אינדומתאצין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

לידה מוקדמת: כיצד ניתן להימנע?

מי נמצאת בקבוצת סיכון ללידה מוקדמת? מהן הסיבות לתופעה זו - וכיצד כדאי להיערך אליה בזמן ההריון ולמנוע מראש את הופעתה? "תינוק, צא כבר": האמנם? לפי הספר וההגדרה היבשה, לידה מוקדמת היא למעשה כל לידה לפני שבוע 37 - ומכאן נגזר כי כל מי שנולד לפני שבוע זה נחשב כמי שנולד בלידה מוקדמת והינו פג. כמובן, ישנם עוד גורמים שמשפיעים על האם והיילוד, למעט שבוע ההריון עצמו, כגון משקל היילוד בלידה והגורמים שהובילו ללידה המוקדמת.לידה מוקדמת, כלומר לידה של פג לפני שבוע 37, נחשבת סיבוך משמעותי ושכיח - אבל חשוב לזכור כי ככל שהלידה מוקדמת יותר, כך סיכויי ההישרדות של היילוד נמוכים יותר ושיעור התחלואה של היילוד הולך ועולה. משום כך, לידה מוקדמת בשבוע 24-28 נחשבת לידה עתירת סיבוכים; זאת, בעוד שבלידה מוקדמת, מעבר לשבוע 34 (אבל לפני שבוע 37) - שיעור הסיבוכים המשמעותיים לתינוק, למרות היותו פג, הינו מאוד נמוך.האם לידות מוקדמות הן תופעה שכיחה?בעולם,...
ללמוד עוד על אינדומתאצין
לידה מוקדמת: כיצד ניתן להימנע?-תמונה

מי נמצאת בקבוצת סיכון ללידה מוקדמת? מהן הסיבות לתופעה זו -...

מאת: פרופ' ערן הדר
16/01/2017
כיב פפטי - "אולקוס"-תמונה

מה מסתתר מאחורי הביטוי הנפוץ "אתה עושה לי אולקוס" ומה אפשר...

מאת: האולקוס הינה...
13/09/1999
חשיפה לשמש: מיתוסים שגויים-תמונה

בגדים, שמשיות וישיבה בצל מגנים מפני השמש באופן חלקי בלבד....

מאת: ד"ר מיכאל...
20/07/2011
תרופות נוגדות כאבים בהנקה-תמונה

תכשירים נוגדי כאבים הם מסוג התרופות הנמצאות בשימוש בשכיחות...

מאת: מתי ברקוביץ
24/10/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאינדומתאצין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אינדומתאצין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, שלשום אובחנתי עם paroxsymal hemicarnia לראשונה .זהו היום הרביעי מאז החלו הכאבים ואין שיפור כלל. אני אלרגית לטיפול באינדומצין (אלרגיה לnsaids) ולא יכולה לקחת ורפמיל מאחר וסובלת מלחצי דם נמוכים. שאלתי היא כמה זמן ימשך הסבל הזה ללא טיפול? אציין שאני אלרגית בנוסף לאופתלגין ואספירין וניסתי לקחת אקמול, טרמדקס ורוקסט פלוס ללא הטבה בכאבים. אני סובלת מאוד ומיואשת מהכאבים כמה ימים זה נמשך בדכ?

אם זו אכן האבחנה ורד אינדומטצין זה הטיפול, שני דברים. ראשית פני למומחה אחר לכאבי ראש לאישור האבחנה,שנית דברי אם מומחה לאלרגיה שיבדוק אם אכן קיימת אלרגיה ספציפית לאינדומטאצין.

שלום דר היתי רוצה לברר לגבי תרופה אינדומד השאלה היא איך ליטול אותה בקשר לpain like ice peack תודה.

שלום טוני, המינון משתנה בהתאם לתגובה מתחילים בכדור אחד ליום באם לא מגיב היוועצי ברופא המטפל.

שלום דר יש לי במשך שלושה שבועות כמעת רצופות המלווה בכאב חד וקצר בצד ימין של ראש ככול הנראה זה pain like ice pick האם יש תרופות לבעיה הזאות כמו אינדומד תודה.

בעצם השאלה ולדי יש לך כל התשובות כן וכן.

שלום רב מזה תקופה חשה לחץ בראש בזמן מאמץ רכינה הראש לפנים שיעול התעטשות צחוק התכופפות הלחץ לוחץ בראש ברכות בעיניים ובמוקדים סביב הראש יש ירידה בראיה בזמן קריאה. הכאב נמשך ונעלם. פניתי לנירולוג סיטי תקין סיטי מערות האף תקין MRI ממתינים לפיענוח. האם יכול להיות תסמונת של לחץ תוך גולגולתי? היית ממליץ על דיקור מותני? איך פותרים את המקרה הזה? הנירולוג נתן כדור אינדוביס שלא עוזר בכלל. אשמח לתגובתך תודה זה מאוד מקשה על החיים.

לאורית שלום, *בשלב זה יש לבדוק אותך נוירולוגית *יתכן צורך בייעוץ עיניים *יש לעיין בהדמיית ה-MRI שבצעת *רשם ומסקנה אבחנתית -כפי שישתמע לא הייתי ממליץ על ו-או מתחיל כל טיפול טרם ביצוע כל הנ"ל בברכה

אשמח לדעת איך אפשר להגיע אלייך להמשך טיפול ובטח לא להמתין כל כך הרבה זמן לתור.

פורומים בנושא אינדומתאצין
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי