מחלות אוזניים אוטואימוניות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלה אוטואימונית: כשהגוף תוקף את עצמו

במחלות אוטואימוניות חשוב מאוד להקפיד על אבחון מדויק ותחילת טיפול מהיר, בטרם נגרם נזק בלתי הפיך. מהי מחלה אוטואימונית? לאיזה רופא צריך לפנות ומה כולל תהליך האבחון והטיפול? מדריך מקיף אמש (ד') בחדשות 13, חשף הזמר והמלחין מתי כספי כי הוא סובל ממחלה אוטואימונית שגורמת לו לאבד בהדרגה את השמיעה ואת הראייה באחת מעיניו. אך האם אתם יודעים מהי מחלה אוטואימונית, איך מאבחנים אותה, ולמה חשוב לטפל בה בהקדם? כל התשובות לכל השאלות מאת ד"ר ואלרי אלוש, ראומטולוגית בכירה:       מהי מחלה אוטואימונית?   תפקידה של מערכת החיסון האימונית היא לזהות חיידקים, וירוסים ומזיקים אחרים שנכנסים לגוף, לייצר כנגדם נוגדנים וכך למגר את הפעילות שלהם ולהגן על הגוף.   במחלה אוטואימונית, אותה המערכת שאמורה להגן על הגוף מפני מזיקים מבחוץ תוקפת למעשה את הגוף עצמו. המערכת מזהה בטעות חלקים שונים של הגוף כגופים זרים שאותם תפקידה למגר, היא מייצרת נגדם נוגדנים וגורמת להיווצרות של דלקת מקומית באותו...
ללמוד עוד על מחלות אוזניים אוטואימוניות
מחלה אוטואימונית: כשהגוף תוקף את עצמו-תמונה

במחלות אוטואימוניות חשוב מאוד להקפיד על אבחון מדויק ותחילת...

מאת: יערית...
14/02/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למחלות אוזניים אוטואימוניות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מחלות אוזניים אוטואימוניות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם אוטוסקלרוזיס נחשבת המחלה אוטואימונית?

שלום המחלה אינה נחשבת מחלה בתחום הראומטולוגי

מחפשת רופא מומחה בתחום זה. אני מאבדת את השמיעה בקצב מהיר לצערי בשתי האוזנים, מבקשת להתייעץ עם מומחה.

מחלה אוטואימונית של האוזן הפנימית היא קשה לאיבחון ובדרך כלל נעשית בדרך השלילה. הטיפול הוא כמו לכל המחלות האוטואימוניות האחרות (פרקים, כליות) איני בטוח שזו אכן האבחנה אצלך.

ראשית, תודה על תשובתך המהירה. האבחנה נעשתה ע"י רופא אא"ג לאחר מעקב של שנתיים ובדיקות מקיפות. בשלב זה אשמח לחוו"ד נוספת. לאיזה כיוון עלי לפנות ? רופא המתמחה במחלות אוטואימוניות? התמחות ספציפית ברפואת אא"ג? האם יש רופאים בארץ המתמחים ספציפית באבחנה הרפואית שלי? תודה.