נגישות
נגישות

פורום ניתוחי בקע

הפורום עוסק בניתוחי בקע מורכבים על סוגיהם השונים, כיום ישנם שיטות מגוונות לתיקון בקעים ופגמים בדופן הבטן. בקעים עשויים להיות יחסית פשוטים לתיקון, כמו בקע מפשעתי ראשוני או בקע טבורי קטן, או מאד מורכבים כמו בקעים חוזרים, בקעים אחרי ניתוחים קודמים בחלל הבטן, אחרי חבלות קשות או בקעים במקומות קשים לתיקון כמו אחרי ניתוחים קיסריים או במותן. במידת הצורך ניתן לבצע ניתוחים בהרדמה מקומית או אזורית, תיקוני בקע לפרוסקופיים ושחזורים מורכבים של דופן הבטן בעזרת שתלים סינטטיים ומתלי רקמה מתקדמים, והטיפול מותאם לחולה ולחומרת מחלתו.
7 הודעות
5 תשובות מומחה

מנהל פורום ניתוחי בקע

14/07/2019 | 11:50 | מאת: מרינה

הי מלפני כחודש אני סובלת מכאב בבטן תחתונה שהתחיל ככאב קל ועלה מהדרגה עם הימים. עשיתי בדיקת אולטראסאונד לבטן עליונה וגם לבטן תחתונה הכל תקין. אין כלום בבטן או מבחינה גינוקולגית. הכאב נשאר. עשו לי בדעקת תרבית שתן בהתחלה הופיע שיש לי זיהום נתנו לי זינט כעבור שבועים חזרתי על הבדעקה ויצאה נקייה ואז הפנו אותי לרוםא נשים. רופא הנשים הפנה אותי לכירוג כי חשד כאשר בדק לי את הבטן שמדובר בהרניה. יש לציין שקשה לי להרים דברים או לעלות מדרגות הכאב מתחזק כאשר אני הולכת ורק נוח לי כאשר אני שוכבת על הגב. לפעמים כואב לי גם העמצה של האגן ובימים האחרונים הכאב נע בין המשפעה לבין הטאבור. הכירוג מישש לי את הבטן ולא ראה בלטיה או משהו חשוב עם זאת הפנה אותי לבדיקת אולטראסאונד לדופן הבטן. עשיתי את זה ומחכה לתוצאה. לפני כ 3 חודשים עשיתי ספורט קל כמו סקודים ןכדומה האם זה יכול להשפיע למרות שאני כבר הפסקתי מלפני 3 חודשים ? והאם יכול להיול שמדובר בקרע או בבקע גם אם הכירוג לא ראה את זה בבדיקה הגופנית ? אודה על המענה . פשוט כואב ומפחדת כבר חודש לא יודעים מה יש לי .

02/07/2019 | 08:36 | מאת: צבי

האם יש יתרון של ניתוח בקע מפשעתי בשיטת האריגה של דר יואל גורמן על ניתוח עם רשת? והאם עוד מישהו מנתח בשיטה זו?ואם לא מדוע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום צבי. יש שני חלקים לשאלה שלך. קודם כל טכניקה ניתוחית שמפורסמת באתר של דר גורמן מתייחסת רק לבקע בקוו אמצע בדופן הבטן ולא במפשעות. הטכניקה מכונה “Medial Anterior Component Separation”, שחזור דופן הקדמי של הבטן בשיטת הפרדת רכיבים. קיימים מספר שיטות להפרדת רכיבים. לפי סקרים גדולים אחוז חזרה של בקע לאחר ניתוח MACS ללא רשת הוא גדול מכולם, לכן בהנחיות של איגודים בינלאומיים לדופן הבטן הניתוח הפרדת רכיבים ללא רשת לא מומלץ לביצוע. לגבי בקע מפשעתי תיקון ללא רשת מקובל רק בשיטה ע״ש “Shouldice” שנותנת אחוזים נמוכים של חזרה. בניתוח הזה התוצאות הטובות הצליחו להסיג רק במרכז אחד בעולם - בית חולים עם שם זהה “Shouldice Hospital” בקנדה. שאר העולם הגיע למסכנה שניתוח בקע ללא רשת מביא לאחוזים גבוהים של חזרה ולא מומלץ לביצוע.

27/06/2019 | 12:48 | מאת: אושר

צהריים טובים. ביום ראשון האחרון עברתי ניתוח בקע. הניתוח בוצע בשיטה ה'רגילה'/'פתוחה' עם חתך מתחת לבטן באזור המפשעה. מיום הניתוח ועד היום יש לי עדיין כאבים וקושי בהתניידות, זה נורא מדכא. הבוקר הורדתי במרפאה את הסיכות וחשבתי שיחול שיפור ניכר אך לא חשתי תחושה טובה יותר. האם זה נורמלי? אני כן מרגיש שיפור קל מיום ראשון אך בצורה מינורית מאוד מאוד.. מתי אוכל ללכת כרגיל? ואיך ניתן לשפר ולזרז את ההחלמה? תנוחת מנוחה מומלצת? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
27/06/2019 | 12:49 | מאת: אושר

חשוב לציין- אני גבר, בן 26 ובריא לחלוטין. הניתוח הוא לתיקון בקע מפשעתי.

שלום אושר. רמת הכאב לאחר ניתוח תיקון בקע מפשעתי היא אינדיווידואלית. באופן כללי צפוי כאב בציון 3-4 מתוך 10 במשך שבוע - שבועיים הראשונים. לניתוחים בשיטה זעיר פולשנית יש יתרון אך עדיין זמן ההחלמה מכאבים הוא אינדיווידואלי. לשיכוך כאב צריך לקחת תרופות מתאימות לרמת הכאב ולנוח. אין צורך בשכיבה מוחלטת. ההפך הליכה רגילה מזרזת את ההחלמה

01/07/2019 | 00:03 | מאת: אושר

תודה רבה על התשובה העניינית. התעניינתי מאוד לדעת לגבי כאב שליווה אותי בפיקים מסוימיים בעצימות גבוהה במהלך הימים הראשונים להחלמה: מעין תחושת צריבה/"שריפה" חזקה בתנועות מסוימת באזור הניתוח. מדוע מופיע הכאב המאוד מסוים הזה? מאוד סקרן לדעת תודה מראש

אושר שלום שוב. כמו שאמרתי קודם כאבים לאחר ניתוח בקע צפויים ורמת הכאב היא אינדיווידואלית. במידה ורמת הכאב היא גבוה ולא יורדת עם הזמן כדאי להיבדק אצל מנתח.

19/06/2019 | 10:40 | מאת: דוד

למה הניתוח הזה שקיים כבר למעשה מעשור בארה"ב לא מבוצע בישראל?

לקריאה נוספת והעמקה

הפעולה כוללת התקנה של צמיד מגנטי סביב החלק התחתון של הוושט, בדומה לטבעת לטיפול בה שמנת יתר. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית בשיטה זעיר פולשנית. כמו כל ניתוח הפעולה אינה נטולת סיבוכים ותופעות לוואי. משרד הבריאות טרם אישר את השימוש בשתל.

03/06/2019 | 21:16 | מאת: אריה

שלום דר' מה שהחל ככאבי גב תחתון בצד שמאל, המשיך גם בתחושת בקע מפשעתי. התחושה מוכרת לי מכיוון שנולדתי עם בקע מפשעתי ונותחתי כילד (אני בן 50). תחושה של מפשעה רדומה ומעט כאב בבטן תחתונה, ממש מעל הירך (סוג של כאב שמזכיר כאבי אשכים). רופא המשפחה חושב שקשור לבלטים קיימים. ביצעתי בדיקת דם - אין ממצאים. עשו לי אולטראסאונד ביטני - ללא ממצאים (ערמונית מוגדלת, אך אמרו שלא קשור). לי עדיין יש חשש שאולי מדובר בבק מפשעתי. אודה להתייחסות מפורטת והמלצות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אריה. כדי לאבחן בקע צריך להיבדק ע״י כירורג מומחה. הוא יכול לקבוע את האבחנה בבדיקה או להחליט על המשך בירור

22/05/2019 | 12:02 | מאת: מירב

שלום יש לי בקע מפשעתי זעיר של 8 מ"מ במשך היום מרגישה אי נוחות ולחץ באזור הבטן התחתונה והמפשעה ורק במצב שכיבה מרגישה גוש. אי הנוחות ממש מציקה ביום יום האם יש טיפול או שצריך ללכת לניתוח? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום. את צריכה להיבדק ע״י כירורג. אם אבחנת בקע תאושר, הטיפול המקובל הוא ניתוח

צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום "ניתוחי בקע". גלישה פורייה, צוות האתר