נגישות
נגישות

שבר בעצם הבריח: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ספורט: לא למתוח את החבל

פעילות גופנית תורמת רבות לבריאות, אך גם צופנת בחובה לא מעט סכנות. חשוב להקפיד על כללי הזהירות ולהיות מודעים לפציעות האורבות לספורטאים בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה ניכרת בשיעור הפעילות גופנית באוכלוסייה. כבר בשעות הבוקר המוקדמות אנו רואים ברחובות אנשים הולכים, רצים ורוכבים על אופניים. בשבתות גדושים הפארקים ואתרי הטבע ברוכבי אופניים. ברור לכל כי הספורט טוב לבריאות, אך מתי הוא מתחיל להיות מסוכן?שיעור הפציעות הקשורות בספורט עלה עם העלייה בשיעורי הפעילות הגופנית. חלק מהפציעות הן תוצאה של חבלה, וחלקן משניות לעומס יתר. האם ריצה טובה לבריאות בהשוואה לסוגי פעילות גופנית אחרים? אילו פציעות עשויות להיגרם בסוגי הספורט השכיחים וכיצד ניתן למנוע אותן? מניעת פציעות ספורט (אילוסטרציה) ריצה: יתרנות וחסרונות מחקרים רבים מצביעים על ההשפעה החיובית של ריצה על מצב הבריאות הכללית. ריצה שבועית מצטברת...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לשבר בעצם הבריח

אורטופדיית כתף - תמונת המחשה
אורטופדיית כתף כאבים בכתף נובעים בחלק גדול מהמקרים מקרע בגיד הכתף. לפני נקיטת אמצעים נרחבים ואגרסיביים...
אורטופדיה - תמונת המחשה
אורטופדיה סובלים מבעיות גב ומכאבים שניתן לפתור רק בעזרת ניתוח? כיום, הודות לחידושים טכנולוגיים מר...
כתף קפואה - תמונת המחשה
כתף קפואה כתף קפואה גורמת לכאבים ולהגבלה ניכרת ביכולת התנועה של הכתף. מה גורם לתופעה? כיצד מאבחני...
ללמוד עוד על שבר בעצם הבריח
תופעות חולפות ביילוד הקשורות בלידה-תמונה

כאמור, הערכה נירולוגית-התפתחותית תתבצע בגיל שבועיים כדי...

מאת: דניאלה לנדאו
11/04/2013
ספורט: לא למתוח את החבל-תמונה

פעילות גופנית תורמת רבות לבריאות, אך גם צופנת בחובה לא מעט...

מאת: ד"ר אהוד...
11/03/2014
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשבר בעצם הבריח?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שבר בעצם הבריח: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בני בן כמעט 3. לפני כ 6 ימים שבר את עצם הבריח. האם האתאחות תהיה מלאה ב- 100% ? האם צפויות בעיות כלשהן? האם כדאי לתת לו חיזוק תרופתי כלשהוא? עליי לציין כי הוא בקושי אוכל מוצרי חלב.

בנך יחלים לפני שתבין מה קורה.

שלום, ד''ר אסא. ילדה שלי, בת 3.1 אחרי נפילה לא מוצלחת מספה 30 ס'מ לפני שבוע שברה את מה שרשמתי. בבית החולים אחרי התיעצות על אורטופד הוחלט על מתלה ליד וביקור אורטופד אחרי שבוע. הילדה מאוד פעילה, המתלה לא כל כך עוזר, אנחנו גרים באילת, אורטופד השגתי רק אחרי שבועיים לאחר המקרה. השאלה?- האם זמן קריטי במקרה הזה ואני צריך ללכת לאורטופד פרטי או ששבועיים זה זמן סביר לחכות? באילת מצב על הפנים עם האורטופדים וחשוב לי לדעת דעתך בהקשר של זמן המתנה.

ברוב הגדול של המקרים שבר עצם הבריח אצל ילדיםאינו דורש טיפול אחר ממה שניתן לבתך.

שכחתי לשאול האם אירובי עצים ( הליכה מהירה בשיפוע, ריצה קלה) עשוי להחמיר את החלמת הצלקת בכתף ( שבר בעצם הבריח, ניתוח לפני 4 חודשים) ? אמרו לי שלא אבל עובדה שהצלקת החמירה

כפי שאמרתי פנה לפלסטיקאי לקבלת תשובות

לפני שנה שבר עצם הבריח. עברתי שני ניתוחים אחרון בהם ב20.3.19 להוצאת מקבע. נותרה צלקת מכוערת 7 סמ אדומה כנראה היפותרמית לפי מה שאמרו לי. שמתי קלוקוט 3 חודשים ללא שיפור. משחה לא יעילה בשיט. מה אעשה? הציעו לי ניתוח קוסמטי ב10000 שח וגם שם לא מבטיחים הצלחה. הצלקת רק החמירה ( כנראה כי הזזתי את הכתף מה לעשות שאי אפשר לא לזוז בכלל אחרי ניתוח) בנוסף רציתי לדעת האם קונסילר ששמים מתחת לעין מזיק לצלקת? שמתי לב שיום אחרי שאני שם את זה הצלקת מחמירה.

הפתרון מצוי אצל הפלסטיקאי ..