נגישות
נגישות

קליקים בברך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לקליקים בברך

פגיעה במיניסקוס - תמונת המחשה
פגיעה במיניסקוס פציעת ספורט, הכרוכה בפגיעה בסחוס המפרקי, עלולה לגרום למגבלת תנועה קשה (קרסול, ברך או יר...
אורטופדיה - תמונת המחשה
אורטופדיה סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום, הודות לחידושים טכנולוגיים מר...
כאב ברכיים - תמונת המחשה
כאב ברכיים כאבי ברכיים עלולים לפקוד אנשים בכל גיל ולעתים מדובר בבעיה כרונית. כיצד מאבחנים? מתי יש...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקליקים בברך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קליקים בברך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בן 21, בריא, עושה הרבה ספורט בעיקר חדר כושר וריצה. לפני מספר שבועות התחלתי להרגיש קליקים/קנאקים בברך ימין לאחר ריצות ארוכות ששבתי אליהן אחרי זמן יחסית רב שלא רצתי (כנראה שלא מספיק בהדרגתיות). הקנאקים היו מלווים בכאב ובחוסר יכולת שלך הברך להיות יציבה לחלוטין ולהתיישר בשל הכאב. הפסקתי פעילות עם הופעת הכאב, וטיפלתי בעיקר באמצעות קרח ומשחות אנטי דלקתיות. כעת הכאב כמעט חלף לגמרי אך יש עדין קליקים. האם זה מצב אופייני ויש לחכות זמן נוסף או שיש אפשרויות אחרות? צירפתי סרטון שמראה את החלק בברך שזז כאשר יש קנאק בעת יישור הברך. תודה!

לפני הכל אתה צריך לעבור בדיקה מסודרת ומלאה על ידי אורתופד ( שיש לו זמן)

בן 42 רץ 6 שנים 3 פעמים בשבוע כ 8קמ בעת כיפוף וחזרה לעמידה, כלל לא בזמן אימון היו קליקים בברך אל ללא כאב , הופנתי ל MRI אבחון: : אי סדירות של הסחוס בטרוכלאה בליווי בצקת סובכודנרלית פוקלית בצמוד. מוקד בצקת לשדית קטן גם בהיקף קדמי-מדיאלי של ה MFC . ללא עדות לשברים או אוסטיאונקרוזיס. הרצועות שמורות. קרע במישורים שונים בקרן אחורית של ה MM המגיע עד לשורש האחורי עם פרגמנט מניסקאלי מנותק חלקית בצמוד בצורת "ידית דלי" קטנה. ה LM שמור. המנגנון המיישר וסחוס הפיקה שמורים. הודגם נוזל תוך פרקי בכמות מתונה. פליקה מדיאלית מעובה. ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית. בצקת קלה במישור שומן בין ה ITB לבין ה LFC המתאימה ל KNEE RUNNERS קל.

שלום רב ממצאי ה- MRI מעידים על מספר בעיות בברך הקשורות הן למרכיב רקמה רכה ולעצם עצמה. פגיעות אלו מעידות על עומס יתר וכן על שחיקה. לגבי האימונים- מומלץ להוריד בעומס בתקופה הקרובה ולעבוד בעיקר על חיזוק שרירים. לגבי מה ניתן לעשות- הבדיקה הינה משנית לבדיקת הברך ולכן מומלץ לערוך בדיקה אצל מומחה ברך.

היי אשמח להתייעץ בנוגע לבעיה שיש לי מזה כשנה. אני משחק כדורגל פעמיים בשבוע על מגרש דשא/סינטטי. במשך השנה האחרונה לאחר ובעת המשחק אני מרגיש כאבים בפיקה והכאב עז ומתגבר כשהעצימות גוברת כגון קפיצות, ספרינטים וכו. כאשר אני נח מספר ימים הכאב עובר אך חוזר שוב כל פעם מחדש. בעת הליכה או מתיחה של הרגל אני שומע ומרגיש כל הזמן קליקים בברך. חשוב לציין שזה לא מגביל אותי ברמה שזה מונע ממני לשחק לגמרי. אני פשוט מרגיש את הכאב הזה ומשחק למרות זאת. כמובן שהייתי שמח לפתור את זה אחת ולתמיד ולטפל בזה כמה שיותר מהר. אני לא רוצה למשוך את זה עוד ולגרום נזק בלתי הפיך. אני אשמח לדעת איזה בדיקות יעזרו לי כדי לאמוד את הפציעה ודרכי הפתרון. תודה רבה.

מדובר בתסמונת כאב קדמת הברך שישי לה מספר די רב של גורמים אפשריים ( למשל אי התאמה בין הפיקה למסלולה, דלקת של גידים מעל או מתחת לפיקה, ועוד). כין שכך הבדקה הראשונה שצריך לעשות היא בדיקת אורתופד את הברך

שלום רב לבתי בת השנה יש כבר זמן מה "קליקים" ומעין תזוזות בשתי הברכיים. בהתחלה היא היתה בוכה אחרי כל "קליק" כזה. לקחנו אותה לאורתופד שאמר שזה תקין. אחרי זה זה קצת נרגע. עכשיו שוב זה חזר בתדירות גבוהה (אנחנו שמים לב לזה בעיקר בערב) והיא התחילה להתעורר בבכי בלילות ואנחנו שומעים ומרגישים את הקליקים האלה ואחרי כל אחד כזה צרחות... מה זה יכול להיות? אני מפחדת שאנחנו מפספסים פה משהו. איזו בדיקה אפשר לעשות כדי לשלול דברים חריגים? אציין כי עשינו אולטרסאונד פרקי ירכיים כשהיתה בת חודש וחצי והבדיקה יצאה תקינה. בנוסף אציין שהיא עומדת לבד אבל הולכת רק עם עזרה. תודה מראש על המענה.

בד"כ זה חסר משמעות וחולף אך אם נמשך כדאי להיבדק שוב אצל אורתופד ילדים