מיטוקסנטרון הידרוכלוריד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טרשת נפוצה: אבחון וטיפול

מה גורם לטרשת נפוצה, כיצד מאבחנים המחלה ואילו דרכי טיפול מומלצות? כל המידע על מחלה חשוכת מרפא טרשת נפוצה היא מחלה כרונית של מערכת העצבים המרכזית בה מעורב המוח, חוט השדרה ועצב הראייה. טרשת נפוצה נחשבת למחלה אוטואימונית בה מערכת החיסון העצמית תוקפת את התאים והרקמות. המיאלין, מעטפת סביב סיבי העצב במערכת העצבים המרכזית, נהרסת ובמקומה נותרת צלקת. נזק זה גורם לשיבושים בהולכה העיצבית בין המוח, חוט השדרה ועצב הראייה, ואלו גורמים לסמפטומים המופיעים במחלה. מה גורם לטרשת נפוצה?הסיבה המדויקת לטרשת נפוצה אינה ידועה, אולם מחקרים מצביעים על שילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים המעורבים בגרימת המחלה. גורמים סביבתיים: טרשת נפוצה שכיחה יותר באיזורים המרוחקים מקו המשווה. היא נפוצה יותר בבריטניה, צפון אמריקה, קנדה וסקנדינביה, וכמעט שאינה מוכרת באקוודור ומלזיה.לא ברורה הסיבה לכך, אך יתכן שמשהו...
ללמוד עוד על מיטוקסנטרון הידרוכלוריד
טרשת נפוצה: אבחון וטיפול-תמונה

מה גורם לטרשת נפוצה, כיצד מאבחנים המחלה ואילו דרכי טיפול...

מאת: מערכת zap...
03/07/2006
פריצת דרך - האמנם?-תמונה

על תרופה חדשה לטיפול בסרטן הערמונית, המוגדרת בפי הרופאים...

מאת: לראשונה...
05/08/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למיטוקסנטרון הידרוכלוריד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מיטוקסנטרון הידרוכלוריד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הבנתי שאת התרופה נותנים למשך שנה וחצי עד שלוש שנים. מה קורה לאחר מכן? מהו המשך טיפול? תודה

cבמידה והמחלה התיצבה יש לשקול האם יש להמשיך עם תרופה נוספת או מעקב בלבד . אשמח לעזור בשאלות או החלטה אם יהיו בידי יותר פרטים

לאימי סרטן שד גרורתי ( גרורות בבלוטות ובשלד) אשר כיום אינו מגיב לטיפול הורמונלי(בעבר הגיב למשך שנה לפמארה וכעת לא מגיב לארומאזין). על פי האונקולוג היא אמורה לקבל טיפול כימוטרפי. אימי בת 75 ואני שמעתי על טיפול בתרופה בשם מיטוקסנטרון או נובוטרון.אמרו לנו שיחסית היא לא עושה תופעות לואי קשות. חיפשתי על התרופה חומר באינטרנט ולא מצאתי הרבה מידע. הייתי רוצה לדעת יותר פרטים על התרופה וכן האם היא הטיפול האופטימלי, ואם לא מהו הטיפול האופטימלי..

סוזי שלום הנתונים שמסרת על מחלת אימך אינם מלאים לגבי הטיפולים שעברה לפני איבחון המחלה הגרורתית והאם HER2 חיובי או שלילי. בכל מקרה היעוץ במייל לא בא להחליף יעוץ אונקולוגי. התרופה מיטוקסנטרון או נובנטרון היא תרופה ותיקה ממשפחת האנטרציקלינים אשר דומה לאדריאמצין אך עם פחות תופעות לוואי כולל תופעות לוואי לבביות. נראה לי שבמידה ומחלת אימך אינה סוערת ניתן לטפל בתרופה דוגמת XELODA שנלקחת בכדורים. ישנם סוגים רבים של טיפולים כימותרפיים הניתנים דרך הוריד עם רעילות יחסית סבירה כך שיש הרבה אפשריות לטיפול.

01/01/2007 | 15:49 | מאת: mali
מתוך פורום סרטן השד

מעונינת במידע לגבי התרופה CNF-

מלי היקרה שלום, שלחתי את שאלתך לאחד היועצים ואני מקווה לתשובה בהקדם. בברכה, אנה

מלי שלום האם את מתכוונת למשלב הכמוטרפי CNF (מיטוקסנטרון במקום אדריאמיצין או אפירוביצין) שניתן אשר ניתן לסרטן השד? האם כוונתך לתרופה אחרת? אנא מסרי יותר פרטים כדי שאוכל לענות לך לעניין.

02/01/2007 | 09:00 | מאת: mali
מתוך פורום סרטן השד

לכבוד דר שלמון כן ,הכוונה למשלב כימיוטרפי CNF בטיפול בסרטן השד. קראתי שהטיפול בתרופה זו אינו שכיח. פרטים נוספים:אמי בת 60 ,לאחר ניתוח הוצא גידול 1ס"מ והאבחנה infiltrating carcinoma grade3 והטיפול שהוצע לה הוא cnf ןשאלתי האם יש נסיון עם תרופה זו(אני מבינה שכל מקרה לגופו) תודה מראש

02/04/2006 | 17:23 | מאת: חיים
מתוך פורום המטולוגיה

ד"ר ציצוביץ שלום ! ברצוני להפנות אליך מספר שאלות : 1.עד כמה ידוע לעולם הרפואה על יעילותו של הטיפול חדשני בשילוב פלודראבין ,ריטוקסימב (מבטרה) ואנתראציקלין בחולי לימפומה פולקולרית איטית (Grade 1) ,נון הודצ'קינס ? 2. האם ידוע על ריפוי מלא מהמחלה בטיפול מסוג זה ? 3. האם גם בטיפול זה המטופל מאבד את שער ראשו ? 4. האם התרופה פלודראבין נכללת בסל התרופות? (לאחרונה התבסרנו אודות מבטרה) . 5. בסיכום בדיקת מח עצם מופיע האבחון : "תהליך לימפטי שגשוגי חד שבטי מסוג CD10+, B KAPPA " - ולמרות זאות, קיבלתי תשובה מהמטולוגיה שלא נמצאו תאי לימפומה במח עצם , שאלתי - האם יתכן למרות הממצאים ? תודה מראש !!

א. השילוב של פלודרבין, מיטוקסנטרון וריטוקסימב מוכר בלימפומות בדרגת ממאירות נמוכה. היעילות שלו במובן של תקופת הפוגה או של survival ממשיכה להיות נבדקת במחקרים קליניים. אין מחקרים פרטיים ל- grade I אלא ללימפומות פוליקולריות כקבוצה. למשל: http://tinyurl.com/qseyf או http://tinyurl.com/s66cx או http://tinyurl.com/nf8w6 ב. בטיפול כימותרפי / רדיותרפי בלבד - בד"כ לא. בסיוע השתלת מח עצם - אפשרי. כמובן שזה כללי וכל חולה עומד בפני עצמו בהתאם למחלתו ולמצבו. ג. נשירת שיער זמנית אפשרית. גם מיטוקסנטרון וגם פלודרבין יכולים לגרום לכך. ד. כן, בהתוויה מוגבלת. ראה http://tinyurl.com/hlq2z http://tinyurl.com/hueup ה. אולי ההמטולוג התייחס לבדיקת האספירט ולא לביופסיה. איני יודע. עליך לשאול את מי שנתן לך את התשובה. אין לי מידע מספיק כדי להשיב לך.