קלובטאזול פרופיונאט: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקלובטאזול פרופיונאט?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קלובטאזול פרופיונאט: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

סובלת מתופעת לוואי - וגירוד עז בכל הגוף. התחיל מיד אחרי תחילת לקיחת תרופה דרמובט במשחה וטיפות. אשמח לדווח. איפה מדווחים? לדעתי גם תגובת רופא העור שגויה- חזרתי אליו עם הפריחה הקשה אבל אמר שזה בכלל לא קשור, ונתן לי עוד משחות וכדורים משני סוגים נגד אלרגיה. אמר להמשיך עם דרמובט. אני מגורדת ברמה קיצונית. היום רופאת המשפחה והרוקח אמרו שחייבת לחזור לרופא ושכדאי להפסיק דרמובט. כך גם כתוב בעלון התרופה. הרופא לא לגמרי זמין..

Dermovate הינו תכשיר המכיל Clobetasol propionate, השייך למשפחת הסטרואידים. תופעות הלוואי של גירוד ופריחה הינן תופעות לוואי ידועות ושכיחות לתרופה. התופעות יכולות להיות תגובת רגישות יתר לתרופה או לחומרי העזר בתכשיר (המשחה מכילה פרופילן גליקול אשר עלול לגרום לגירוי בחלק מהמשתמשים). הבעיה היא שתגובה מקומית יכולה להיות דומה לתסמינים של המצב בו מטפלים. ככלל, סמיכות תופעת לוואי לתחילת שימוש בתרופה מעלה את הסבירות לקשר סיבתי. יחד עם זאת, לא ציינת בפנייתך את מחלת הרקע, וייתכן כי היא מהווה פקטור נוסף המשפיע על הגירוי. יש לפעול עפ"י הנחיות הרופאה המטפלת ולפנות בדחיפות לרופא עור (זמין) ולהיוועץ עמו בנוגע להמשך הטיפול.

שלום רב, מזה כחודש אני סובלץ מגרד קשה. יש לי כתמים בכל הגוף שניראים כמו שטפי דם. המצב החמיר, נוצרו גם שלפוחיות. ההיתי בביקור אצל רופא פרטי שאמר שזה יחלוף. לוקחת 4טלפקס ומשחה קלובטאזול לפי הצורך וקיבלתי גם זריקות קורטיזון. מצרפת תמונות. לא ידוע לרופאים ממה אני סובלת. בצעתי בדיקות דם שיצאו תקינות. תודה מראש.

אנא פני לרופא עור .. ולשקול ביופסיה

פניתי נראה לו המונגיה רגילה לי זה נראה שמתפשט כל יום

שני, שלום, 1.באילו מקרים כלומר מתי מומלץ להשתמש בדרמובאט ומתי -בדרמקומבין? 2. האם שתי המשחות מבוססות על סטרואידים? איזו מהן פחות מזיקה בטווח הארוך? 3. איזו מהן יעילה ביותר לטיפול במחלת ליכן סקלרוזיס? תודה מראש

עדנה שלום. 1. התרופה דרמובט קרם/משחה מיועדת לטיפול מקומי בדלקות וגרד עור המגיבים רק לקורטיקוסטרואידים מאוד פעילים. התרופה דרמקומבין קרם/משחה מיועדת לטיפול בדלקות עור הנגרמות מפטריות או מחיידקים. 2. שתי התרופות מכילות קורטיקוסטרואידים. דרמובט מכילה את הקורטיקוסטרואיד CLOBETASOL שהוא סטרואיד מהסוג הפעיל ביותר. דרמקובין היא תרופה משולבת המכילה את הסטרואיד TRIAMCINOLONE שנחשב בינוני במידת הפעילות שלו, וכן רכיבים אנטי-פטרייתיים ואנטי-בקטריאליים. כיוון שדרמובט מכילה סטרואידים כה פעילים, השימוש בה, במיוחד שימוש ממושך, מעלה את הסיכון לתופעת לוואי. יש לעשות בה שימוש רק לפי הוראות הרופא. באופן כללי, לכל הסטרואידים, יתכנו תופעות לוואי, בעיקר אם נעשה בהן שימוש רציף ממושך. 3. שתי התרופות מתאימות לטיפול בתסמיני ליכן-סקלרוזיס והבחירה ביניהן תעשה ע"י הרופא המטפל, לפי סוג התסמינים, חומרתם וסיבוכים נלווים. לדלקת עור חריפה יותר- דרמובט מתאימה יותר. לדלקת עור חריפה פחות אך המערבת זיהום משני פטרייתי או חיידקי- דרמקומבין מתאימה יותר. לבריאות.

לפני השלושה חודשים נמצאה לי נקודת חן מלנומה התחלתית בגב שבעקבות הממצא הורד לי שטח גדול ועמוק יותר לפי פרוטוקול- בערך 2 סמ' רוחב ועומק. מאז ההסרה השניה עברו חודשיים. הצלקת מפריעה לי יותר ויותר. היא מגרדת לי ויחד עם זאת מרגישה קצת מתוחה וכואבת מעט. היא די אדומה ומעט בולטת. יש לי נטיה לקלואידים אף על פי שהצלקת באמצע הגב ולא נראה שאני מפתחת קלואידים בתקופה האחרונה. האם התחושה המגרדת אמורה להפסק ומתי? האם יש משחה שיכולה לעזור? יש לי בבית קלוקורט. האם אפשר להשתמש כל עוד יש אודם והאם יעזור לחוסר הנעימות?

התחושה המגרדת חולפת עם הזמן , לא ניתן לדעת בדיוק מתי זה יקרה. אפשר לשים קלוקוט , אפשר גם לנסות משחה סטרואידלית כמו דרמובאט