בקע ספורטאים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בקע ספורטאים: רופאים מומלצים

ד"ר רון ארבל רפואת ספורט בע"מ

ד"ר רון ארבל רפואת ספורט בע"מ

רופא אורטופד ,מומחה לכירורגיה אורתופדית
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבקע ספורטאים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בקע ספורטאים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בחור בן 23 , יש VSD מולד, בריא לכל אורך החיים , בשנה האחרונה כאבים באיזורים שונים של הגוף כל פעם באיזור אחר, עשרות בדיקות CT MRI לא העלו ממצאים. עבר ניתוח בקע ספורטאים לפני שנה בעקבות התלונות על הכאבים שהיו בבעיקר באיזור האשכים ולשוק האחורי, טיפולי 'דיקור סיני דיקור יבש, פזיוטרפיה תרופות אך ללא סיוע. כיום לא נוטל כל תרופה אך הכאבים ממשיכים, לסרוגין, בבדיקת מעבדה נמצא ANTI CARDIOLIPIN גבוה מאד 95.5 , יתר הממצאים בגדר הסביר, (ויטמין D מעט נמוך) מה יכולה להעיד תוצאה זו

מדובר באחד מנוגדני APLA הקשורים לקרישיות יתר. מומלץ להשלים בירור APLA כולל בדיקות ללופוס אנטיקואגולנט ובטא 2 גליקופרוטאין. מקובל גם לחזור על בדיקות לאחר 12 שבועות כדי לאשש את התוצאות. יש להיבדק בצורה מסודרת אצל המטולוג שיכיר את ההיסטוריה האישית והמשפחתית ויחליט האם יש צורך בטיפול במדללי דם למניעת קרישים.

שלום רב. לפני כשנה וחצי החלו כאבים בבטן חתחונה בצד שמאל באיזור הפוביס ושרירי הבטן התחתונה(שמאל) עשיתי US דינמי וראו שיש דלקת באיזור הפוביס עם החיבור של האדוקטורים בנוסף לבקע ספורטאים. עשיתי גם MRI אגן שיצא תקין. משכתי את זה שנה וחצי, זריקות של קורטיזון הקלו משמעותית על הכאבים כל פעם למשך של כ3 חודשים. שיחקתי כל התקופה הזאת עם הפציעה. הייתי אצל מומחה בקעי ספורט שמיד טען שיש לי בקע ספורטאים משני הצדדים,עשיתי ניתוח של בקע ספורטאים משני הצדדים ואפילו טען שבצד ימין הבקע ספורטאים היה קשה יותר(למרות שלא היו כאבים בצד זה)+ בקע טבורי שהיה לי בנוסף לפציעת הסטרס בדרגה 3 מתוך 5. בניתוח הוא גם ראה צמיגיות בעקבות הזרקות של הסטרואידים ודלקת חריפה בפוביס שהוא ניקה. אני כ-8 ימים לאחר הניתוח ויש לי את אותם כאבים שהיו לי בצד שמאל בטרם הניתוח. אני בלחץ מאוד גדול שהבעיה שלי לא קשורה לבקעים. האם הגיוני? האם השיקום שאני אמור לעבור כעת היא שאמורה לפתור את הבעיה או שכבר אני לא אמור להרגיש את הכאבים שהיו?

מאחר שתהליך י ההחלמה מן הניתוח לוקח כמה שבועות מוקדם מידי לחפש סיבה אחרת לכאב

שלום רב. לפני כשנה וחצי החלו כאבים בבטן חתחונה בצד שמאל באיזור הפוביס ושרירי הבטן התחתונה(שמאל) עשיתי US דינמי וראו שיש דלקת באיזור הפוביס עם החיבור של האדוקטורים בנוסף לבקע ספורטאים. משכתי את זה שנה וחצי, זריקות של קורטיזון הקלו משמעותית על הכאבים כל פעם למשך של כ3 חודשים. שיחקתי כל התקופה הזאת עם הפציעה. הייתי אצל מומחה בקעי ספורט שמיד טען שיש לי בקע ספורטאים משני הצדדים,עשיתי ניתוח של בקע ספורטאים משני הצדדים ואפילו טען שבצד ימין הבקע ספורטאים היה קשה יותר(למרות שלא היו כאבים בצד זה)+ בקע טבורי שהיה לי בנוסף לפציעת הסטרס בדרגה 3 מתוך 5. בניתוח הוא גם ראה צמיגיות בעקבות הזרקות של הסטרואידים ודלקת חריפה בפוביס שהוא ניקה. אני כ-8 ימים לאחר הניתוח ויש לי את אותם כאבים שהיו לי בצד שמאל בטרם הניתוח. אני בלחץ מאוד גדול שהבעיה שלי לא קשורה לבקעים. האם הגיוני? האם השיקום שאני אמור לעבור כעת היא שאמורה לפתור את הבעיה או שכבר אני לא אמור להרגיש את הכאבים שהיו?

שלום רב קשה לענות תשובה במקרה זה לאור מורכבותו ללא בדיקה פיזיקלית ועיון מעמיק ברשומה הרפואית

שלום רב. לפני כשנה וחצי החלו כאבים בבטן חתחונה בצד שמאל באיזור הפוביס ושרירי הבטן התחתונה(שמאל) עשיתי US דינמי וראו שיש דלקת באיזור הפוביס עם החיבור של האדוקטורים בנוסף לבקע ספורטאים. משכתי את זה שנה וחצי, זריקות של קורטיזון הקלו משמעותית על הכאבים כל פעם למשך של כ3 חודשים. הייתי אצל מומחה בקעי ספורט שמיד טען שיש לי בקע ספורטאים משני הצדדים,עשיתי ניתוח של בקע ספורטאים משני הצדדים ואפילו טען שבצד ימין הבקע ספורטאים היה קשה יותר(למרות שלא היו כאבים בצד זה)+ בקע טבורי שהיה לי בנוסף לפציעת הסטרס בדרגה 3 מתוך 5. בניתוח הוא גם ראה צמיגיות בעקבות הזרקות של הסטרואידים ודלקת חריפה בפוביס שהוא ניקה. אני כ-8 ימים לאחר הניתוח ויש לי את אותם כאבים שהיו לי בצד שמאל בטרם הניתוח. אני בלחץ מאוד גדול שהבעיה שלי לא קשורה לבקעים. האם הגיוני? האם השיקום שאני אמור לעבור כעת היא שאמורה לפתור את הבעיה או שכבר אני לא אמור להרגיש את הכאבים שהיו?

מיכאל שלום בהסתמך על מה שאתה כותב שהמנתח ראה, ובהתחשב בכך שהיו כאבים במשך למעלה משנה, אני לא הייתי מצפה שהכאב יעבור מידית אחרי הניתוח. אם אכן היה שם תהליך דלקתי חריף כפי שציינת, ובנוסף לעובדה שעברת ניתוח, ייקח זמן לאזור להחלים. אני מניחה שכשאתה כותב שיקום אתה מתכוון לפיזיותרפיה, ויש לשער שהזמן, יחד עם תהליך טיפולי בפיזיותרפיה יעשה את שלו והאזור יחלים. אם עוברת תקופה ללא שינוי, ובהתייעצות עם הפיזיותרפיסט המטפל, תוכל לפנות חזרה לרופא על מנת שיבדוק אותך ויאתר את הסיבה לכאבים. בברכה יעל