עקמת מותנית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

על הבדל באורך רגליים

אסימטריה באורך רגליים גורמת לכאבים באזורים שונים וליציבה לקויה. אבחון הבעיה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת - על רגל אחת שיעור ההבדל באורך רגליים באוכלוסיה הבריאה נע בין 60%-90%. ככל שההבדל גדול יותר, הפיצוי שבא לידי ביטוי ביציבה והליכה יהיה משמעותי יותר ועלול לגרום למגוון סימפטומים כמו עקמת פונקציונאלית (נרכשת), בעיות ירך, ברך, כף רגל ועוד. אסימטריה באורך רגליים גורמת למרכז הכובד לעבור לרגל הקצרה בזמן עמידה בעוד שבהליכה קיימת השהייה ארוכה יותר על הרגל הארוכה. בנסיון לאזן את הגוף, מתפתח בגפה התחתונה עומס רב יותר על רקע תנועתיות לא תקינה של המפרקים והשרירים. בדוגמא הבאה ניתן להבין מהם הפתרונות הקיימים - ד"ר גיבור: "מר ישראלי, מה שאני רואה מהבדיקה שלך זה שהסיבה לצליעה ולכאבים נובעת מהבדל באורך רגליים. רגל ימין קצרה ב-1.5 ס"מ מרגל שמאל. אתה זקוק למדרס עם הגבהה ברגל זו". מר ישראלי יוצא מתוסכל, ולפי עצת...
ללמוד עוד על עקמת מותנית
על הבדל באורך רגליים-תמונה

אסימטריה באורך רגליים גורמת לכאבים באזורים שונים וליציבה...

מאת: מערכת zap...
02/04/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעקמת מותנית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עקמת מותנית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, האם כאבי ברכיים שנמשכים 7 שנים. התחיל מגיל 29, שום רופא לא מצא סיבה. לא מתעמלת יכולים להיגרם מכף רגל,נניח גשר נמוך? בעיקרון שאלתי את האורתופדים לגבי השפעה של בעיה בגב על ברכיים וכולם אמרו לי שאין קשר. אני יודעת שיש לי עקמת מותנית.

בהחלט קשת נמוכה היא מחריפה כאבי ברכיים- קריסת קשת מצריכה בדיקה של מעבדת הליכה לתיאום 0509705544

שלום ד"ר, אני סטודנטית למחול שנה ב', רוקדת בין חמש לשבע שעות ביום. לאחר בדיקות אולטרסאונד ומיפוי עצמות, אלו התוצאות שקיבלתי: US שוק ימין - באזור הנמוש הודגם רושם של בקע של השריר בגודל 7.0*2.0 מ"מ עם צוואר בגודל 1.0 מ"מ. בוצע גם בעמידה. מיפוי: בבדיקה הפלנרית - נראית עקמת מותנית קלה. נראתה קליטה תקינה של החומר בע"ש לכל אורכו. קיימת קליטה תקינה באגן הירכיים. נראית הדגשה קלה של גג האצטבולום דו-צדדי. קיימת הדגשה דיפוזית קלה של הברך השמאלית בהשוואה לימנית. . משמאל, בהשוואה לימין FOOT MID - נראתה הדגשה קלה של השוקיים וקליטה מעט מוגבת ב . דו-צדדית, יותר משמאל PCL - בבדיקה הטומוגרפית של הברכיים(ספקט -) נראית קליטה בולטת באזור התאחיזה של ה נראית הדגשה של החיבורים הטיביו-פיבולרים דו-צדדית, מעט יותר משמאל. אין לראות קליטות מוקדיות אחרות במשטחים המפרקיים של שתי הברכיים. tibial - בבדיקה הטומוגרפית של השוקיים(ספקט -) נראית הדגשה של המדורים הקדמיים של שתי השוקיים והדגשה של ה . דו-צדדית tuberosity אין לראות קליטות מוקדיות בשוקיים. שאר השלד תקין. כמו-כן אנתזופתיה tuberosity, laibit- במידה קלה דו-צדדית בשוקיים והדגשה של ה splints shin סיכום: מיפוי העצם מדגים של אזור התאחיזה בעיקר בברך השמאלית מלווה בשינויים ארטריטים קלים, כולל ארטריטיס טיביו-פיבולרית דו-צדדית. כל PCL, - של ה גם הדגשת גג האצטבולום נובעת מהעיסוק במחול, לכן, מדובר באישה צעירה רקדנית RELATED SSERTS. הממצאים הם אשר מדגימה סימני מאמץ באזורים שונים בשלד. יש לציין שהשינויים בולטים יותר לאורך הגפה השמאלית ומתבטאים בקליטה בברך ובכף הרגל משמאל. לאחר ביקור אצל האורתופד נאמר לי במעורפל שכדאי לבצע ניתוח, מצד שני לא חייבים ואפשר להמשיך לרקוד עם הפחתה בעומסים. אני לא מבינה את המשמעות של הנזק, האם זה מסוכן להמשיך לרקוד? האם ניתוח יכול להחמיר את המצב ותוך כמה זמן חוזרים לעומסים? ומה משמעות שאר התוצאות של המיפוי? תודה מראש.

עשית סלט מהטקסט . את מוזמנת למקצה שיפורים

אני מועמדת לניתוח דהקומפרסיה-למינקטומי בחוליות L3-L5 יש גם עקמת מתנית ששיאה L2-L3 הצרות תעלה ומוצא שורשים L3-4 L4-5 האם עדיף בניתוח רגיל או בלפרסקופיה?

ניתוח אנדוסקופי הוא בהחלט אופציה. הניתוח יטפל בהשלכות של ההיצרות לרגליים בעיקר.

סובל כבר 14 שנה מהגב יש לי פריצת דיסק בl4-l5 עקמת מותנית שמאלית היצרות מותני l4-l5 משמאל ע״ר דיסקאלי. ליזיס l5 דו״צ ללא ליסטזיס. בעיקר מפריע לי העצב ליד ההמסטרינג ברגל שמאל, יש גם כאבי גב וגם הקרנה לרגל ונימול. אבל עיקר הבעיה היא העצב שלא נותן לי לישון. איזה ניתוח מומלץ? דה קומפרסיה או דיסקוטמיה? הומלץ לי רק על קיבוע l4-l5 אבל אני מתלבט בין דה קומפרסיה.

שלום. אוכל לסייע רק לאחר בדיקה ומעבר על ההדמיה