלת ממיגרנות קשות, ללא אאורה. בחודשים האחרונים נטלתי תרופות רבות (כמעט מדי יום) במרשם ריזלט, רילרט, אקמול פוקוס. לאחרונה בבדיקות כלליות, נתגלתה PLT-50,000. הופנתי לבירור המטולוגי. האם ייתכן קשר בין נטיפלת התרופות לטרומבוציטופניה? תודה.

לדנה שלום רב, תואר קשר בין טריפטאנים לתרומבוציטופניה. https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2012/020132s024s026lbl.pdf השכיחות כנראה נמוכה. בברכת בריאות, כרמל ערמון