רדיקולופטיה צווארית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרדיקולופטיה צווארית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רדיקולופטיה צווארית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני כ 10 ימים נתפס לי הצוואר ככל הנראה לאחר שינה במצב לא טוב. תוך יומיים לערך התחלתי להרגיש כאב בזרוע (כאב באיזור בית השחי והטרייספ כולל תחושה קבועה של הירדמות קלה שבאה מקצה האצבע המצביעה ביד שמאל, לעיתים ישנו כאב גם מאיזור שריר הטרפז העליון - השכמה, שוב בצד השמאלי). מדובר בתופעה חד-צדדית (שמאל) כאשר הצד השני תקין. מבדיקה: אם אני מטה את הראש לאחור עד הסוף (מבט כלפי התקרה) - זה גורם לכאב שתואר בזרוע שמאל. כמו כן הפניית מבט עד הסוף שמאלה גורמת לחיזוק הכאב. דומני שביומיים האחרונים חלה ירידה מובחנת בחוזק הכאב. אני שם לב שאני זז פחות בלילה ויכול לסבול את האי נוחות שבשכיבה על הצד ביתר קלות. גם טווח התנועה בהזזות הצוואר נדמה שגדל - כלומר אני צריך להזיז עד הסוף כדי לעורר את הכאב בזרוע. אני קצת מודאג שתחושת ההירדמות בקצה האצבע נשארת בעינה והייתי מעוניין לשמוע על מהו תהליך ההחלמה הצפוי וסדר הגודל של הזמן בו אני אמור לראות את הסימפטומים דועכים. כמו כן אני נוהג לרוץ למרחק (10 קמ) כ 3 פעמים בשבוע ושמתי לב שעם הטלטול המחזורי של הריצה מופיע כאב בזרוע ובית השחי שתואם לתדירות האימפקט של הריצה. רציתי לשאול האם עלי להמנע מריצה באופן גורף עד לחלוף הכאב לגמרי? אותו כנ''ל לגבי תרגילי פיזיו לצוואר שמעוררים כאב - האם להמנע מהם לחלוטין ופשוט להפחית למינימום כל מה שמעורר כאב עד להודעה חדשה? בן 50 בריא בדרך כלל ושומר על כושר. בתודה רבה מראש.

שלום רב, על פניו נראה שאתה מחלים בקצב טוב. תמנע מריצה לפחות לחודשיים הקרובים כולל הרמת משאות ופעילות ספורטיבית מאומצת אחרת. אח"כ תוכל לחזור בהדרגה. כמובן שריצה וקפיצות עלולות לגרום להחמרה מחדש גם אחרי שתחלים.

חייב לציין שהפסקה של חודשיים זה הרבה מעבר למה שציפיתי. האם אני מניח נכון שזה למעשה הגיל? האם מדובר בדיסק הבין חולייתי שבעצם גורם לזה? כיצד דועך ופוסק הכאב ומה בדיוק מחלים שם? הישנו משהו שניתן לשנות - למשל תוספי תזונה - שיאפשר לי לפתח במשך הזמן יותר עמידות של המערכת מפגיעה נוספת כזו? עד היום חשבתי שפציעות ריצה זה ברגליים: שברי מאמץ, קרעים בשרירים וכדומה ול''מתנה'' הזו הזו בהחלט לא ציפיתי. מה שגרוע בפציעה הזו זה שעד כמה שאני מבין אין לך שום סימני אזהרה מקדימים. אני מודה לך ד''ר דוידוביץ'.

שלום. אני רץ חובב שרץ בסביבות 30-40 קמ בשבוע. לפני כשנתיים חוותי התקף שנגרם כתוצאה מבלט דיסק צווארי בחוליות c6 c7 (נבדק עי ct) שגרם לכאבים ונימול מהכתף ועד לאצבעות ביד,התקף זה נמשך כ 4 עד 6 שבועות בו לקחתי משככי כאבים חזקים ועברץי טיפולים , מאז כל 8 עד 9 חודשים אני חווה התקף כזה (התקף זה נקרא רדיקלופטיה צווארית או pinch nerve). האם יש קשר בין ההתקפים האילו לריצה?,האם כדאי לי להמשיך לרוץ ?( אני ממש מכור לריצה) האם יש

ארנון שלום אני מתקשה לקשר בין ההתקפים לריצה באופן חד משמעי. שווה לבדוק האם יש כאבים כשאתה רץ, או מיד אחרי, ואם לא, לא הייתי ממהרת לוותר על ספורט שאתה מאד אוהב. אתה יכול לנסות אולי לשנות משטח ריצה, אולי קצב או מרחק, ולבדוק אם יש השפעה. קיים סיכוי לא קטן שתחווה התקפים של כאבים כאילו גם אם תוותר על הריצה. ובכל אופן, כדאי לפנות לפיזיותרפיה ולנסות לטפל בפריצה באופן שמרני ועל ידי תרגילם ומתיחות, בלי קשר לריצה. בברכה יעל

19/11/2014 | 08:48 | מאת: עדיאל
מתוך פורום אורתופדיה