רדיקולופטיה צווארית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרדיקולופטיה צווארית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רדיקולופטיה צווארית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, בבדיקת EMG ידיים נכתב כי ״בדיקת שרירים במחט יש עדות רדיקולופטיה צווארית C5-C6 ללא דנרבתיה פעילה. אין עדות למיופאטיה...הממצא קצת מדאיג אותי...מה זה אומר? כמה זה חמור? תודה מראש

אנה שלום, הטיפול הרפואי הינו בנאדם ולא בבדיקת EMG. החלטה מה משמעות הממצאים נקבעת לפי התלונות שלך (מה מפריע לך ?) מה הרופא מצא בבדיקה ולמה בכלל הוא הפנה אותך ל-EMG. רק לאחר מכן ה-EMG יכול לעזור באבחנה של הבעיה. הבדיקה עצמה מעידה על לחת עצבי בצואר על מוצא העצבים מחוט השדרה. האם מדובר בממצא אקראי או בבעיה אמיתית ? רק שילוב עם התלונות והבדיקה יכול להגיד זאת.

לפני כ 10 ימים נתפס לי הצוואר ככל הנראה לאחר שינה במצב לא טוב. תוך יומיים לערך התחלתי להרגיש כאב בזרוע (כאב באיזור בית השחי והטרייספ כולל תחושה קבועה של הירדמות קלה שבאה מקצה האצבע המצביעה ביד שמאל, לעיתים ישנו כאב גם מאיזור שריר הטרפז העליון - השכמה, שוב בצד השמאלי). מדובר בתופעה חד-צדדית (שמאל) כאשר הצד השני תקין. מבדיקה: אם אני מטה את הראש לאחור עד הסוף (מבט כלפי התקרה) - זה גורם לכאב שתואר בזרוע שמאל. כמו כן הפניית מבט עד הסוף שמאלה גורמת לחיזוק הכאב. דומני שביומיים האחרונים חלה ירידה מובחנת בחוזק הכאב. אני שם לב שאני זז פחות בלילה ויכול לסבול את האי נוחות שבשכיבה על הצד ביתר קלות. גם טווח התנועה בהזזות הצוואר נדמה שגדל - כלומר אני צריך להזיז עד הסוף כדי לעורר את הכאב בזרוע. אני קצת מודאג שתחושת ההירדמות בקצה האצבע נשארת בעינה והייתי מעוניין לשמוע על מהו תהליך ההחלמה הצפוי וסדר הגודל של הזמן בו אני אמור לראות את הסימפטומים דועכים. כמו כן אני נוהג לרוץ למרחק (10 קמ) כ 3 פעמים בשבוע ושמתי לב שעם הטלטול המחזורי של הריצה מופיע כאב בזרוע ובית השחי שתואם לתדירות האימפקט של הריצה. רציתי לשאול האם עלי להמנע מריצה באופן גורף עד לחלוף הכאב לגמרי? אותו כנ''ל לגבי תרגילי פיזיו לצוואר שמעוררים כאב - האם להמנע מהם לחלוטין ופשוט להפחית למינימום כל מה שמעורר כאב עד להודעה חדשה? בן 50 בריא בדרך כלל ושומר על כושר. בתודה רבה מראש.

שלום רב, על פניו נראה שאתה מחלים בקצב טוב. תמנע מריצה לפחות לחודשיים הקרובים כולל הרמת משאות ופעילות ספורטיבית מאומצת אחרת. אח"כ תוכל לחזור בהדרגה. כמובן שריצה וקפיצות עלולות לגרום להחמרה מחדש גם אחרי שתחלים.

חייב לציין שהפסקה של חודשיים זה הרבה מעבר למה שציפיתי. האם אני מניח נכון שזה למעשה הגיל? האם מדובר בדיסק הבין חולייתי שבעצם גורם לזה? כיצד דועך ופוסק הכאב ומה בדיוק מחלים שם? הישנו משהו שניתן לשנות - למשל תוספי תזונה - שיאפשר לי לפתח במשך הזמן יותר עמידות של המערכת מפגיעה נוספת כזו? עד היום חשבתי שפציעות ריצה זה ברגליים: שברי מאמץ, קרעים בשרירים וכדומה ול''מתנה'' הזו הזו בהחלט לא ציפיתי. מה שגרוע בפציעה הזו זה שעד כמה שאני מבין אין לך שום סימני אזהרה מקדימים. אני מודה לך ד''ר דוידוביץ'.

שלום בבדיקת EMG התגלה רדיקולופטיה צווארית C6-7 משמאל נ מתבטא בכאבים שריפה וחולשה ביד שמאל עד לאצבעות בת 60 מה לעשות?

MRI ולהגיע ליעוץ.

שלום וברכה. לפני כחודשיים וחצי עברתי תאונת דרכים עם זעזוע מוח קל. סיטי יצא תקין ובדיקת נוירולוג תקינה. ישנן מספר תופעות אך שתיים מטרידות אותי במיוחד: 1. לחצים בתוך הראש. מטריד בעיקר בחלק שקרוב לקודקוד ולפעמים בחלקים אחרים. כולל לחץ מעל הלסת העליונה ולפעמים מעין לחץ בראש שכולל אטימות באוזניים שלעיתים משתנה מעט בבליעת רוק. האם יתכן שבמקור בכלל מהצוואר? ( נמצאה רדיקולופטיה צווארית C6-C7-C8 ללא דנרהבציה פעילה) 2. ירידה בקוגניציה- ירידה בזכרון כולל לטווח קצר. כולל קשיי זכרון מה היה אתמול ובכל יום בשבוע. הזכרון היה ממש טוב לפי התאונה. מרגישה בתוך "בועה" האם התופעות הנ"ל סבירות לאחר זעזוע מוח והאם צפויות לעבור ומתי? איזה בדיקות עלי לבקש? אודה מאוד לתשובתך

התכוונתי ללחץ מעל הלוע ולא הלסת

ממליץ מעקב אצל נוירולוג לא ניתן לאבחן ללא בדיקה בנוכחות

ממליץ מעקב אצל נוירולוג לא ניתן לאבחן ללא בדיקה בנוכחות