פאליפרידון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סכיזופרניה: חיים בצל המחלה

התקף פסיכוטי אחד וחייה של שירה השתנו. אופטימיות, סביבה תומכת וטיפול תרופתי מסייעים לה לשמור על איזון, לחיות בזוגיות ולהבין שהחיים יפים למרות הכל עוד בנושא: פסיכולוג קליני, טיפול קוגניטיבי התנהגותישירה (השם המלא שמור במערכת) הייתה ילדה חברותית, שמחה ומצליחה בלימודים. עם הזמן היא החלה להתרחק מחברותיה, ברחה מבית-ספר והעדיפה לישון כמה שיותר. הוריה לא הבינו מה קורה ולרגע לא חשבו שהסיבה קשורה למחלה כלשהי. "לקחו אותי לאבחונים אצל רופאים ופסיכולוגים ואף אחד לא הצליח לאבחן מה הסיבה לעייפות ולתופעות הנלוות", מספרת שירה. "כולם אמרו שאני בעלת אינטליגנציה רגשית גבוהה וחכמה לגילי, אך מעבר לכך לא ידעו לשים את האצבע על בעיה כלשהי". התחושה שמשהו לא בסדר הגיעה לשיאה כאשר שירה ישבה בחדרה ולפתע הרגישה שכל החדר מטושטש ושכל האנשים מדברים עליה. היא יצאה מהחדר בבהלה ואמרה להוריה שיעזרו לה כי משהו לא בסדר. בדיעבד מסתבר שהיא חוותה לראשונה התקף...
ללמוד עוד על פאליפרידון
סכיזופרניה: לזכות בחיים מחדש-תמונה

טיפול תרופתי מתאים יכול לשנות את חייהם של חולי סכיזופרניה...

מאת: מערכת zap...
04/02/2013
צרכנות רפואית מס' 162-תמונה

חדש בצרכנות: תרופה לחולי דלקת מפרקים שגרונית, מערך תמיכה...

מאת: מערכת zap...
04/12/2008
סכיזופרניה: חיים בצל המחלה-תמונה

התקף פסיכוטי אחד וחייה של שירה השתנו. אופטימיות, סביבה...

מאת: מערכת zap...
18/11/2012
מיתוסים על סכיזופרניה-תמונה

רבים מבלבלים סכיזופרניה עם פיצול אישיות ומתייגים את החולים...

מאת: מערכת zap...
01/11/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפאליפרידון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פאליפרידון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דר חרמון רציתי לדעת לכמה שווה ערך seroquelxr 150 מג לזריקת קספליון במג ולכדורי סרוקוואל כל 7-8שעות בערך זמן ההשפעה שלהם, או שזה 150 מג כל 8 שעות בערך וכיצד ניתן לקבל מינון יותר נמוך ע״י חלוקה למספר חלקים אם אני חוצה את ה xr תודה על הסבלנות שבקריאה אודה לך אם תיענה בפירוט המשך יום מצויין עידו

מהי אבחנתך?

סכיזואפקטיב

האם תרופות פסיכיאטריות עלולות לפגוע בתפקוד קוגנטיבי וקוגנציה שזה כולל תרופות אנטיפסיכוטיות דור שני כמו אינווגה וסרוקוול ואנטיפסיכוטיות דור ראשון כמו אנטומין ותרופות אנטידיכאוניות ssri ו ssnri ומירו-רמרון ותרופות מייצבות מצב רוח כמו דפלפט וטגרטול ותרופות להרגעה שזה בנזודיאזפינים כמו וואבן ואנטיהיסטימניים שזה פנרגן וחוסמי ביתא שזה דרלין ??!! האם תרופות לטיפול בתופעות לוואי של אנטיפסיכוטיים שזה אנטיכולינרגיים כמו דקינט וארטאן-פארטאן פוגעות בתפקוד קוגנטיבי וקוגנציה ??!!! אם התשובה היא כן אז מהו הטיפול לפגיעה בתפקוד הקוגנטיבי והקוגנציה כתוצאה משימוש בתרופות פסיכיאטריות ??!! תודה .

שלום, אכן התרופות שציינת כולל טיפול בתרופות אנטידיכאוניות ואנטיפסיכוטים ואנטיכולנרגיים כולל דיקנט ובנוסף לבנזודיזיפנים עלולים לגרום לפגיעה קוגניטיבית. הגישה הטיפולית להפחתת הפגיעה הקוגניטיבית הינה לצמצם שימוש בתרופות בעלות פגיעה קוגניטיבית ובעיקר טיפול בתרופות אנטיכולינרגיות ובנזודזפינים.

שלום , באיזה שעה במהלך היום בשעות היום מומלץ ליטול ברינטליקס 10 מג ודפלפט כרונו 1500 מג כאשר מצב המטופל עדיין לא מאוזן והוא גם כן נוטל אינווגה 9 מג בבוקר ?! תודה מראש .

שלום רב, ברינטליקס מומלץ ליטול בבוקר ודפלפט כרונו בעבר.

מה תופעות לוואי לסריקה והאים יש תחליף לזריקה

זריקה עלולה לגרום לרגישות או כאב במקום ההזרקה, אם רוצים לשנות טיפול או מינון צריך לחכות מספר שבועות עד שהרמה בדם יורדת, טיפול בכדורים קל יותר לשינוי כי אפשר לשנות מדי יום. בנוסף לזריקה יש סטיגמה כי היא לא בשליטה מוחלטת של המטופל. מצד שני הרמה של התרופה בדם יציבה יותר וההשפעה רציפה יותר עם זריקה כי הרמה יורדת בשעות בין נטילת כדורים, אנשים נוטים לשכוח לקחת כדורים, להתבלבל, לשנות את השעה בה הם לוקחים אותם. עוד יתרון של הזריקה הוא שהחומר הפעיל מגיע לגוף דרך השריר ולא דרך הקיבה ואז הוא לא עובר פירוק ראשוני בכבד ומוריד מההשפעה על הכבד, יש זריקות כמו קספליון שאינן עוברות פירוק בכבד כלל וניתן לקחת אותן גם עם יש בעיה בכבד. לכל הזריקות יש כדורים עם אותו חומר פעיל, אם מישהו מתקשה לקחת כדור מדי יום ולא מעוניין בזריקה יש תרופה בשם פנפלורידול שמשפיעה במשך שבוע.