כוריוגונדוטרופין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גירוי יתר שחלתי: מה עושים?

התרופות בטיפולי פוריות עלולות לגרום לגירוי יתר שחלתי. במצבים קלים די במנוחה, אך במצבים קשים נדרשת התערבות רפואית למניעת סיבוכים חמורים גירוי יתר שחלתי (Ovarian hyperstimulation syndrome) הוא תסמונת שמופיעה בעקבות טיפולים תרופתיים הניתנים לנשים במסגרת גירוי השחלות לשם השגת ביוץ כחלק מטיפולי פוריות. בטיפולי פוריות ניתנות תרופות לשם גירוי השחלה ועידוד התפתחותם של זקיקים לגרימת ביוץ. בגירוי יתר שחלתי מתקבלת תגובת יתר שחלתית, והתפתחותם של זקיקים רבים בשחלות, מעבר למתוכנן. תסמונת גירוי היתר השחלתית מתרחשת רק לאחר שחל ביוץ - ביוץ ספונטני - או ביוץ שהתרחש כתוצאה ממתן התרופה המכילה את הורמון ה-ה-HCG (Human Chorionic Gonadotropin) - הורמון הניתן בתרופה הידועה בשמותיה המסחריים: אוביטרל או פרגניל לעידוד תהליך הביוץ.שכיחות התופעה היא 5% בקרב נשים המטופלות באיקקלומין ובכ-10% מהנשים שמטופלות ב-FSH (Follicular stimulating...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לכוריוגונדוטרופין

הזרעה מלאכותית - תמונת המחשה
הזרעה מלאכותית עור התינוק מכוסה בכתמים רבים שדומים לכתמי "קפה בחלב"? ייתכן שמדובר במחלה תורשתית שכיחה,...
תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות אושר לקריאה שנייה ושלישית: מבוטחים של כל קופות החולים יוכלו לרכוש תרופות במרשם דיגיטלי...
גירוי יתר שחלתי - תמונת המחשה
גירוי יתר שחלתי התרופות בטיפולי פוריות עלולות לגרום לגירוי יתר שחלתי. במצבים קלים די במנוחה, אך במצבים...
טיפולי פוריות - תמונת המחשה
טיפולי פוריות מדוע עם הגיל, יורד פריון האישה? כיצד מתבטאת תופעת אי פריון? איך מתכוננים לטיפולי הפוריו...
ללמוד עוד על כוריוגונדוטרופין
להיכנס להריון - המסלול להצלחה-תמונה

הבנה של כמה עקרונות פשוטים יכולה לעזור לבני זוג לקצר את...

מאת: פרופ' זיידמן...
07/08/2018
גירוי יתר שחלתי: מה עושים?-תמונה

התרופות בטיפולי פוריות עלולות לגרום לגירוי יתר שחלתי....

מאת: פרופ'...
14/08/2018
רפואה סינית וטיפולי פוריות-תמונה

הרפואה הסינית מהווה נדבך חשוב מאוד בטיפולי הפוריות, החל...

מאת: שרון אלישע...
22/07/2018
תרופות פיריון: המדריך המלא-תמונה

לקסיקון תרופות הפיריון המלא - כל השמות, כל ההשפעות: מנוגון?...

מאת: פרופ' זיידמן...
16/07/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכוריוגונדוטרופין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כוריוגונדוטרופין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
03/09/2018 | 13:45 | מאת: דנה

היי, אני בטיפולים עם גונאל f, התחלתי להזריק 75 ביום שלישי למחזור ב21/8 ויומיים אחר כך עשיתי בדיקות דם והתוצאות: e2-296, lh-2.28, פרוגסטרון- 0.42. המשכתי להזריק 75 הזקיק גדל וגם הערכים עלו יפה וב30/8 לאחר 9 ימים שאני מזריקה 75 עשיתי מעקב הזקיק היה 16 ובבדיקות דם הערכים דווקא ירדו: E2-156, lh- 1.94, פרוגסטרון 0.96... בסוף לא עשינו הזרעה כי נאמר לי שחבל לבזבז זמן רק הזרקתי באותו יום אוביטרל... אשמח לדעת מה הסיבה שהערכים ירדו והאם יש סיכוי עם ערכים כאלו להחכנס להריון?

ייתכן והמינון של 75 פחות עבורך. מציע להעלות לחודש הבא ל-100.

האם יש סיכוי כלשהו עם ערכים כאלו בכל זאת להיכנס להריון?

שלום פרופסור, עשיתי החזרה לפני 3 ימים של עובר אחד בן 3 ימים. כמה שעות אחכ הזרקתי אוביטרל. הערב התחילו לי כאבי תופת בצד ימין לצד המותן בבטן תחתונה . מה יכול לגרום לכאב כזה? זה סימן רע? אני מעדיפה תשובה כנה כדי לא להתאכזב. אציין כי אני לוקחת 2 דופסטון בפה ו2 אוטרוגסטאן לא בפה, פעמיים ביום. הכאב החד התחיל כמה דק אחרי שלקחתי את הכדורים. לא יודעת אם קשור ... תודה מראש!!!!

קשה לדעת מה הסיבה לכאב מבלי לבדוק אותך, אך סביר להניח שזה לא משפיע ישירות על הסיכוי שלך להצליח בטיפול.

07/10/2018 | 10:54 | מאת: לי

שלום, בת 34, ללא ילדים. אחרי 2 הפלות (שבוע 7, כניסה להריון טבעי) ו-3 הזרעות כושלות (לא נכנסתי להריון). מחזור סדיר מאוד וישנה בעיית זרע אצל הבן זוג (חלה בחזרת בילדות). 1% זרע תקין לפי מכון שפרה ומורפולוגיה לא טובה. בהזרעה הקרובה הרופא רוצה שאזריק פן גונאל ואוביטרל כדי שהגוף ייצר יותר ביציות וסיכוי שהזרעה תצליח יגדל. שאלות: 1. התערבות הורמונלית שכזו- כיצד תשפיע על הגוף שלי? מחזור שלי סדיר כמו שעון שוויצרי. חוששת משיבוש הורמונלי. 2. אני יודעת בדיוק לזהות את הביוץ (כהוכחה US ובדיקות דם) אך שום הזרעה לא הצליחה להכניס אותי להריון. האם יש טעם להתערבות הורמונלית (הזרעות קודמות עשיתי בביוץ טבעי ואחת מהן עשיתי עם אוביטרל שעשה לי בלגן (חום, כאבים, רצון לעשן ובחיים לא עישנתי)? 3. כאשר הגוף מייצר יותר ביציות האם זה אומר שישארו לי פחות ביציות "במחסנית" בעתיד? תודה.

1. אין חשש. 2. לא ייגרם שיבוש. 3. לא

23/09/2018 | 11:12 | מאת: אורי

חג שמח! קיבלתי אוביטרל ביום חמישי לתמיכה .מנה אחת . אתמול התחיל כאב ראש ברקה בצד אחד.אבל תחושה דל שריפה .סובלת ממיגרנות שלא מתבטאות כך אלא מיגרנה אוקספיטלית ולא טמפורלית. האם תופעת לוואי של אוביטרל ? אני עוקבת גם אחרי חום הגוף .ביום שאחרי הביוץ החום עלה ב0.35 .ביום אחרי האוביטרל ירד ל36.3 . היום עלה שוב.החום לא אמור לעלות בהנחה שהאוביטרל עוזר בעליית הפרוגסטרון? האם כאב הראש כתוצאה מעליית הפרוגסטרון? ביום שלישי אחזור על בדיקת הפרוגסטרון.איזה ערך יחשב תקין אחרי אוביטרל והאם יש ערך שאפשר להניח שאולי היתה השרשה? תודה רבה מראש.

מיגרנה היא בד"כ לא תופעת לוואי של אוביטרל, אבל עלולה להיות קשורה לרמות גבוהות של אסטרדיול לפני הביוץ. לא תמיד ניתן למצוא שינוי בטמפרטורה בגלל עליה בפרוגסטרון. מספר ימים לאחר הזרקת האוביטרל הפרוגסטרון אמור להיות מעל 10. עדות להשרשה היא עליה ברמות הבטא. לא קשור לרמות הפרוגסטרון. בד"כ כשבוע+ לאחר ההשתרשות.

24/09/2018 | 05:26 | מאת: אורי

תודה רבה. רמות האסטרודיול לפני הביוץ היו 1600.נחשב גבוה? ובאמת במחזורים האחרונים יש לי כאבי ראש כמה ימים לפני הביוץ. רק שבדרכ זה עובר לאחר הביוץ.חשבתי אולי בגלל רמות פרוגסטרון שעולות(בהיריון האחרון היו לי כאבי ראש בתחילת ההריון שנמשכו כשבוע ללא הפוגה).לרוב ביום ה5 לאחר הביוץ רמות הפרוגסטרון הםסביב ה40.אחזור על הבדיקת פרוגסטרון מחר.

1600 זו רמה יחסית גבוה.

24/09/2018 | 16:42 | מאת: אורי

תודה רבה!

בהצלחה

25/09/2018 | 14:12 | מאת: אורי

הבוקר בצעתי בדיקת פרוגסטרון. אני 6 ימים לאחר הביוץ ו5 ימים לאחר האוביטרל.התוצאה 60.5 .(בדרכ לא עוברת את ה40 ללא תמיכה).

תוצאה טובה.