פוליטרופין בטא: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חדיש, חדש ומחודש

מה עבר עלינו השנה? מה צופן בחובו העתיד? עולם של טכנולוגיה ומכשור רפואי, מתקדם קדימה בצעדי ענק עבור כולנו - בתקווה לעתיד טוב יותר ה"עורך הגנטי" של התאצוות מדענים ממכון ויצמן למדע ומהאוניברסיטה העברית בירושלים הצליחו לפענח את המבנה המרחבי התלת-ממדי של אברון תוך-תאי המשמש מעין "עורך מולקולרי" של המידע הגנטי שלפיו מיוצרים בתא החלבונים, שהם עיקר מניינו ובניינו של הגוף. שיבושים וטעויות בפעולתו של "העורך המולקולרי", הקרוי ספלייסוזום, אחראים להפרעות בריאותיות ולהתפתחות מחלות שונות. לפיכך, פיענוח המבנה של האברון המדובר והבנת מנגנון פעולתו ו"שיקולי העריכה" שלו, פותחים אפשרויות לפיתוח דרכים חדשות להילחם במחלות אלה. לכתבה המלאה בפעולה מתמדתמכשיר חדש מתוצרת GE שנכנס לשימוש בחודשים אלה במכון הדימות במרכז הרפואי "שיבא", מאפשר לראשונה סריקת לב באיכות שלא ניתן היה לקבלה בעבר: "כיוון שהלב...
ללמוד עוד על פוליטרופין בטא
חבר לעט-תמונה

על המצאה חדשה בתחום טיפולי הפוריות, עט הזרקה, בפעם הבאה...

מאת: עט פיוריגון...
14/07/2004
חדיש, חדש ומחודש-תמונה

מה עבר עלינו השנה? מה צופן בחובו העתיד? עולם של טכנולוגיה...

מאת:
13/09/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפוליטרופין בטא?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פוליטרופין בטא: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, רציתי לשאול, עשיתי 2 זריקות פירוגיון ואז הרופא אמר לי להפסיק כי הוא רואה שכבר היה ביוץ. כמה זמן אחרי אותן זריקות אני יכולה לבדוק הריון? עשיתי בדיקה ביתית אחרי 12 יום וזה מראה לי חיובי. האם יכול להיות שזה עדין בהשפעת הזריקה? עם הזריקה הזו מכילה את הורמון ההריון? תודה

שלום עדי הזריקה אינה מכילה בטא hcg , זוהי תרופה המכילה FSH המיוצר בצורה סינטטית. בהצלחה

תודה על המענה. האם זריקות אלו שבוצעו מסתבר אחרי הקליטה (כארבע חמישה ימים אחרי הביוץ), 2 זירקות של 116 פיורגון יכולות להשפיע על העובר שיתפתח?

היי עדי מדובר בחומר שקיים בגופנו בצורה טבעית, כחלק מהציר ההורמונלי

שלום במרפאה שבה אני מטופלת כתבו לי להזריק פיוריגון כל ערב עד יום ראשון כולל. בראשון בערב להזריק 2 דקאפפטיל, 1 אוביטרל ו1 פרגניל. שמתי לב שלמעשה יוצא שאני מזריקה פיוריגון אחרי שאני מזריקה את המבייצים (כי את הפיוריגון אני מזריקה ב22:00 כל ערב והמבייצים אמרו לי להזריק ב21:00). האם זה הגיוני שאני צריכה להזריק פיוריגון אחרי המבייצים?

לא הגיוני. אם בכלל, עדיף להזריק פיורגון בבוקר. לא ברור הצורך בפרגניל בנוסף לאוביטרל. זה אותו דבר....

שלום! הרופא קבע לי פרוטקול FSH 300 LH 150 ליום. 1. האם זהו פרוטקול מתאים לאשה בת 37? לצערי ב2 השאיבות הקודמות הצליחו להקפיא רק 5 ביציות טובות כל פעם. הפרוטקול היה אותו דבר- 1.5-2 פרגובריס ליום. האם יש משהו שאפשר לעשות כדי להביא להצלחה גדולה יותר? האם יש משהו שאפשר לעשות כדי להביא ליותר ביציות בשלות? לתת את הדקפפיטל מוקדם יותר? 2. הרופא אמר שאעדכן אותו איזה תרופות יש לי. אני ללא מימון (הקפאת ביציות) אז מאד יקר לקנות פרגובריס שמכיל את 2 המרכיבים: FSH 300 LH 150. יש לי כבר פיורגון שאני מבינה שמכיל רק FSH. איזו תרופה אני יכולה לקחת שמכילה LH 150 כדי להוסיף לפיורגון? תודה רבה וחג שמח!

1. יש באמת פרוטוקולים שונים, נראה שהרופא המטפל שלך חושב שזו הכי מתאימה עבורך. 2. לובריס.

תודה רבה על תשובתך והמשך שאלה אם אפשר. 1. הרופא אמר שיש רק 2 פרוטוקולים-ארוך וקצר ואין מה לגוון בתוך הפרוטקול הקצר למרות שאחרי הטיפול השני הוא אמר שצריך לשנות משהו... אני מאוכזבת מגישה זו כי זה שוב בדיוק אותו דבר וזה לא מוכיח את עצמו. איזה עוד פרוטקולים יש בשביל הקפאת ביציות? האם כדאי לעבור רופא? 2. איזה עוד תרופה מכילה FSH וגם LH חוץ מפרגובריס? נשאר לי גם הרבה מנופור מולטידוז. זה גם מתאים? תודה והמשך חג שמח!

1. אולי תנסי פרוטוקול קצר עם אלונבה או שילוב של דקאפפטטיל עם אורגלוטראן (פרוטוקול קומבו). 2. מנוגון ומנופיור. כך שמנופיור גם מתאים.

שלום, ב 3 בדיקות בטא עולה, אך לאט. האם יכול להיות תקין או שמצביע על הריון חוץ רחמי? פירוט תאריכים: מועד וסת אחרונה 31.12. הורמונים פיורגון 70 מג. אוביטרל בשבת 7.1 הזרעה 9.1 מה 10.1 תמיכה 400 מג ביום אוטרוגסטרון 22.1 בטא ראשונה 65.8. אסטרודיול 513 פרוגסטרון 120 26.1 בטא שניה 189 אסטרודיול 575 פרוגסטרון 134 30.1 בטא שלישית 495 אסטרודיול 513 פרוגסטרון 120 תודה.

למיכל שלום רב, אכן רמות הבטא אינן מכפילות את עצמן וקיימות שתי אופציות אבחנתיות: 1. הריון תוך רחמי שאיננו מתפתח באופן תקין ובדר"כ מסתיים בהפלה. 2. הריון חוץ רחמי. עלייך להיות במעקב צמוד של הרופא המטפל בקופת החולים כדי לאתר באופן המוקדם והמהיר ביותר את התפתחות ההריון בתוך החצוצרה. יחד עם זאת, לעיתים קיימות הפתעות וההריון בכל זאת מתפתח לאט, בצורה מתמשכת, אך תקינה. בהצלחה ובברכה, פרופ' דב פלדברג טיפולי פוריות לאישה ולגבר בארץ ובחו"ל *** הכנסו לאתר החדש שלנו www.feldbergclinic.co.il *** נייד 050-8481909