פריקת ברך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פציעות ספורט: כך תטפלו

מה עושים כשחבר נפצע במגרש השכונתי? סיבוב לא נכון של הקרסול, ספרינט מהיר מדי: כל אלה עלולים לגרום לפציעות בדרגות חומרה שונות. מדריך לאבחון וטיפול משחקי כדורגל וכדורסל חובבניים הם חלק מתרבות הפנאי בארץ. פעילויות אלה חשובות מבחינה בריאותית ותורמות לשיפור מצב הרוח וההרגשה הכללית. עם זאת, סיבוב לא נכון של הקרסול, ספרינט מהיר מדי, או נחיתה לא טובה: כל אלה עלולים לגרום לפציעות בדרגות חומרה שונות, החל מכאבים וכלה בביקור בחדר מיון. טיפול בפציעות ספורט (אילוסטרציה) כף רגל: שבר במסרק? כאב חד המופיע בצד החיצוני אמצעי של כף הרגל, לאחר נחיתה, כאשר הקרסול מסובב פנימה, יכול להיות הסימן לשבר בבסיס מסרק 5. הבליטה הגרמית באזור זה היא בסיס המסרק החמישי. בנקודה זו, מתחבר גיד האחראי לתנועת הפרונציה של כף הרגל. מכיוון שמנגנון הפגיעה הוא חבלה סיבובית לקרסול, לעיתים מבלבלים פגיעה זו עם נקע של הקרסול.בפגיעה זו,...
ללמוד עוד על פריקת ברך
טיפול בבעיות ברכיים: כל החידושים-תמונה

מפרק הברך נחשב "מועד לפורענות" - בכל הגילאים והמגזרים....

מאת: ד"ר נירנברג...
24/12/2017
פציעות ספורט: כך תטפלו-תמונה

מה עושים כשחבר נפצע במגרש השכונתי? סיבוב לא נכון של הקרסול,...

מאת: ד"ר ירון...
12/06/2014
השבת היציבות לפיקת הברך-תמונה

חוסר יציבות של פיקת הברך מאפיין פציעות של ספורטאים צעירים...

מאת: מערכת zap...
16/09/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפריקת ברך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פריקת ברך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. לפני 5 ימים פרקתי את הברך (patella) והייתי עם גבס. היום החלפתי למקבע ברך עם סקוצ'ים. זה ממש לוחץ אפשר לשחרר את זה קצת כשאני בשכיבה ואז להחזיר? או שזה צריך להשאר לוחץ?. תודה.

אפשר בהחלט לשחרר. מטרת הקיוע היא למנוע כיפוף עמוק של הברך

תודה רבה.

היום בני עבר ניתוח אורטרוסקופיה בברך כדי להסיר חתיכת סחוס שהשתחררה לאחר פריקת פיקה. כעת 12 שעות לאחר הניתוח אנחנו מרגישים שיש הצטברות של נוזל מעל הברך, ממש אפשר להזיז את הנוזל מצד אל צד וכשהוא מכופף את הברך יש רעש כמו של קרקור קיבה חזק. במה מדובר?

שלום רב, ניתוח ארטרוסקופיה הינו ניתוח בו מוכנסת מצלמה לברך דרך חתך זעיר בעור. על מנת לסקור את המבנים בברך יש צורך בהזלפה של מים תוך כדי הפעולה. לאחר סיום הפעולה מנקזים את המים מהברך, אך כמובן אין אפשרות לעשות זאת במלואה. נוזל שלא הוצא יספג במשך הזמן ולכן לפעמים יש הצטברות נוזל לאחר הניתוח.

אני מצרף קובץ של תוצאות mri אם אפשר לדעת מה אפשרי לעשות (חייל)

שלום רב מדובר במצב של פריקת פיקה, במידה וזו פעם ראשונה, יש לקבע הרגל במחוך ולטפל במקביל בפזיותרפיה. עליך להיות במעקב אורתופד .

אשמח ואודה להסבר בעניין מהו ההליך של הטיפול לאחר פריקת פיקה בברךאצל ילדה בת 15-פריקה ראשונה מלפני 7 חודשים.בעקבות הפריקה נמצא קרע ברצועה הצידית הפנימית.מטופלת בפיזיותרפיה כשבועיים מאז המקרה ללא שינוי משמעותי.עדיין עם כאבים באיזור הפיקה,עדיין נפיחות קלה ,קושי גדול בטיפוס/ירידה במדרגות,קושי בהליכה ,ועם ברך שמתכופפת ללא שליטה . הילדה מעבר לתחושת הכאב שעדיין חשה וכל הקשיים ותחושת חוסר התייצבות של הברך(התכופפות הברך בפתאומיות),לא יכולה לצאת לפעילויות במסגרת בית הספר-טיולים ושיעורי ספורט,לדבריה מרגישה כילדה נכה..מצבה הנפשי גם הושפע .זו ילדה שתמיד הייתה הייתה בפעילות.הריקוד היה הדבר שכ"כ אהבה לעשות ועכשיו מאז האירוע ,7 חודשים כבר היא לא מסוגלת לעשות כלום ובעקבות חוסר הפעילות היא עולה במשקל ואני נלחמת איתה כדי שתאכל.קשה לי לראות אותה במצב הזה. נאמר לנו ע"י אורתופדים שבפריקה ראשונה מטפלים בבבעיה ע"י פיזיוטרפיה .. אשמח ללשמוע את דעתך ולמענה מה ניתן לעשות כדי להקל עליה פיזית ונפשית? למה הילדה צריכה לסבול כ"כ הרבה זמן?למה בעצם לא ניתן לנתח גם אם זו פריקה ראשונה במצבה?

שלום אפרת, כל מקרה לגופו כמובן. אני סבור כי במידה ולא חל שיפור משמעותי 7 חודשים לאחר הפציעה ישנו מקום להתערבות כירורגית בנוכחות חוסר יציבות בבדיקה. ממליץ לך לקבוע תור למרפאתינו - יחידת הארתרוסקופיה ופגיעות ספורט בי"ח השרון 039372750 בברכה,