שבר בעצם הבריח: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ספורט: לא למתוח את החבל

פעילות גופנית תורמת רבות לבריאות, אך גם צופנת בחובה לא מעט סכנות. חשוב להקפיד על כללי הזהירות ולהיות מודעים לפציעות האורבות לספורטאים בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה ניכרת בשיעור הפעילות גופנית באוכלוסייה. כבר בשעות הבוקר המוקדמות אנו רואים ברחובות אנשים הולכים, רצים ורוכבים על אופניים. בשבתות גדושים הפארקים ואתרי הטבע ברוכבי אופניים. ברור לכל כי הספורט טוב לבריאות, אך מתי הוא מתחיל להיות מסוכן?שיעור הפציעות הקשורות בספורט עלה עם העלייה בשיעורי הפעילות הגופנית. חלק מהפציעות הן תוצאה של חבלה, וחלקן משניות לעומס יתר. האם ריצה טובה לבריאות בהשוואה לסוגי פעילות גופנית אחרים? אילו פציעות עשויות להיגרם בסוגי הספורט השכיחים וכיצד ניתן למנוע אותן? מניעת פציעות ספורט (אילוסטרציה) ריצה: יתרנות וחסרונות מחקרים רבים מצביעים על ההשפעה החיובית של ריצה על מצב הבריאות הכללית. ריצה שבועית מצטברת...
ללמוד עוד על שבר בעצם הבריח
תופעות חולפות ביילוד הקשורות בלידה-תמונה

כאמור, הערכה נירולוגית-התפתחותית תתבצע בגיל שבועיים כדי...

מאת: דניאלה לנדאו
11/04/2013
ספורט: לא למתוח את החבל-תמונה

פעילות גופנית תורמת רבות לבריאות, אך גם צופנת בחובה לא מעט...

מאת: ד"ר אהוד...
11/03/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשבר בעצם הבריח?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שבר בעצם הבריח: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בני בן כמעט 3. לפני כ 6 ימים שבר את עצם הבריח. האם האתאחות תהיה מלאה ב- 100% ? האם צפויות בעיות כלשהן? האם כדאי לתת לו חיזוק תרופתי כלשהוא? עליי לציין כי הוא בקושי אוכל מוצרי חלב.

בנך יחלים לפני שתבין מה קורה.

שלום, ד''ר אסא. ילדה שלי, בת 3.1 אחרי נפילה לא מוצלחת מספה 30 ס'מ לפני שבוע שברה את מה שרשמתי. בבית החולים אחרי התיעצות על אורטופד הוחלט על מתלה ליד וביקור אורטופד אחרי שבוע. הילדה מאוד פעילה, המתלה לא כל כך עוזר, אנחנו גרים באילת, אורטופד השגתי רק אחרי שבועיים לאחר המקרה. השאלה?- האם זמן קריטי במקרה הזה ואני צריך ללכת לאורטופד פרטי או ששבועיים זה זמן סביר לחכות? באילת מצב על הפנים עם האורטופדים וחשוב לי לדעת דעתך בהקשר של זמן המתנה.

ברוב הגדול של המקרים שבר עצם הבריח אצל ילדיםאינו דורש טיפול אחר ממה שניתן לבתך.

הבן שלי חייל התגייס לפני כארבעה וחצי חודשים, לפני כחודש חש כאבי בטן בבית חולים ברזילאי באשקלון, בבדיקת אולטרא סאונד נאמר לו: שבלוטות הלימפה שלו בבטן מוגדלות וכנראה יש לו וירוס.בינתיים הילד איבד חמישה קילוגרם ממשקלו אין לו תיאבון, בשבוע שעבר הוא התעלף בבסיס. לדבריו חש כבי בטן ולחץ בחזה בצד שמאל כמו כן מתלונן על כאבים באגן, לקחתי אותא למחרת שוב לבית חולים , ביקשתי שיעשו לו בירור לגבי הבלוטות בבטן האם הן כבר לא מוגדלות? אך לדאבוני סרבו, ועשו לו שם רק צילום חזה שהיה תקין ולא הבנתי כלל את הקשר שבין התלונות של הילד לבין הצילום.ההסטוריה הרפואית של הילד כוללת: ניתוח מים באשכים, שבר בעצם הבריח ופריקת כתף, בעיות אורטופדיות: עקמת, וניתיח בכפות הרגליים לצורך הארכת גידים בשל פלטפות/פלתפוס חמור מאוד, ניזקק למדרס ביומכני קבוע, בשבוע הראשון שלו בתירונות ניגנבו לו נעלי הספואט ובתוכם המדרסים והצבא אינו מוכן לספק לו מדרס שכזה אלא רק מדרס רגיל שאינו עונה על הצרכים הרפואיים של הילד כלל. וזאת למרות המלצה מרופא אורטופד מומחה משערי צדק שקבע שהילד זקוק למדרסים ביומכניים לא משהו אחר, הבן שלי משובץ כאפסנאי בשל פרופיל רפואי נמוך ונאלץ להרים ארגזים כבדים דבר שהוא מתקשה לעשות פיסית. אני מאוד מודאגת ואיני יודעת לאך לשייך את הבעייה שלו: האם אתה חושב שהיא על רקע זיהומי כל שהו ואם כן אז מה לדעתך זה יכול להיות? או שאולי זה משום שהוא כבר פרק זמן ארוך ללא מדרסים והדבר משפיע על השלד שלו ועל היציבה ותורם להרגשה כללית רעה? ישמח מאוד שתכוון אותי לכיוון כל שהו ולהחיה כל שהיא, מאוד מודה לך.

שלום גיגי, שאלה מענינת, אך לא ברור הקשר שלה למחלה זיהומית כלשהי. נסי רופא/ה פנימאי/ת. הרבה בריאות אפי

ד"ר שלום רב במגע בעיר על המדרכה צנחתי בכל 190 שלי בזמן הליכה על הכתף בית חולים מיון אורטופדי שבר בעצם הבריח האם לדעתך יש תזוזה שיכולה לדחוף אותי לניתוח בשל מגבלה? אני יעביר צילום נוסף ברשתוך בהודעה נוספת תודה רבה

המשך לצילום נוסף אני מודה לך מאוד יישר כוח

היי לא רואה את התמונה ששלחת. שלח לי למייל mohamadka@clalit.org.il