כאבי רגליים אצל ילדים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חוזרים לביה"ס: שומרים על הגב

היכן לשים את הספרים הכבדים בילקוט? מה עדיף - ילקוט עם גלגלים או בלי? ואיך נתאים את עמדת העבודה הממוחשבת, כולל הריהוט והמחשב, למידות הילד? טיפים חשובים להורים לקראת החזרה ללימודים מחקרים בנושא ארגונומיה אצל ילדים מגלים כי ילדים בגילאי 6-17 מבלים בממוצע 10 שעות ביום בישיבה מול מסכים בבית הספר, בבית ובחוגים. כתוצאה מהישיבה הממושכת, הכוללת פעמים רבות תנוחות לא נכונות וחוסר התאמה למידות הילד, עלולים להופיע אצל הילדים כאבי גב, כאבי רגליים וכאבי צוואר. אז איך נתכונן נכון לשנת הלימודים שפתח? כמה המלצות מאת ורד מועלם, מנהלת השירות לפיזיותרפיה בבית החולים כרמל:   ילקוט על גלגלים - כן או לא? ילקוט על גלגלים אינו נישא על גב הילד, ובדרך כלל משקלו רב יותר. הוא אינו מתאים לילד כאשר תנאי הדרך חלקים ומרחק ההליכה הוא גדול היות והתיק כבד להרמה. ילקוט עם גלגלים גם אינו מתאים לעליה במדרגות וסחיבה בתנאי דרך קשים. ורד מועלם מסבירה כי: "מומלץ לבחור לילד תיק בגודל גב הילד ולא...
ללמוד עוד על כאבי רגליים אצל ילדים
חוזרים לביה"ס: שומרים על הגב-תמונה

היכן לשים את הספרים הכבדים בילקוט? מה עדיף - ילקוט עם...

מאת: מערכת zap...
27/08/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבי רגליים אצל ילדים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבי רגליים אצל ילדים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, ביתי בת ה-7 סובלת מכאבי רגליים לאחר פעילות גופנית כגון משחק בכדור או רכיבה על רולרבליידס. הכאבים מורגשים בעיקר בלילה, אז היא מתעוררת בבכי מהכאב. הרגעה נעשית באמצעות מסג'ים לשוק באזור שריר התאומים ואקמולי. בעבר, לפני כשנתיים, חשבנו שמדובר בכאבי גדילה, והיא נבדקה אצל אורטופד ובמרפאת ספורט, שם לא אבחנו כלום. היום אנחנו יודעים יותר לשייך את הכאבים לפעילות גופנית, לאו דווקא ברמת מאמץ גבוהה. ניסיתי לקחת אותה לצעידה ולעשות לה תרגילי שחרור לאחר מכן. במקרים האלו, לא היו כאבי רגליים, אם כי לא בטוח שהצעידה משקפת מאמץ של אותם שרירים הפעילים בריצה אחר כדור או רכיבה על רולרבליידס. מה המשך הבירור המומלץ במקרה הנדון? תודה.

מאחר והכאבים לא מופיעים לאחר הליכה אין מה לדאוג . בהליכה וריצה מופעלים אותם השרירים . כרגע אין צורך בבירור נוסף ד"ר כץ

שלום, לפני מס' ימים פניתי אליכם וסיפרתי שביתי בת 5.10 שנים סובלת מכאבים ברגליים מזה שנה ומעלה, רופא הילדים אמר שאני לא חייבת לפנות לאורתופד אבל זו החלטה שלי. פניתי לאורתופד וזה אמר כי הכל תקין והוא לא רואה שום בעיה, הילדה לא דורכת דריכה מלאה על כף רגל כמו כל אדם נורמלי אלא מעקמת הרגליים לצדדים וצולעת וטוענת שנורא כואב לה, אני מאמינה לה ומוצאת עצמי חסרת אונים לעזור לה, האם יש בארץ מומחה למחלות/כאבי רגליים אצל ילדים? אני מאוד מבקשת שתפנו אותי למישהו כי לראות את הילדה זה נורא, היא גם לא יכולה להתעמל בבי"ס או לרוץ.

תכתבי לי ל menahem.singer@gmail.com ואתאם איתך פגישה