טימולול: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תרופות: שלא תצאו בשן ועין

הרופא רשם לכם טיפות עיניים? זהירות: אתם עלולים לסבול מאסתמה. קיבלתם תרופה ללחץ דם? היזהרו מיובש בעיניים. תפקחו עיניים, לתרופות יש תופעות לוואי רחל הלכה לבדיקה שגרתית אצל רופא עיניים בגיל 40 - ובבדיקה נמצא שהיא סובלת מגלאוקומה, המאופיינת בעלייה של הלחץ התוך עיני. כטיפול, רחל קיבלה מהרופא טיפות להורדת הלחץ בעין, מבלי שנשאלה האם סבלה בעבר ממחלה כלשהי. לכן, רחל לא סיפרה לרופא שבעבר סבלה מהתקפים חוזרים של אסתמה (מכיוון שההתקף האחרון היה לפני כעשור). כך, דקות ספורות לאחר הזלפת טיפות העיניים, רחל חשה קשיי נשימה - והובהלה לחדר המיון. האבחנה היתה התקף קשה של אסתמה, שככל הנראה נגרם מהטיפות להורדת הלחץ התוך עיני. הטיפות הכילו חומר בשם טימולול, המוריד את הלחץ התוך עיני, אך גם גורם להתכווצות דרכי הנשימה - ולהופעת התקפי אסתמה. טיפות עיניים, לא תמיד תמימות. אילוסטרציה: שאטרסטוק מדובר בסיפור אמיתי,...
ללמוד עוד על טימולול
תרופות: שלא תצאו בשן ועין-תמונה

הרופא רשם לכם טיפות עיניים? זהירות: אתם עלולים לסבול...

מאת: פרופ' סלומון...
04/10/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטימולול?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טימולול: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני מטופלת כבר מספר שנים בקוסופט נגד לחץ תוך-עיני. היום קיבלתי בבית המרקחת תחליף בשם דורזולאמיד טימולול. האם לטיפות אלו יש אותה השפעה טיפולית כמו לקוסופט והאם ידוע על תופעות לוואי?

יעל שלום, התחליף שקיבלת מכיל בדיוק את אותם הרכיבים כמו קוסופט. אמורה להיות לו אותה יעילות ואת אותן תופעות לוואי כמו קוסופט. ליאת

במשך שנים רבות - מאז שהוחל בארץ בשימוש בטיפות עיניים קוסאופט - השתמשתי בטיפות קוסאופט והלץ שלי היה מצויין 14-12. מאז שהתחלתי להשתמש בטיפות דורזולאמיד טימולול עלה הלחץ והגיע ל20 בשתי העיניים. נודע לי מרופא העיניים שיש לו עוד שני פאציינטים שהלץ שלהם היה מאוזן וכאשר החלו להשתמש בדורזולאמיד טימול הלחץ עלה. עכשיו אני חייב לחזור לקוסאופט, ואני פונה למשרד הבריאות שירו לקופות החולים לאשר את קוסאופט, במקרה שהטיפות הגנריות אינן יעילות.

אני מטופלת במשך מספר שנים בגלוקומה והערכים היו בסדר בעת אין בקופת חולים COSOPT וכתחליף קיבלתי DORZOLAMIDE למרות שלדעת הרופאה המטפלת אינו תחליף מתאים מה עלי לעשות?

לפני מס' חדשים השתילו לי קוצב לב (מסוג DDD). רופא עיניים המליץ עכשיו ליטול טיפות עיניים דורזולאמיד. האם זה אפשרי?

אמנם הלחץ בעיניים עלה אבל קוסופט מוריד את מס'' פעימות החב בדקה וזה לא טוב למי שיש לו בעיות לבביות. האם יש טיפות מסוג אחר שלא במסגרת של חוסמי ביתא כך שגם לא יורידו את קצב הלב ?

שלום רב .אני בן 36 ולפני 10 שנים עברתי ניתוח LASEK. לאחר התייצבות סופית נשארה יתרת צילינדר 1.50 - צילינדר בעין ימין, ללא מספר. המצב הוא שאין לי איכות ראייה בפרט בערב/לילה. אינני רוצה לעבור ניתוח תיקון. האם טיפות עיניים כמו ניולול ג'ל / קומביגן יכולות להטיב את מצבי ולגרום לחדות ראייה טובה יותר? האם טיפות אלו משפיעות על הגוף כולו או רק השפעה מקומית?

שלום רב, כעיקרון יש אפשרות לשיפור בראיה בלילה עם הטיפול בטיפות שציינת. לעיתים חלק מהטיפות שציינת יכולות להחמיר אסטמה. בכל מקרה ממליץ לקבל מרשם לטיפול לאחר בדיקה של רופא.

האם קיימת בעיה בשימוש בטיפות אלו אצל מי שמקבל תרופות הרגעה ונוגדי דיכאון היות ומדובר בחוסמי בטא? מדובר בתרופות CLONEX 2 MG VIEPAX XR 150 MG. נושא נוסף- האם אתה מקבל כרופא פרטי לחוות דעת/ייעוץ בהסכם עם לאומית (לצורך קבלת החזר כספי). תודה.

שלום רב. הרופא נתן לי לפני שבוע טימולול 0.5 ואמר לקחת בשעה קבועה. אם שכחתי לקחת אמש, האם לקחת הבוקר או לחכות לערב? תודה

שלום רב, מומלץ לקחת גם באיחור ברגע שנזכרת בריאות שלמה. פרופ' ורבי ן

קיבלתי טיפות וי אופטיק לחשד לגלאוקאומה וקראתי שויטמין c מוריד לחץ בעיניים האם אפשר לקחת תויטמין במקום או יחד עם הטיפות?

הויטמין אינו תחליף אבל ניתן לקחת במקביל. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

תודה על התשובה המהירה ועוד שאלה האם הטיפות מזיקות כי אמרו לי לקחת אותן באופן קבוע ואסור גם לשתות איתם אלכוהול

מטרת הטיפות היא הורדת הלחץ ושמירה על העין

החלפתי את הטיפות לדורזטול איבניר וזה עזר והוריד את הלחץ השאלה אם זה פוגע בגוף בלב או בהירדמות של היד כמו שקורה לי

אם ישנן תופעות לוואי חריגות, יש לפנות מיידית לרופא לשקול את המשך הטיפול. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

הירדמות של היד לפעמים או ישר שנשענים עליה זה חריג?