פריקת ברך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פציעות ספורט: כך תטפלו

מה עושים כשחבר נפצע במגרש השכונתי? סיבוב לא נכון של הקרסול, ספרינט מהיר מדי: כל אלה עלולים לגרום לפציעות בדרגות חומרה שונות. מדריך לאבחון וטיפול משחקי כדורגל וכדורסל חובבניים הם חלק מתרבות הפנאי בארץ. פעילויות אלה חשובות מבחינה בריאותית ותורמות לשיפור מצב הרוח וההרגשה הכללית. עם זאת, סיבוב לא נכון של הקרסול, ספרינט מהיר מדי, או נחיתה לא טובה: כל אלה עלולים לגרום לפציעות בדרגות חומרה שונות, החל מכאבים וכלה בביקור בחדר מיון. טיפול בפציעות ספורט (אילוסטרציה) כף רגל: שבר במסרק? כאב חד המופיע בצד החיצוני אמצעי של כף הרגל, לאחר נחיתה, כאשר הקרסול מסובב פנימה, יכול להיות הסימן לשבר בבסיס מסרק 5. הבליטה הגרמית באזור זה היא בסיס המסרק החמישי. בנקודה זו, מתחבר גיד האחראי לתנועת הפרונציה של כף הרגל. מכיוון שמנגנון הפגיעה הוא חבלה סיבובית לקרסול, לעיתים מבלבלים פגיעה זו עם נקע של הקרסול.בפגיעה זו,...
ללמוד עוד על פריקת ברך
טיפול בבעיות ברכיים: כל החידושים-תמונה

מפרק הברך נחשב "מועד לפורענות" - בכל הגילאים והמגזרים....

מאת: ד"ר נירנברג...
24/12/2017
פציעות ספורט: כך תטפלו-תמונה

מה עושים כשחבר נפצע במגרש השכונתי? סיבוב לא נכון של הקרסול,...

מאת: ד"ר ירון...
12/06/2014
השבת היציבות לפיקת הברך-תמונה

חוסר יציבות של פיקת הברך מאפיין פציעות של ספורטאים צעירים...

מאת: מערכת zap...
16/09/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפריקת ברך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פריקת ברך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום. לפני 5 ימים פרקתי את הברך (patella) והייתי עם גבס. היום החלפתי למקבע ברך עם סקוצ'ים. זה ממש לוחץ אפשר לשחרר את זה קצת כשאני בשכיבה ואז להחזיר? או שזה צריך להשאר לוחץ?. תודה.

אפשר בהחלט לשחרר. מטרת הקיוע היא למנוע כיפוף עמוק של הברך

תודה רבה.

היום בני עבר ניתוח אורטרוסקופיה בברך כדי להסיר חתיכת סחוס שהשתחררה לאחר פריקת פיקה. כעת 12 שעות לאחר הניתוח אנחנו מרגישים שיש הצטברות של נוזל מעל הברך, ממש אפשר להזיז את הנוזל מצד אל צד וכשהוא מכופף את הברך יש רעש כמו של קרקור קיבה חזק. במה מדובר?

שלום רב, ניתוח ארטרוסקופיה הינו ניתוח בו מוכנסת מצלמה לברך דרך חתך זעיר בעור. על מנת לסקור את המבנים בברך יש צורך בהזלפה של מים תוך כדי הפעולה. לאחר סיום הפעולה מנקזים את המים מהברך, אך כמובן אין אפשרות לעשות זאת במלואה. נוזל שלא הוצא יספג במשך הזמן ולכן לפעמים יש הצטברות נוזל לאחר הניתוח.

אני מצרף קובץ של תוצאות mri אם אפשר לדעת מה אפשרי לעשות (חייל)

שלום רב מדובר במצב של פריקת פיקה, במידה וזו פעם ראשונה, יש לקבע הרגל במחוך ולטפל במקביל בפזיותרפיה. עליך להיות במעקב אורתופד .

שלום ד"ר, הבת שלי אובחנה עם פריקת פיקה מלידה- את התאור שקיבלתי מהאורטופד רשמתי בנושא, הומלץ לי לבצע לה ניתוח. האם ביצעת ניתוחים כאלה בעבר? אם כן הייתי רוצה להגיע להתייעצות דחופה תודה!!

זה לא נפוץ, ראיתי וטיפלתי במספר מקרים (השאלה האם צריך לנתח ומתי), זה לא דחוף, קבעי תור ונבדוק אותה

אוקי תודה..קבעתי כבר תור אלייך לשבוע הבא

תיצרי איתי קשר אני בדיוק במצב שלך