בטרן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבטרן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בטרן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר אני לא יודעת אם זה כבר קשור ישירות לאורתופדיה... אבל אתה היחיד שעונה לי ברצינות.. כתבתי כבר הודעה על כאס חזק ביד שמאל שנמצא כבר חודש וחצי. התחיל מהכתף והתפשט עד האצבעות וגורם לחוסר תפקוד ביד שמאל (לאותת בנהיגה כואב לי). כל הזמן הזה לא לקחו אותי ברצינות לצערי... חזרתי השבוע לרופא המשפחה (בפעם השלישית) והוא אמר שזה דלקת ולוקח זמן שזה יעבור. תרופות לא משפיעות על זה משום מה... לקחתי בטרן (לקחתי במשך 20 יום), קטפלן, אני מורחת רדיאן b. עשיתי פיזיותרפיה שמעלימה את הכאב לכמה שעות אבל זה חוזר. לקחתי גם מוקסיפן שלושה ימים (7 כדורים) בגלל שהרופא טעה ורשם בטעות... מאתמול בבוקר התחיל לי ביד שמאל אותה תחושה שהתחילה לפני חודש וחצי... בכתף וזה מתקדם למרפק... לא פניתי לרופא עדיין... בגלל שעכשיו שתי הידיים בתנוחות של 90-100 מעלות רוב היום (כך הכי פחות כואב) הצוואר התחיל לכאוב לי. עם יד ימין היותר בריאה התחלתי אתמול לעסות את הצוואר עם רדיאן b וכך אני מאתמול. לפני כשעה עשיתי שוב ופתאום נהיית לי ראיה מטושטת לכמה דקות... ממש מלחיץ.. והכאבים נמשכים... אני כבר מיואשת. אודה לתשובה לשאלה הפשוטה "מה יש לי". שאלתי אנשים שהיתה להם דלקת... הם לא סבלו כמוני... לא חושבת שאחזור לרופא כי הם לא עוזרים לי (פניתי גם לאורתופד). חוששת שיש לי משהו שהוא מעבר לדבר פשוט כמו דלקת. האם כדאי לי לעלות למיון? תודה..

חדר מיון אינו מקום מתאים לכאבים של מספר שבועות בחדר מיון לא עושם אבחנות אלא נותנים עזרה ראשונה ,מאשפזים או שולחים הביתה עם המלצה להמשך ברור. זה מצער לשמוע שאת חשה שאינך זוכה להתיחסות רצינית ויכול להיות שיש מקום לתאר את הרגשתך לרופא שלך.

לפני שבוע נפלתי וקיבלתי מכה חזקה באגן הלכתי היישר לביה"ח, שם עשו לי צילומים, לפי הצילום לא ראו שבר אלא רק מכה יבשה נתנו לי 3 זריקות ושלחו אותי הביתה, יום אחריי ניסתי לזוז ופתאום הרגשתי בירך עיקצוצים חזקים ומאוד שורפים, כאילו וריד נשרף לי הכאב היה ממש עצום ישר פונתי שוב לביה"ח וכך אותו סיפור צילומים זריקה והביתה, זה היום החמישי שאני לא זזה בכלל מהספה כל הכאבים שהיו עברו חוץ מהעיקצוצים האלה כשאני מנסה לקום כל פעם מחדש העיקצוצים מופיעים ומתוך פחד להרגיש שוב אני נוחתת ולא זזה. הכאבים איומים כאילו מותחים ושורפים לי את הירך ואחרי שהכאב עובר הירך חמה מאוד, אני לוקחת בטרן 100 sr, אבל לא עובר לי. זה נורמאלי??!זה הגיוני?! איך אפשר לטפל בזה??

נראה שנפגע אצלך עצב תחושתי אם מדובר על חלק קדמי חיצוני של מחצית עליונה של הירך העצב הנו העצב העורי החיצוני של הירך.

26/01/2013 | 15:26 | מאת: אורלי
מתוך פורום אורתופדיה

נכון בדיוק שם בירך העליונה. אפשר לדעת בבקשה מה הטיפול לזה?!?

שלום רב, בצילום CT אובחנה אצלי פריצת דיסק קלה בצוואר ובלטים במספר חוליות: גובה 1C-2C ב.מ.פ גובה 2C-3C - בלט אחורי קל. גובה 3C-4C - בלט דיסק אחורי הנוגע בקדמת השק הדוראלי. גובה 4C-5C - ירידה בגובה הדיסק. אוסטאופיטים קדמיים. היפרטורופיה של מפרק אונקו ורטברלי ימני עם הצרות תעלות השורש. גובה 5C-6C ירידה בגובה הדיסק. קומפלקס דיסק - אוסטאופיט אחורי הלוחץ על השק הדוראלי. היפרטרופיה של מפרקים אונקו ורטברליים עם הצרות תעלות השורש, יותר משמאל. גובה 6C-7C בלט דיסק אחור עם פריצה מרכזית קטנה הנוגעת בקדמת השק הדוראלי. גובה 1D-7C ב.מ.פ אני סובלת מכאבים כבר חצי שנה אבל רק עכשיו שלחו אותי מקופת חולים לצילום CT. טופלתי 16 טיפולים ע"י אוסטאופט עם הקלה מזערית וכן 11 טיפולי פיזיוטרפיה ללא הקלה. טיפולים באופן פרטי. כדורים משכחי כאבים לא עוזרים לי או מסממים אותי : בטרן, זולדיאר, אדקס, אקמול, קוד אקמול. אני בת 63 וגימלאית אך הדבר מכביד עלי , מונע ממני דברים רבים וגורם לי לדכדוך. כאבים מקרינים לכתפיים, לשכמות ולידיים. שאלתי היא מה מידת הסיכון להשאר משותקת לאחר הניתוח האנדוסקופי שאתה מציע? זה בהחלט מרתיע! האם קופת חולים מממנת ניתוח כזה? יש לי מכבי זהב. האם יש טיפולים נוספים שאפשריים? נ.ב. אני חיפאית. תודה וחג שמח ובריא לכולנו! צביה

תבצעי MRI ותגיעי לבדיקה כדי לראות אם את צריכה ניתוח בכלל ואם ניתוח אנדוסקופי יתאים.

שלום רב נדבקתי אצל אורולוג בשם כאב באשכים בבדקיתו וסונר- ללא ממצא אומר שככל הנראה שרירי הוא המליץ על טיפול של 3 ימים בכדורי וולטרן (בטרן) אך לא כתב ולא ציין כמה מ״ג וכמה פעמים ביום אשמח להכוונה תודה רבה

לפנות לאורולוג שהמליץ שיתן מינון

פורומים בנושא בטרן
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי