שואב נזלת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על נזלת

אצל חלקנו היא מככבת דווקא באביב ובסתיו, אחרים "זוכים" לביקורים תכופים שלה דווקא בחורף, אבל כולנו היינו מוותרים עליה בשמחה – הנזלת נזלת היא הפרשה רירית מוגברת מחלל האף והסינוסים. למעשה, ההפרשה הרירית קיימת באף ובסינוסים דרך קבע, ותפקידה הוא להגן על רירית האף, לשמור עליה מפני חיידקים ווירוסים וכן לספק לחות לאוויר הננשם. כאשר אותה הפרשה נוצרת בכמות מוגברת, מסיבות שונות, אנו חווים אותה כנזלת. הנזלת יכולה להיות קדמית, כלומר כזו היוצאת מהנחיריים, או אחורית - כזו המטפטפת אחורה לגרון.   נזלת שנובעת ממחלה ויראלית תהיה לרוב נפוצה יותר בחורף. צילום: שאטרסטוק    איך מטפלים בנזלת באופן טבעי? הצטננות או שפעת? 11 דרכים להימנע מנזלת אלרגית   האם נזלת מעידה בהכרח על מחלה? נזלת לא בהכרח מעידה על נוכחות של מחלה, ישנן סיבות שונות ומגוונות להיווצרות נזלת. השכיחות שבהן הן:   מחלה ויראלית – כמו למשל,...
ללמוד עוד על שואב נזלת
הכל על נזלת-תמונה

אצל חלקנו היא מככבת דווקא באביב ובסתיו, אחרים "זוכים"...

מאת: ד"ר איתן...
05/12/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשואב נזלת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שואב נזלת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הבת שלי בת שלושה חודשים יש לה נזלת הסתיימו טיפות אף טיפוטי אפשר לקנות בלי מרשם. עוד שאלה יש לכם משאבה לנזלת אם כן כמה עולה איזה סניפים ?

שלום, לא את כל השאלה הבנתי. אשמח אם תנסח/י אותה מחדש. ברוב הסניפים יש שואב נזלת. המחיר משתנה מסוג לסוג ובהתאם למבצעים. ליאת

שלום, בני בן 3 עבר לפני 3 שבועות ניתוח שקדים ושקד שלישי ומאז ישן בדר"כ טוב. בימים האחרונים הצטנן וזה פוגע במשך ובאיכות השינה. רציתי לדעת האם מותר להשתמש ב"שואב נזלת" בעזרת הפה ובתרסיס לאף של מי מלח בתקופה זו שלאחר הניתוח. תודה.

כן

תינוק בן ארבעה שבועות מנוזל ומחרחר האם מומלץ להשתמש בשואב נזלת ידני או שמא לא מומלץ משום שזה שואב את הריריות ויכול לגרום לדלקת אוזניים ?

ניתן להשתמש בתרסיס מי מלח לאף. גם השואב הידני אפשרי בברכה ד"ר גורדין אחראי שירות אא"ג ילדים בי"ח רמב"ם טל לקביעת תורים 057-9955355 www.drgordin.co.il

תינוק בן ארבעה שבועות מנוזל ומחרחר האם מומלץ להשתמש בשואב נזלת ידני או שמא לא מומלץ משום שזה שואב את הריריות ויכול לגרום לדלקת אוזניים ?

אם התינוק מנוזל ניתן לשאוב בעדינות את ההפרשות. לא ידוע לי על עלייה בשכיחות דלקת אוזניים בשל שאיבה כזו. כמובן שכדאי להימנע משאיבה אגרסיבית על מנת לא לפצוע אותו.