קליקים במרפק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקליקים במרפק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קליקים במרפק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד"ר. בני בן 11.5. מזה כמה ימים מתלונן על כאב בשורש כף יד ימין. כשמסובב את כף היד שומעים ומרגישים "קליקים" מרובים. בנוסף, מזה כחודש יש תופעה של קליקים במרפק באותה יד, כשמיישר את המרפק. אין סיפור של חבלה. ברקע - הילד משתתף בחוג כדורמים (אם כי להערתי אין איזה מאמץ יתר לא שכגתי על יד ימין במסגרת החוג). ביתר זמנו הפנוי - משחקי מסך למיניהם (אחיזת שלט של פלייסטיישן למשך זמן ממושך יחסית כל יום) מה יכול להיות ההסבר לכאב ולקליקים?

התיאור יכול להתאים לפגיעה/קרע רצועתי כל שהוא או של אחיזת גיד כלשהוא. סביר מאחת התנועות בכדורמים. עצתי לפנות לבדיקה לאיבחון לרופא מומחה בכירורגיה של היד בברכה ד"ר יעקב פעילן

שלום רב, יש לי קנאקים שמופיעים במרפק השמאלי בעת ביצוע תרגילים כמו פשיטת מרפקים או שכיבות סמיכה. זה נובע מחולשה של המפרק או ממה זה יכול להיות והאם זה טוב להמשיך בסט גם שהקנאקים מופיעים ? חוץ מזה אין תחושת כאב רק קנאקים

מששך שנים היו תיאוריות שונות מה הגורם לקנקים במפרקים. לאחרונה הוכיחו בעזרת תמונת MRI, שלפחות חלקם קשורים לפקיעת בועת גז בתוך המפרק (כניראה חנקן). ברמת העקרון אין בכך סכנה אונזק למפרק, רק שיכול להיות הקשר בין הצטברות בועות גז לבין תהליכי דלקת בפרקים, או מחסור בנוזל סינוביאלי, כך שליתר ביטחון אני ממליץ להקפיד לבצע את התרגיל באופן מתון עם תנועה איטית יותר ונשלטת בחזרות הראשונות.

שלום רב, לפני כשנה התחילו אצלי קליקים במרפק שמאל שלעיתים היו מלווים בכאבים והגבלה בתנועה. נראה שזו תוצאה של אימון בייתי לקוי. אחרי לא מעט בדיקות ביצעתי בדיקת MRI (בעצתך הטובה) שחזרה עם ממצאים תקינים למעט הבעיה הבאה: "מודגם באספקט התיכון של הקפיטלום פגם המערב את כל עובי הסחוס המכסה בקוטר 3 מ"מ במישור הקורונלי ללא עדות לבצקת לשדית סוב כונדרלית בסמוך." אשמח אם תוכל לתת את חוות דעתך לגבי מה זה אומר וכמו כן, כיצד ניתן לטפל? תודה רבה.

מדובר במכתש בקוטר של 3 מ"מ בסחוס המפרקי של המפרק בין ראש הרדיוס והקפיטולום ( החלק המפרקי שלקצה ההומרוס ) ממצא זה - שהוא מאד לא שכיח- מסביר את המחושים במרפק שלך. אניע מוכרח להודות שלא נתקלתי בימי חלדי בממצא כזה ,במרפק, ואין לי נסיון בטיפול בו . ממצא כזה אינו נדיר במפרקים אחרים כמו הברך או הקרסול. שם מטפלים בו על ידי "השתלת סחוס " ( שם כללי לכמה טכניקות) או בשיטה של "שברים זעירים" (MICROFRACTURE ) . להערכתי אם הכאב הוא חמור תעלה שאלה של טיפול על ידי כריתת ראש הרדיוס. כאמור אין לי נסיון משלי

הכאבים לא חמורים, אך מציקים כאמור אני נמנע מלבצע פעילות ספורטיבית מאחר וזה לא מיטיב עם הקליקים והתחושה. ראוי לציין שאני סובל מאותו דבר במרפק ימין רק בעוצמה חלשה הרבה יותר (שם הקליקים עדינים יחסית). לזה מרפאה עליי לפנות בנושא הזה? האם יכול להיות שיש לי שם גם דלקת? האם הזריקה לסחוס יכולה לסייע? תודה רבה.

שלום רב, לפני כשנה התחילו אצלי קליקים במרפק שמאל שלעיתים היו מלווים בכאבים והגבלה בתנועה. נראה שזו תוצאה של אימון בייתי לקוי. אחרי לא מעט בדיקות ביצעתי בדיקת MRI שחזרה עם ממצאים תקינים למעט הבעיה הבאה: "מודגם באספקט התיכון של הקפיטלום פגם המערב את כל עובי הסחוס המכסה בקוטר 3 מ"מ במישור הקורונלי ללא עדות לבצקת לשדית סוב כונדרלית בסמוך." אשמח אם תוכלו לתת את חוות דעתכם לגבי מה זה אומר וכמו כן, כיצד ניתן לטפל? תודה רבה.

שלום ערן, פורום זה אינו אינו עונה בנושא פיענוח MRI. בהצלחה אלי נחום