שברים בעצם החזה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשברים בעצם החזה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שברים בעצם החזה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

פרופ' שלום רב, לאחר תאונת דרכים מסוג "צליפת שוט" עם שבר בסטרנום (מחגורת הבטיחות), הופיע אצלי לראשונה דום נשימה בשינה חסימתי. לפני התאונה מעולם לא סבלתי מכך ובטח לא מהתסמינים הנלווים . האם יש קשר בין צליפת השוט וזעזוע מערכת העצבים להופעת הדום נשימה בשינה ? אציין שמשקלי אף ירד לאחר התאונה. תודה מראש.

שאלה פרטנית מחייבת בדיקה. בבדיקת בריאות, כרמל ערמון

ד"ר שלום, האם יש קשר בין תאונה עם שבר בסטרנום (מחגורת הבטיחות) לבין דום נשימה שהופיע פתאום לאחר מכן ? אציין שמשקלי אף ירד לאחר התאונה. תודה מראש

שלום, דום נשימה חסימתי בשינה לרוב נובע מבעיה באיזור בסיס הלשון והגרון ולא מבית החזה כך שקשה לי לראות את הקשר.

הבן שלי חייל עבר מיפוי עצמות לאחר שבר בסטרנום בעקבות תאונת דרכים. ללא קשר לשבר נצפתה קליטה מוגברת ממוקדת באיזור התחתון של עצם הירך. בצילום רנטגן המבנה הגרמי של העצמות תקין ולא הודגם הרס גרמי או שבר. לאור תוצאות שתי הבדיקות מהן הבעיות האפשריות ואיזו בדיקה נוספת יש לבצע בשלב זה.

אם אין תסמינים המעידם על בעיה בחלק הרחיקני של עצם הירך אין צורך להמשיך לבדוק.

בס"ד שלום רב לך לאחר תאונת דרכים שבה נגרמו לי שברים בעצם החזה(סטרנום) ובשלוש חוליות L3'L4'L5 ניבדקתי ע"י רופא משפחה ששמע איוושה ולכן הפנה אותי לבדיקת אקו לב. יש לציין שלאחרונה התחלתי להרגיש הרגשת לחץ בחזה וכאב גם ביד שמאל אלה התוצאות שקיבלתי: חדר שמאל -גודל תקין היפרטורפיה-ללא היפרטראפיה עליה שמאלית-מורחבת במידה קלה חדר ימין-גודל והתכווצות תקינים. עליה ימנית-תקינה. מסתם מיטרלי-תקין מסתם אאורטאלי- מסתם ביקוספידלי העלים מעובים ומסוידים. מפל לחצים מכסימלי 41 ממ"כ. מפל לחצים ממוצע 23 ממ"כ. קוטר אפיק מוצא חדר שמאל - 22 מ"מ. שטח המסתם לפי נוסחת ההמשכיות 1.3 ס"מר. אי ספיקה טריויאלית. מסתם טריקוספידלי- תקין. אאורטה- האאורטה העולה אינה מורחבת. קרום הלב - לא ניראה נוזל פריקרדיאלי. IVC לא מורחב עם תמט נשימתי תקין. אבחנות וסיכום: Bicuspid arotic valve. Moderate aortic stenosis Good systolic LV function Dilared LV בנוסף אני סובל כ10 שנים מדרמטומיוסיטיס שפגעה בשרירים ובפרקים ובריאות. היות ואני מאוד מודאג אודה לך באם תפענח את התוצאה מה האפשרויות ? האם יש בעיה וניתן לטפל בתרופות? בתודה יצחק

יש לך מום מולד - המסתם האאורטלי(המסתם בין חדר שמאל לאבי העורקים) בעל שני עלים במקום שלושה ,המסתם מוצר בחומרה בינונית (יש קלה בינונית וקשה). אין לזה טיפול תרופתי דרוש מעקב באקו ,כשהיצרות המסתם הופכת קשה אז זה מחייב טיפול (החלפת המסתם בניתוח או בצינתור)