גולה בירך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגולה בירך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גולה בירך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, יש לי ציסטה אפידרמלית מעל שנתיים בירך, לאחרונה היה נראה לי שיהיה השתנה מעט וניגשתי לבדוק אותה שוב. נשלחתי ע''י רופא משפחה לus ובתוצאות נרשם : ''גוש בירך ימין, נעשתה בדיקת על קול לירך אמצעית מימין, אספקט קדמי אזור הגוש. הודגם נגע היפואקוי עם מרכיב נוזלי מיקום תת עורי שטחי עם גבול סדיר בגודל 0.6*1 ס''מ בדופלר אווסקולרי. עשוי להתאים לציסטה אפידרמלית'' אציין שלא כואב לי בכלל ולא מפריע. נפגשתי עם כירורג שלא ענה לי תשובה ודאית לגבי הסרת הציסטה.. האם ע''פ הממצאים נשמע בעייתי? ומי יידע לאבחן האם זה בעייתי ודורש ניתוח להסרה? רופא עור / כירורג / כירורג פלסטי? תודה.

ממליץ לפנות לרופא עור..

לפני חודש לבן ה-3 צמחה גולה על הירך. ערכנו בדיקות דם כלליות (תקינות) ו- 2 אולטרסאונדים. הראשון לפני שבועיים, והשני היום (פרטי). הפיענוח מהיום: מדובר בשני תהליכים תת עוריים, ציסטים, צמודים. הגדול: 10X12 מ"מ, המכיל תוכן סמיך. הקטן: 3X6 מ"מ, עם נוזל צלול. שני התהליכים קטנו מאז אולטרסאונד אחרון בכסנטימטר. אין סינוס. אין בלוטות לימפה בקרבתם: במשולש על שם סקרפה ובמפשעה. קיימת אבחנה מבדלת: Hemorrhagic cysts Hematoma Sebaceous cyst פחות סביר שמדובר בבלוטת לימפה נמקית. אנחנו מודאגים מאוד ולא יודעים מה זה, לאן לפנות עכשיו?

שלום נטע הדאגה שלכם מאד מובנת אך ממצאי בדיקת ה US והעובדה שהממצאים קטנו בהחלט מאפשרת המשך מעקב. רצוי שייבדק גם ע"י כירורג ילדים שלאחר שיבדוק יוכל להסביר לכם גם על תהליך ההוצאה של הנגעים שלרוב אינו מורכב. כמובן שכל שינוי כמו גדילה, צבע, הפרשה או כאב מחייב בדיקה דחופה. בברכה

רציתי בבקשה לברר לפני כשבוע הרגשתי מעט כאבים בירך ושמתי לב שיש לי ממש גוש בירך נשלחתי לאולטרסאונד שם היה רשום שיש גוש כפי הנראה בבלוטת לימפה בעל מידות מסוימות ומבנהו הסונוגרפי אינו תקין האם מבנה סונוגרפי לא תקין מעיד על בעיה רצינית? נשלחתי להמטולוג באופן די דחוף לבדיקות

קשה לדעת מבלי להתרשם מגודל הממצא. יש להיבדק באופן ישיר על ידי רופא.

תודה על העזרה ד"ר בסופו של דבר לדעת ההמטולוג נדבקתי בשריטת החתול מהחתולים שאני מאכיל. ברוך השם לא משהו גרוע מזה.

שלום רב, לפני כחודש גיליתי גוש בירך מתחת לקעקוע. בבדיקת אולטרסאונד נקבע: "במקום ממצא נמוש באספקט מדיאלי של ירך אמצעי משמאל בתוך שכבת שומן תת עורי הודגם מבנה היפראקואי בגודל כ- 0.8*1.2 ס"מ בעל גבולות מטושטשים. במרכזו הודגם מוקד ציסטי בגודל 0.6 ס"מ ללא זרימת דם בתוכו בהפעלת דופלר צבע. ללא קשר עם רקמות עמוקות יותר. האם מדובר בשינויים צלקתיים עם מרכיב ציסטי? אחר? נשלחתי לייעוץ כירורגי ונקבע לי תור להוצאת הגוש אם כי נאמר לי שבסבירות גבוהה מאוד לא מדובר בממצא בעייתי. לפני כשבועיים בערך הגוש נעלם! פניתי לאולטרסטונד חוזר שם נקבע: " בבדיקה המכוונת שטחי בשכבת שומן תת עורי הודגם קובץ הסתיידויות מוקדיות, ללא גוש מוגדר". אודה לעזרתך האם מדובר בממצא מדאיג? האם עדיין יש צורך בניתוח? תודה רבה.

לא מדאיג, ואין מקום להתערבות ניתוחית בממצא שאיננו נמוש ואיננו מדאיג