טנופוביר: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הרפס גניטלי: אבחון, סיבוכים וטיפול

הרפס גניטלי היא מחלה ויראלית של אזור איברי המין. כיצד מזהים את המחלה? איך נדבקים? מהם דרכי הטיפול? ומדוע יש צורך בלידה קיסרית בנשים הרות עם הרפס? הגורם להרפס גניטלי הוא וירוס ממשפחת ההרפס סימפלקס (Herpes Simplex HSV). לווירוס זה קיימים שני סוגים: Type I , שבדרך כלל גורם לפריחה (שלפוחיות) באזור השפתיים (מעל החגורה); ו-Type II שבעבר נחשב לאחראי לנגעים שלפוחיתיים באזור דרכי המין (מתחת לחגורה). כיום ניתן, בשיטות מעבדה מתקדמות, להבדיל בין הסוגים; אך בפרקטיקה היומיומית, הדבר חסר משמעות, מכיוון שהסימפטומים הנגרמים משני הזנים דומים וכן עם השנים, חל שינוי - והזנים אינם בלעדיים למקום ההדבקה שצוין לעיל; בנוסף, הטיפול זהה - ולכן החשיבות עבור הקלינאי, בהבדלה בין הזנים הפכה משנית בחשיבותה.כיצד נדבקים בווירוס?הווירוס חודר לגוף דרך סדקים קטנים בעור או ברקמות ריריות. הדרך הנפוצה ביותר להדבקה בהרפס גניטלי היא מגע מיני, לרבות מגע מיני אוראלי....
ללמוד עוד על טנופוביר
צהבת B: רוצחת ההמונים האלמונית-תמונה

כ-350 מיליון בני אדם בעולם חולים בדלקת כבד כרונית, פי 10...

מאת: פרופ' זיו...
30/11/2011
הרפס גניטלי: אבחון, סיבוכים וטיפול-תמונה

הרפס גניטלי היא מחלה ויראלית של אזור איברי המין. כיצד מזהים...

מאת: ד"ר שרון...
14/02/2016
צהבת - נתונים מהארץ ומהעולם-תמונה

מיליוני אנשים בעולם נושאים את נגיפי הצהבת הפטיטיס B...

מאת: פרופ' זיו...
11/05/2009
הפטיטיס B: מלחמה בנגיף מסוכן-תמונה

מאות אלפי אנשים בעולם סובלים מדלקת כרונית בכבד עקב הידבקות...

מאת: פרופ' זיו...
18/03/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטנופוביר?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טנופוביר: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בעלי עם הפטיטיס b חיובי כשנה בערך מטופל במרפאת כבד וקיבל מרשם לכדורים טנופוביר אותם הוא שותה כבר חצי שנה ובבדיקות דם יש שיפור. השאלה אם יכול להיות קשר בין הכדורים או הפטיטיס עצמו לבעיות פיריון? שיש קושי להכנס להריון<?

לעיתים יש אבל זה די נדיר

אשמח לדעת האם יש קשר בין הכדורים עצמם לקושי להרות? או להפטיטיס ?

שלום רב. אני נשא של הפטיטיס B(עולה מבריה"מ) בן 29. בשל בעיית פוריות קשה(כמעט חוסר זרע מוחלט). הגענו למסקנה שהפתרון שלי בכדי שאוכל לקבל טיפול ראוי זה להוריד את הPCR של הפטיטיס B ל-0. לפני כ4 שנים היה לי 35 ומאז זה תמיד עלה עד הבדיקה האחרונה ל1400. התחלתי בכדורים להורדת הPCR בכדור שנקרא טנופוביר(TENOFOVIRׂׂ) כדור אחד ביום. השאלה שלי, תוך כמה זמן אגיע לPCR 0/ חשוב לציין שתפקודי הכבד שלי מעולים לדברי הרופא. ואני ספורטאי. תוך כמה זמן זה יכול לרדת ל0? והאם יש סיכוי שזה לא יצליח?

בד"כ הירידה מהירה יחסית אבל אין פרק זמן מקובל לירידה לעתים בדיקות סף רגישות מסוים נחשבות כ 0, למשל 35 אבל לא 1400 מציע שמומחה הכבד המטפל בך יברר זאת עם המעבדה וימליץ להפנות אותך לבדיקת PCR גם במקום אחר , למשל מעבדת הכבד בשיבא או בהדסה

תודה רבה על המענה המהיר והמקצועי! האם יש סיכוי שזה לא ירד ל0? והאם הכדורים יכולים לפגוע בייצור הזרע שגם ככה כמעט ולא קיים.

שלום רב. אני נשא של הפטיטיס B(עולה מבריה"מ) בן 29. בשל בעיית פוריות קשה(כמעט חוסר זרע מוחלט). הגענו למסקנה שהפתרון שלי בכדי שאוכל לקבל טיפול ראוי זה להוריד את הPCR של הפטיטיס B ל-0. לפני כ4 שנים היה לי 35 ומאז זה תמיד עלה עד הבדיקה האחרונה ל1400. התחלתי בכדורים להורדת הPCR בכדור שנקרא טנופוביר(TENOFOVIRׂׂ) כדור אחד ביום. השאלה שלי, תוך כמה זמן אגיע לPCR 0/ חשוב לציין שתפקודי הכבד שלי מעולים לדברי הרופא. ואני ספורטאי.

בביקורת הבאה יתכן וכבר תהיה עם ערכים בלתי מדידים

כעת הגיעו תוצאות כחודש וחצי לאחר שהתחלתי ליטול את הכדור. הpcr hep b detected less then 10 האם זה אומר שזה 0 באופן כללי האם במצב כזה אדם יכול לקבל טיפול ivf רגיל?

שלום אני נשאית אפטטיס ב ונוטלת תרופת ויראד כחצי שנה רצופה. תפקודיי הכבד שלי חזרו לנורמה בגלל הויראד. לא מזמן גיליתי בגופי ציסטה והטיפול היחידי להמסת הציסטה הוא נטילת גלולות נגד הריון בשם פמינט.וזוהי המלצת הגניקולוגית שלי. שאלתי היא : האם מותר לקחת את הגלולה פמינט במקביל עם הויראד למשך חודש,והאם זה כרוך בסיכון כול שהוא. מודה מראש,ואשמח לתשובת מומחה בהקדם האפשרי. נטלי.

מותר לקחת את התרפה תוך מעק אחר בדיקות הדם אך מומלץ להתייעץ גם עם רופא הכבד המטפל